De profundis: Zápisky ze žaláře v Readingu a Čtyři listy

By | October 29, 2018

De profundis: Zápisky ze žaláře v Readingu a Čtyři listy

Kniha v češtině!De profundis: Zápisky ze žaláře v Readingu a Čtyři listyZápisky z vězení významného irského spisovatele a jeho intimní korespondence. Jedná se o Wildeovu zpověď i obranu, proti nespravedlnosti a nelidskosti anglických zákonů a celému trestnímu systému, který ho za homosexualitu odsoudil k dvouletému vězení.Stáhněte si knihu De profundis: Zápisky ze žaláře v Readingu a Čtyři listy zdarma

:<сenter> Registrace statisíců spokojených členů, kteří strávili hodiny a hodiny hledali multimediální multimediálního obsahu, a nyní se těší nejznámější nové knihy, časopisy a sérií, včetně knihy De profundis: Zápisky ze žaláře v Readingu a Čtyři listy

Zde je zdarma. Proto se musíte zaregistrovat pomocí odkazu na této stránce:


 • Neomezené knihy, noviny a série, ať jste kdekoli: přímo v prohlížeči v počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů zahrnuje všechny druhy žánrů.

 • Získejte nejlepší kniha De profundis: Zápisky ze žaláře v Readingu a Čtyři listy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Klasika, Komedie, Reference, Průvodci, Drama, Cizinci, Horor, Hudba, Romantika, Sci-fi, Fantasy, Sporty a mnoho dalších.

 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.

 • Všechny platformy. Plně optimalizováno.

 • Podívejte se, kde se denně každý den baví tisíce lidí.
  Zaregistrujte se a získejte knihu De profundis: Zápisky ze žaláře v Readingu a Čtyři listy a zábavu bez omezení!

  De profundis: Zápisky ze žaláře v Readingu a Čtyři listy

  Podrobnosti o knize De profundis: Zápisky ze žaláře v Readingu a Čtyři listy

  :  4.356

  Originální název:

  De Profundis (1905)

  Žánr:
  Literatura světová
  Vydáno: , XYZ

  Hodnocení knihy:

  Komentáře (8)

  Přidat komentář

  Malýmedvěd

  06. května

  Knížka vyžaduje relativně velké soustředění od čtenáře a také nějaké znalosti ze života OW. Moc se mi líbilo sledovat myšlenkové pochody a duševní rozpoložení. OW ukazuje, že to měl v hlavě srovnané a uměl jasně formulovat myšlenku a dokonale vládl slovem.

  Atanone

  14.05.2017

  De profundis clamavi ad te,Domine..
  Tohle je skutečně z “hlubkosti”,jde to až na kost.
  Do Oscara Wilda jsem se zamilovala od první kihy-což v mém případě bylo “Strašidlo cantervillské” a pak přes “Filipa” (což jsem nečetla ale viděla jako divadelní hru) jsem si utvořila názor,že je to velmi vtipný člověk..A pak přišel Dorian a hned za ním krásné hluboké a moudré pohádky. A De Profundis to celé dorazilo a mě smích přešel.
  Někdy si říkám jaká by asi byla jeho tvorba dnes,v době,kdy se na homosexualitu díváme jinak.. Jeden moudrý pan básník mi kdysi řekl,že pro básníka je utrpení požehnáním. Tak si myslím,že pan Wilde byl požehnaný.

  AnneD

  03.05.2016

  Doporučuji nejprve přečíst Božskou komedii od Dante Alighieriho, autor se k ní často odkazuje. A taky celého Wilda.
  A pak je to prostě něco…
  Po přečtení si ještě víc přeji možnost potkat se s Oscarem Wildem osobně. Nepřestal mě překvapovat. Jeho cit pro jazyk, tvoření slov a pohled na svět jsou neskutečné.
  Hrozné, jak jeho život dopadl..

  Petra de Valo

  21.12.2015

  Ach, aká sebareflexia, aká pokora v každom riadku. Aká trýzeň, aký strach, že navždy pošpinil svoje meno. Tak odpočívaj v pokoji, Oscar, tvoje meno nie je symbolom hanby, ale veľkosti tvojho génia.

  Pravda, ktorú Oscar pochopil, je, že utrpenie človeka povznáša, utrpenie šľachtí dušu. Má môj obdiv, nie preto, že to dokázal pochopiť – s jeho inteligenciou žiaden div – ale preto, že to dokázal prijať s takou pokorou.

  FiliaNoctis

  07.10.2015

  Skvostne napísané…

  sarekaslukova

  02.05.2014

  Jelikož jsem se s Oscarem setkala poprvé, nemohu soudit, jaké měl jiná díla, ale tohle bylo něco… nenapadá mě to správné slovo. Myslela jsem, že to bude plné nenávisti, ale i přesto, že byl zavřený za něco, co podle mě je naprosto normální soudil hlavně sebe. To jak se má zlepšit. Přišlo mi to prostě skvělý a ano myslím, že Oscara Wilda nečtu naposledy.

  Lucipher69

  09.05.2013

  De Profundis na mě působilo velmi emocionálně, protože nesnáším když se opovrhuje lidmi kvůli něčemu tak naprosto přirozenému jako je sexuální orientace. Velice se mi líbilo, že i přes to všechno se dokázal Oscar přenést a přijal trest tak statečně (i když to byl trest naprosto banální a ubohý) a také, že toho nelitoval – “Litovat svých vlastních zažití je totéž jako znásilnit svůj vlastní rozvoj. Zapřít svá vlastní zažití je totéž jako položit svému vlastnímu životu na rty lež. Není to o nic méně, než kdyby kdo chtěl zapřít svou duši.”

  Ayllu

  19.01.2012

  Jelikož se jedná o formu vlastní zpovědi podávanou za krušného přežívání v Readingu, demaskuje se zde Wilde daleko víc než kde jinde. Zároveň je ke konci jeho “pobytu” tak znát, že se vrací jeho typický “humor” a relativizující cynismus.  TAGS:

  online De profundis: Zápisky ze žaláře v Readingu a Čtyři listy ebook, kniha De profundis: Zápisky ze žaláře v Readingu a Čtyři listy fb2, download De profundis: Zápisky ze žaláře v Readingu a Čtyři listy pdf , download De profundis: Zápisky ze žaláře v Readingu a Čtyři listy mobi, online De profundis: Zápisky ze žaláře v Readingu a Čtyři listy kniha, zdarma stažení De profundis: Zápisky ze žaláře v Readingu a Čtyři listy IPhone, online kniha De profundis: Zápisky ze žaláře v Readingu a Čtyři listy pdf, zdarma De profundis: Zápisky ze žaláře v Readingu a Čtyři listy DJVU, zdarma stažení De profundis: Zápisky ze žaláře v Readingu a Čtyři listy txt, stažení De profundis: Zápisky ze žaláře v Readingu a Čtyři listy rtf, online De profundis: Zápisky ze žaláře v Readingu a Čtyři listy fb2 , e-kniha De profundis: Zápisky ze žaláře v Readingu a Čtyři listy stažení txt, zdarma De profundis: Zápisky ze žaláře v Readingu a Čtyři listy stažení kniha,

  e-kniha De profundis: Zápisky ze žaláře v Readingu a Čtyři listy stažení pdf

  , stažení De profundis: Zápisky ze žaláře v Readingu a Čtyři listy IPad, Číst De profundis: Zápisky ze žaláře v Readingu a Čtyři listy mobi, Číst De profundis: Zápisky ze žaláře v Readingu a Čtyři listy docx, zdarma De profundis: Zápisky ze žaláře v Readingu a Čtyři listy awz, dDownload e-kniha De profundis: Zápisky ze žaláře v Readingu a Čtyři listy iPad , zdarma De profundis: Zápisky ze žaláře v Readingu a Čtyři listy DJVU, download De profundis: Zápisky ze žaláře v Readingu a Čtyři listy e-kniha zdarma, zdarma stažení De profundis: Zápisky ze žaláře v Readingu a Čtyři listy dvd, Číst De profundis: Zápisky ze žaláře v Readingu a Čtyři listy txt, book De profundis: Zápisky ze žaláře v Readingu a Čtyři listy stažení DJVU,

  De profundis: Zápisky ze žaláře v Readingu a Čtyři listy stažení kniha zdarma

  , De profundis: Zápisky ze žaláře v Readingu a Čtyři listy stažení kniha pdf zdarma, De profundis: Zápisky ze žaláře v Readingu a Čtyři listy pdf kniha stažení zdarma, stažení e-kniha De profundis: Zápisky ze žaláře v Readingu a Čtyři listy pdf zdarma, De profundis: Zápisky ze žaláře v Readingu a Čtyři listy stažení kniha epub zdarma, De profundis: Zápisky ze žaláře v Readingu a Čtyři listy ePub kniha stažení zdarma.

  Leave a Reply

  custom footer text left
  custom footer text right
  Iconic One Theme | Powered by Wordpress