Brány listopadu

By | October 25, 2018

Brány listopadu

Kniha v češtině!Brány listopaduStrhující příběh světoznámého vypravěče, vycházející z reálných skutečností, mapuje klenutý dramatický oblouk osudů otce a syna, kteří se nalézají na opačných stranách možného názorového spektra. Otec je důstojník, komunista, diplomat, který jako zázrakem přežil 20. a 30. léta v Sovětském svazu a setrval na dřívějších pozicích. Syn Voloďa se rozhodl odejít do disentu. Střet odlišných filosofií je tak hlavním tématem knihy, jež je nejen obrazem společnosti XX. století, ale především morálním poselstvím pro budoucí generace.…celý textStáhněte si knihu Brány listopadu zdarma

:<сenter> Registrace statisíců spokojených členů, kteří strávili hodiny a hodiny hledali multimediální multimediálního obsahu, a nyní se těší nejznámější nové knihy, časopisy a sérií, včetně knihy Brány listopadu

Zde je zdarma. Proto se musíte zaregistrovat pomocí odkazu na této stránce:


 • Neomezené knihy, noviny a série, ať jste kdekoli: přímo v prohlížeči v počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů zahrnuje všechny druhy žánrů.

 • Získejte nejlepší kniha Brány listopadu, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Klasika, Komedie, Reference, Průvodci, Drama, Cizinci, Horor, Hudba, Romantika, Sci-fi, Fantasy, Sporty a mnoho dalších.

 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.

 • Všechny platformy. Plně optimalizováno.

 • Podívejte se, kde se denně každý den baví tisíce lidí.
  Zaregistrujte se a získejte knihu Brány listopadu a zábavu bez omezení!

  Brány listopadu

  Podrobnosti o knize Brány listopadu

  :  4.613

  Originální název:

  The Gates of November (1996)

  Žánr:
  Literatura světová, Romány
  Vydáno: , Volvox Globator

  Hodnocení knihy:

  Komentáře (3)

  Přidat komentář

  novecento

  04.06.2017

  Autor se touto knihou vypořádal s nesnadným údělem židovských obyvatel v bolševickém a komunistickém Sovětském svazu v průběhu 20 století. Na dramatickém vyprávění v ,,Kronice rodiny Slepakových,, se dozvídáme o událostech, které ovlivnily životy miliónů lidí žijících na území, jehož rozlohu si těžko dovedeme představit. Při práci na knize, po zpracování záznamu vzpomínek Voloďi Slepaka spisovatel Chaim Potok uvádí: ,,Když jsem však tuto kroniku znovu a znovu procházel, začalo se přede mnou odvíjet velice pozoruhodné rodinné drama. Postupně jsem si uvědomoval, že to co jsem vytvořil, není jen klasickou historií ničivých a bouřlivých vztahů mezi Rusy a Židy, nýbrž i složitým a jedinečným lidským příběhem otce a syna, zahaleným ve svém jádru mystériem tajemství,,. Pro mne, jako čtenáře, je tato kniha jedinečná, dějem nenavazuje na žádnou z 12 Potokových u nás přeložených knih a hodnocení ***** je zasloužené. Všechny knihy tohoto autora doporučuji a po jejich přečtení si stojím si za jejich nejvyšším hodnocením.

  lucus83

  13.07.2015

  Táto kniha je trochu iná ako Aser Lev, alebo Vyvolení. Ústrednou témou je aj tu židovstvo- konkrétne v minulom storočí v Rusku. Je to životopis otca a syna Slepakovcov- boľševika a disidenta. Obaja sú revolucionari, obaja bojujú za svoj sen.
  Otec Salomon o nastolenie komunizmu- rovnosti. Židia v Rusku boli po celé stáročia na okraji spoločnosti. Na začiatku storočia mohli žiť len na vyhradenom území, bez väčších práv, bez väčších možností študovať. Salomon prežil ako dieťa progrom- antisemitizmus bol prítomný v Rusku 20 stor prakticky stále, boli len pokojnejšie a búrlivejším obdobia.
  Syn Voloďa bojuje za slobodu, za možnosť emigrovať, za ľudské práva. Je takzvaným “refusenikom”- človekom, ktorému odmietali dať úrady výjazdné výzum. Voloďa sa ho pokúšal získať viac ako 20 rokov.
  Kniha bola velmi zaujímavá, musím sa priznať, že som toho vela o Rusku 20 stor nevedela. Na pozadí rodinnej kroniky, sa dozvedáme o histórii- cárske Rusko, prvá svetová vojna, nástup komunizmu- Lenin, občianska vojna, hlad, Nástup Stalina a viac ako 17 miliónov mŕtvych Rusov, druha svetová vojna, čistky, Gulagy, Brežnev, túžba po slobode, boj za ľudské práva, zatýkanie, vyhnanstvo…
  A odvíja sa aj dejové línia- židovstva. Progromy počas cárskeho Ruska. Nástup komunizmu- veľká časť jeho predstaviteľov boli Židia- aj Trocký. Snaha o asimiláciu Židov, upieranie náboženskej slobody, antisemitizmus ľudových máš- za komunistami videli Rusi Židov, mstili sa na židovskej komunite. Stalin – obrovské čistky, vraždenie a zatýkanie starých boľševikov. Brežnev trochu odľahčenie- no stále náboženská nesloboda, snaha o asimiláciu.
  Veľmi zaujímavá kniha.

  Adigiotto

  24.02.2014

  Pri čítaní knihy o disidentoch v Sovietskom zväze od Američana som mal dojem, že ju napísal Rus. Väčší kompliment autorovi si neviem predstaviť.  TAGS:

  online Brány listopadu ebook, kniha Brány listopadu fb2, download Brány listopadu pdf , download Brány listopadu mobi, online Brány listopadu kniha, zdarma stažení Brány listopadu IPhone, online kniha Brány listopadu pdf, zdarma Brány listopadu DJVU, zdarma stažení Brány listopadu txt, stažení Brány listopadu rtf, online Brány listopadu fb2 , e-kniha Brány listopadu stažení txt, zdarma Brány listopadu stažení kniha,

  e-kniha Brány listopadu stažení pdf

  , stažení Brány listopadu IPad, Číst Brány listopadu mobi, Číst Brány listopadu docx, zdarma Brány listopadu awz, dDownload e-kniha Brány listopadu iPad , zdarma Brány listopadu DJVU, download Brány listopadu e-kniha zdarma, zdarma stažení Brány listopadu dvd, Číst Brány listopadu txt, book Brány listopadu stažení DJVU,

  Brány listopadu stažení kniha zdarma

  , Brány listopadu stažení kniha pdf zdarma, Brány listopadu pdf kniha stažení zdarma, stažení e-kniha Brány listopadu pdf zdarma, Brány listopadu stažení kniha epub zdarma, Brány listopadu ePub kniha stažení zdarma.

  Leave a Reply

  custom footer text left
  custom footer text right
  Iconic One Theme | Powered by Wordpress