Dar Ašera Leva

By | October 25, 2018

Dar Ašera Leva

Kniha v češtině!Dar Ašera LevaV roce 1990 se americký židovský spisovatel Chaim Potok vrátil po osmnácti letech k hrdinovi své slavné knihy Jmenuji se Ašer Lev, aby pokračoval v jeho fiktivním osudu. Ašer Lev se v něm přes odpor své přísné židovské komunity i odpor svého otce stane malířem a proslaví se kontroverzním obrazem ukřižování. Jako ve skutečnosti i v příběhu uplyne dvacet let. Ašer Lev je celosvětově uznávaným umělcem a žije i s rodinou v Paříži. Přesto má stále pochybnosti o svém pravém životním povolání. Úspěch mu nepřinesl to, co očekával. Ašer Lev se vrací do své newyorské chasidské komunity na pohřeb milovaného strýce. Je stále zatracován, ale v jeho synu se zhlédne Ašerův otec, velký rebe, který hledá, komu by předal své poslání. Chaim Potok ve svém románu opět rozehrává dramatický příběh o tom, jak je složité opustit svět a tradici, jež ho formují.
…celý textStáhněte si knihu Dar Ašera Leva zdarma

:<сenter> Registrace statisíců spokojených členů, kteří strávili hodiny a hodiny hledali multimediální multimediálního obsahu, a nyní se těší nejznámější nové knihy, časopisy a sérií, včetně knihy Dar Ašera Leva

Zde je zdarma. Proto se musíte zaregistrovat pomocí odkazu na této stránce:


 • Neomezené knihy, noviny a série, ať jste kdekoli: přímo v prohlížeči v počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů zahrnuje všechny druhy žánrů.

 • Získejte nejlepší kniha Dar Ašera Leva, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Klasika, Komedie, Reference, Průvodci, Drama, Cizinci, Horor, Hudba, Romantika, Sci-fi, Fantasy, Sporty a mnoho dalších.

 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.

 • Všechny platformy. Plně optimalizováno.

 • Podívejte se, kde se denně každý den baví tisíce lidí.
  Zaregistrujte se a získejte knihu Dar Ašera Leva a zábavu bez omezení!

  Dar Ašera Leva

  Podrobnosti o knize Dar Ašera Leva

  :  4.556

  Originální název:

  The Gift of Asher Lev (1990)

  Žánr:
  Literatura světová, Romány
  Vydáno: , Argo

  Hodnocení knihy:

  Komentáře (8)

  Přidat komentář

  Gracian1964

  18. května

  Veľmi zaujímavé čítanie. O tomto spisovateľovi viem už dlho, ale až teraz som sa odhodlal k čítaniu. Výborné, skvele napísané a pútavé. Aj zaujímavý vhľad do pomerne uzavretej komunity chasidov, hm… Veľmi rád si prečítam aj ďalšie knihy od Potoka…

  novecento

  26.03.2017

  Kniha Chaima Potoka Dar Ašera Lva vyšla v nakladatelství Argo r. 2003 a je vyprodána.
  Není ani v antikvariátech. Dá se ale běžně koupit její slovenská verze z nakladatelství Artforum, ve velice dobré kvalitě papíru a tisku, včetně obalu, který vystihuje o čem kniha je. Příběh navazuje na předcházející knihu. ,,Jmenuji se Ašer Lev,,. Čtenář musí přečíst nejprve tuto knihu, jinak se ochudí o polovinu poutavého příběhu. Se čtením jsem neměl problém. Dokonce po přečtení asi 200 stran se mi zdál sen o Ašerovi ve slovenštině. Dějově uběhlo pár let a Ašer, který musel odejít na pokyn rebeho-náboženského vůdce z amerického Brooklynu do Francie, žije v Saint-Paul-de-Vence, kousek od Středozemního moře. Má rodinu a nové přátele z řad výtvarníků a spisovatelů. Příběh je opět mnohovrstvý, kdy sledujete přátelství Ašera se sochařem Jacobem Kahnem, který byl Picassovým přítelem. V knize se táhnou samostatné dějové linie Ašerova otce, matky, ženy Devory a dětí. Dar Ašera Lva není jen v jeho talentu malování, ale překvapivě po smrti strýčka Jicchoka i o jeho daru v závěti, která rozbouřila již tak divokou náladu v chasidské komunitě ortodoxních židů.
  Ašer je opět zmítán mezi nenávistí okolí a svým talentem. Navíc tuší, že má přijít o syna. Avrumel je již ve svých pěti létech vybrán za budoucího rebeho -náboženského vůdce. Autor se vrací k holocaustu, rozmlouvá v myšlenkách se Cezánnem, Pissarrem, Rainerem Mariem Rilkem, a všudy přítomným Picassovým stínem. Přiblíží se Vám také svět židovské kultury, každodenní rituály, povinnosti i radosti, ale i boj o své bohem dané právo na území Izraele. Knihu doporučuji.

  Damato

  30.06.2015

  Určitě stojí za přečtení, nakonec problémy se vztahy v židovské komunitě, nebo v klasické rodině se řeší na stejné úrovni, ale protože židovské víře ani trochu nerozumím, přesto, že jsem se snažila z trocha informací, které se dají sehnat alespoň trochu pochopit- tak nemohu z pár knih, které jsem od Ch. Potoka četla posoudit, jestli se Ašer vždy zachoval, tak měl- případně, jak by se měl chovat syn k otci a později k dalším členům své vlastní rodiny. Byl to svým způsobem velký sobec, ale protože měl velký talent a chtěl něco dokázat, tak asi jiný být nemohl. Chvílemi to na mě působilo až depresivně, ale po přečtení jsem knihu hned neodložila, ale až vlastně po přečtení o tom všem co jsem četla začala o přemýšlet. Takže určitě si zaslouží plný počet *

  eiramka

  02.04.2014

  Vhled do života chasidské komunity – pro mne v mnoha směrech nepochopitelný ale fascinujcící svět. Složitá síť vztahů, kde tragická minulost tolik ovlivňuje přitomnost a každý aspekt rodinného života. Ke konci knihy jsem měla na Ašera děsný vztek – jeho rozhodnutí může asi pochopit jen člověk vychovávaný stejně jako on….skvělá kniha v každém případě.

  Amnesiac

  05.10.2013

  Pokračovanie sa mi akosi viac pačilo, bolo kompaktnejšie a autor toho Ašerovi ,,naložil” viac ako v románe volám sa Ašer Lev.

  Karcoolka2210

  18.06.2013

  A život Ašera Leva pokračuje v druhej knihe. Má už vlastnú rodinu, deti, kariéru a pokojný život vo Francúzku. Smrť blízkeho člena rodiny túto pohodu naruší a Ašer sa po rokoch vracia domov. Je zasa vystavený tlaku svojho náboženstva, okolia v ktorom sa ocitne a zo strany svojich rodičov. Ašer zasa rieši dilemu, ale tentokrát sa už netýka len jeho, ale aj jeho milovaného syna.
  Pre mňa osobne skvelé pokračovanie, veľmi sa mi páčia vzťahy v Ašerovej rodine, deti k rodičom a naopak. A zasa zaujímavé čítanie aj z pohľadu židovského náboženstva a tradícií. Možno trochu slabšia časť knihy bola, keď sa Ašer vybral na pár dní do Francúzska, ale ináč veľmi dobré pokračovanie.
  Škoda, že Potok nenapísal aj ďalšiu knihu, teda mňa osobne by zaujímalo ako sa bude ďalej vyvíjať Ašerov život a život jeho rodiny, hlavne jeho malého syna.

  kadgam

  05.03.2013

  Pohľad do prostredia židovskej komunity. Nie je taká bohatá na dej,ako Volám sa Ašer Lev, zaoberá sa viac vnútorným životom rodiny.

  zuzulique

  19.09.2011

  Kniha je pomerne slabšia ako Volám sa Ašer Lev, ale keďže som si postavu Ašera navždy uložila hlboko v srdci, tak ma jej ďalšie osudy veľmi zaujímali. Dar Ašera Leva je skôr kniha hĺbavá, plná myšlienok, takmer bez deja, no napriek tomu ďalšia z výborných 🙂  TAGS:

  online Dar Ašera Leva ebook, kniha Dar Ašera Leva fb2, download Dar Ašera Leva pdf , download Dar Ašera Leva mobi, online Dar Ašera Leva kniha, zdarma stažení Dar Ašera Leva IPhone, online kniha Dar Ašera Leva pdf, zdarma Dar Ašera Leva DJVU, zdarma stažení Dar Ašera Leva txt, stažení Dar Ašera Leva rtf, online Dar Ašera Leva fb2 , e-kniha Dar Ašera Leva stažení txt, zdarma Dar Ašera Leva stažení kniha,

  e-kniha Dar Ašera Leva stažení pdf

  , stažení Dar Ašera Leva IPad, Číst Dar Ašera Leva mobi, Číst Dar Ašera Leva docx, zdarma Dar Ašera Leva awz, dDownload e-kniha Dar Ašera Leva iPad , zdarma Dar Ašera Leva DJVU, download Dar Ašera Leva e-kniha zdarma, zdarma stažení Dar Ašera Leva dvd, Číst Dar Ašera Leva txt, book Dar Ašera Leva stažení DJVU,

  Dar Ašera Leva stažení kniha zdarma

  , Dar Ašera Leva stažení kniha pdf zdarma, Dar Ašera Leva pdf kniha stažení zdarma, stažení e-kniha Dar Ašera Leva pdf zdarma, Dar Ašera Leva stažení kniha epub zdarma, Dar Ašera Leva ePub kniha stažení zdarma.

  Leave a Reply

  custom footer text left
  custom footer text right
  Iconic One Theme | Powered by Wordpress