Adolf Hitler – můj přítel z mládí

By | October 22, 2018

Adolf Hitler - můj přítel z mládí

Kniha v češtině!Adolf Hitler – můj přítel z mládíVůbec poprvé, šedesát let od jejich vydání, se k českému čtenáři dostávají vzpomínky Augusta Kubizka, jediného a výlučného přítele Adolfa Hitlera, s nímž společně trávil čas v letech 1904 – 1908, nejprve v Linci a později ve Vídni. Mezi životopisnými knihami o Hitlerovi zaujímá Kubizkovo dílo nejvýznamnější pozici, popisuje totiž události, kdy se Hitlerovy myšlenky utvářely a zároveň provádí hlubokou psychologickou sondu do jeho osoby. Kniha, obsahující české veřejnosti doposud neznámá fakta, je určena hlavně historikům, avšak pro svižný, deníkovým stylem líčený děj s mnoha překvapivými zvraty, zaujme i širší veřejnost.

Hitlera zde vidíme v různých, střídajících se podobách. Jednou jako snílka, milovníka přírodních krás a vážné hudby, jindy zase jako depresivního a zlostného člověka, nenávidícího politické i společenské poměry kolem a vše neněmecké (v knize jsou např. popsány dva incidenty mladého Hitlera s Židy, ale i výtky vůči jiným národům, Čechy nevyjímaje). Možná i to někdy v minulosti bránilo vydání tohoto svazku.

V knize je zaznamenán i zvláštní okamžik, jakási změna, která se odehrála v Hitlerově mysli jedné noci na vrchu Freinbergu a která by mohla být považována za mystické vytržení, či snad osvícení, okamžik, kdy Hitler pochopil, přijal (či jak to nazvat) svoje “poslání”.

August Kubizek byl jediným člověkem, který kdy stál Hitlerovi nejblíže a kterému se Hitler svěřoval i s tím nejintimnějším. Kniha je tedy svým způsobem výjimečným dílem. Jak uvádí Kubizek, sám Hitler už jako říšský kancléř při pozdějším setkání s ním prohlásil: ” ‚O mně smí psát jen někdo, kdo mě skutečně znal. A pokud někdo přichází v úvahu, jste to jen vy, Kubizku.’ Nato se obrátil k pobočníkovi a dodal: ‚Ihned to zapište.’ “…celý textStáhněte si knihu Adolf Hitler – můj přítel z mládí zdarma

:<сenter> Registrace statisíců spokojených členů, kteří strávili hodiny a hodiny hledali multimediální multimediálního obsahu, a nyní se těší nejznámější nové knihy, časopisy a sérií, včetně knihy Adolf Hitler – můj přítel z mládí

Zde je zdarma. Proto se musíte zaregistrovat pomocí odkazu na této stránce:


 • Neomezené knihy, noviny a série, ať jste kdekoli: přímo v prohlížeči v počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů zahrnuje všechny druhy žánrů.

 • Získejte nejlepší kniha Adolf Hitler – můj přítel z mládí, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Klasika, Komedie, Reference, Průvodci, Drama, Cizinci, Horor, Hudba, Romantika, Sci-fi, Fantasy, Sporty a mnoho dalších.

 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.

 • Všechny platformy. Plně optimalizováno.

 • Podívejte se, kde se denně každý den baví tisíce lidí.
  Zaregistrujte se a získejte knihu Adolf Hitler – můj přítel z mládí a zábavu bez omezení!

  Adolf Hitler - můj přítel z mládí

  Podrobnosti o knize Adolf Hitler – můj přítel z mládí

  :  4.912

  Originální název:

  Adolf Hitler, mein Jugendfreund (1953)

  Žánr:
  Literatura naučná, Biografie a memoáry
  Vydáno: , Tygros

  Hodnocení knihy:

  Komentáře (4)

  Přidat komentář

  werewolf88

  07. února

  Krásná a pro mě velice cenná kniha…zde se také dozvíme např. kde “to” tenkrát všechno začalo. Jak mladý Hitler odcházel z divadla(opera Rienzi) se svým kamarádem Kubizekem až dlouho po půlnoci a vyšplhal se na kopec u Lince. Tam začal mluvit o smlouvě, kterou s ním lid jednoho dne uzavře, aby je vyvedl z područí až k samým vrcholům svobody…

  Elsinor024

  25. ledna

  Člověku se až nechce věřit, že Hitler byl v podstatě normální dítě a mladík. Jak píše jeho přítel, dokonce skočil pro topící se ženu do řeky, chránil týraného psa, obdarovával žebráky.
  Můžeme to srovnat například s takovým Ladislavem Stroupežnickým, který podle Toulek českou minulostí byl známý zvrácenou surovostí – uřezával živým králíkům uši, veverkám ocasy, ptákům vyloupával oči, házel po lidech nože, psychicky trýznil staršího bratra Mikoláše Alše, atd.
  Všechno je možné, z celkem milého dítěte se stane jeden z největších válečných zločinců a krutý spratek napíše Naše furianty a bude z něj dramaturg Národního divadla. Cesty osudu jsou nevyzpytatelné a nic není jisté…

  KejmlP

  07.04.2017

  Velmi pěkné čtení. August Kubizek s lehkostí popisuje vzpomínky na svého nejlepšího kamaráda Adolfa Hitlera tak, jak ho v mládí poznal. Nenajdete tam žádné dokazování zvrhlosti od kolébky, ani to není nic oslavného. Jde o upřímné vzpomínky, které by stejně dobře mohl napsat o některém svém mírně podivínském kamarádovi kdekdo z nás. Kubizek líčí to, jak Hitler vnímal svět kolem sebe, jakými věcmi se zabýval, jaké byly jeho sny a plány. O tom, jaký to byl spolubydlící, jaké byly společné návštěvy divadel, o Hitlerově tajné platonické lásce, o toulkách přírodou a spaní pod širákem. Čtení je to skutečně odpočinkové, chvílemi zapomínáte, že vlastně sledujete mládí budoucího diktátora. Není na škodu si u knihy uvědomit, že jakkoliv bychom chtěli některé historické postavy zavrhnout a označkovat už od dětství (a různí novináři se skutečně rádi předhánějí v dokazování všemožných Hitlerových abnormalit, zvrhlostí a deformací, které s fakty mají málo společného), mladý Hitler byl tehdy sice trochu podivín, ale vlastně docela normální kluk, se vším, co k tomu patří.

  Gracian1964

  05.08.2015

  Tak toto bola pecka. Vykresluje osobnost Hitlera v rokoch 1904 az 1908, ako ho videl jeho jediny a vylucny priatel August Kubizek. Nezaujate a bez predsudkov. Kubizek o knihe hovori, ze jeho spomienky na spolocne travene mlade roky s Adolfom Hitlerom snad nebudu chapane a odsudene ako kniha, ktora chce hovorit v jeho prospech, avsak tiez nie proti nemu. Je to nikym neovplyvnene dielo, ktore si u neho nikto neobjednal a ktore ma bez predsudkov prispiet k vecnemu a spravodlivemu posudeniu Hitlerovej osobnosti. Vlastnim niekolko knih o AH, tato je z nich vsak podla mna najlepsia a najautentickejsia.  TAGS:

  online Adolf Hitler – můj přítel z mládí ebook, kniha Adolf Hitler – můj přítel z mládí fb2, download Adolf Hitler – můj přítel z mládí pdf , download Adolf Hitler – můj přítel z mládí mobi, online Adolf Hitler – můj přítel z mládí kniha, zdarma stažení Adolf Hitler – můj přítel z mládí IPhone, online kniha Adolf Hitler – můj přítel z mládí pdf, zdarma Adolf Hitler – můj přítel z mládí DJVU, zdarma stažení Adolf Hitler – můj přítel z mládí txt, stažení Adolf Hitler – můj přítel z mládí rtf, online Adolf Hitler – můj přítel z mládí fb2 , e-kniha Adolf Hitler – můj přítel z mládí stažení txt, zdarma Adolf Hitler – můj přítel z mládí stažení kniha,

  e-kniha Adolf Hitler – můj přítel z mládí stažení pdf

  , stažení Adolf Hitler – můj přítel z mládí IPad, Číst Adolf Hitler – můj přítel z mládí mobi, Číst Adolf Hitler – můj přítel z mládí docx, zdarma Adolf Hitler – můj přítel z mládí awz, dDownload e-kniha Adolf Hitler – můj přítel z mládí iPad , zdarma Adolf Hitler – můj přítel z mládí DJVU, download Adolf Hitler – můj přítel z mládí e-kniha zdarma, zdarma stažení Adolf Hitler – můj přítel z mládí dvd, Číst Adolf Hitler – můj přítel z mládí txt, book Adolf Hitler – můj přítel z mládí stažení DJVU,

  Adolf Hitler – můj přítel z mládí stažení kniha zdarma

  , Adolf Hitler – můj přítel z mládí stažení kniha pdf zdarma, Adolf Hitler – můj přítel z mládí pdf kniha stažení zdarma, stažení e-kniha Adolf Hitler – můj přítel z mládí pdf zdarma, Adolf Hitler – můj přítel z mládí stažení kniha epub zdarma, Adolf Hitler – můj přítel z mládí ePub kniha stažení zdarma.

  Leave a Reply

  custom footer text left
  custom footer text right
  Iconic One Theme | Powered by Wordpress