Dva divoši

By | October 23, 2018

Dva divoši

Kniha v češtině!Dva divošiDobrodružný život dvou chlapců na kanadské farmě na pomezí hlubokých lesů.Stáhněte si knihu Dva divoši zdarma

:<сenter> Registrace statisíců spokojených členů, kteří strávili hodiny a hodiny hledali multimediální multimediálního obsahu, a nyní se těší nejznámější nové knihy, časopisy a sérií, včetně knihy Dva divoši

Zde je zdarma. Proto se musíte zaregistrovat pomocí odkazu na této stránce:


 • Neomezené knihy, noviny a série, ať jste kdekoli: přímo v prohlížeči v počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů zahrnuje všechny druhy žánrů.

 • Získejte nejlepší kniha Dva divoši, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Klasika, Komedie, Reference, Průvodci, Drama, Cizinci, Horor, Hudba, Romantika, Sci-fi, Fantasy, Sporty a mnoho dalších.

 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.

 • Všechny platformy. Plně optimalizováno.

 • Podívejte se, kde se denně každý den baví tisíce lidí.
  Zaregistrujte se a získejte knihu Dva divoši a zábavu bez omezení!

  Dva divoši

  Podrobnosti o knize Dva divoši

  :  4.7311

  Originální název:

  Two Little Savages (1903)

  Žánr:
  Dobrodružné, Pro děti a mládež
  Vydáno: , SNDK – Státní nakladatelství dětské knihy

  Hodnocení knihy:

  Komentáře (50)

  Přidat komentář

  Péťa1950

  20. června

  Kdysi dávno dárek, krásná knížka, četla jsem ji pod lavicí.

  Jandýs

  01. června

  Úžasná kniha… nehledě na dobu a věk… kdo ten vztah k přírodě má, nosí v sobě přirozenou dávku divokosti .. při čtení jsem se nejednou ztotožnila s Yanovými pocity a touhami. Autor vykresluje překrásnou atmosféru a vkládá do knih veškeré zažité dobrodružství a nabytou moudrost!

  Gwlanche

  02. května

  Milá knížka, četla jsem až v 16ti letech, zřejmě trochu pozdě, protože některé pasáže mi připadaly nudné a musela jsem se maličko nutit, abych knihu dočetla. Moc se mi líbil začátek, touha Iana po indiánském životě je mi velmi blízká. Oceňuji spoustu podrobných návodů na výrobu zálesáckých věcí. Od mokasín po vycpání sovy 🙂

  alwin9222

  24. dubna

  Skvělá kniha, skvělý průvodce do divočiny návody na přežití a žití v přírodě kde peníze nic neznamenají.

  stumpy

  06. dubna

  Kniha je prostě úžasná. Nádherné ilustrace, parádní čtění, spoustu úžasných věcí co se dají vyzkoušet. Asi člověk fakt stárne, ale my četli prostě úžasné dětské knihy co se k nim člověk může vrátit zas a znova. A tak nějak mám pocit, že krom Harryho Pottera jsou dněšní děti dost ochuzené o normální knihy.

  Marekh

  09. února

  Kniha se mi líbila včetně ilustrací, které autor nakreslil. Myslím si, že kniha se bude určitě líbit dětem a dospívajícím a samozřejmě si zavzpomínají na knihu i čtenáři, kterým je více let.

  Je vidět, že autor je zálesák, má rád přírodu. Oceňuji i praktické rady, jak si např. vyrobit luk apod.

  pazuzu

  26.11.2017

  Co se týce beletrie, pro mě naprosto nejlepší hniha co sem dosud četl. Přečteno snad 10x:)

  bazooki

  05.10.2017

  kto ponukne knihu “DVA DIVIOŠi Ďakujem

  Renaat

  26.09.2017

  Škoda, že překlad byl občas takový kostrbatý. Velmi na mne zapůsobily drobné ilustrace v knize.

  kuruteku

  10.09.2017

  Autor a kniha, kteří si předurčují své čtenáře. A ti rozhodně zklamáni nejsou. Je v ní všechno – objevování sebe sama, vztahů mezi lidmi, přírody. Škoda, že takového autora jsme nikdy neměli. Foglarovi chybí ten vztah k přírodě, přeci jen byl víc skautem, než woodcrafterem. A o jiných autorech jsem nikdy neslyšel. Tahle kniha je nad všechny příručky.

  kacaabba

  25.08.2017

  Použil jsem čistě “pracovně” kvůli tématu pro dětský tábor.

  Mistr119

  07.07.2017

  Knihu považuji vlastně za takovou Vinettouovku, hodně jsem se dozvěděl o přírodě a o vztahu člověka k Ní. 🙂

  Loginus

  08.06.2017

  V téhle knize je všechno… Hrdina se kterým se mohou leckteré děti s láskou k přírodě a nepochopením rodičů ztotožnit. Yan je možná ve všem nejlepší, ale je to hlavně o zájmu a snaze. Pohltilo mě to. Netroufám si odhadnout, kolikrát mi byla tahle knížka skvělým společníkem.

  vlkodlaq

  22.05.2017

  Tyhle knihy (u táborového ohně, dva divoši, Rolf zálesák…) mě utvářely po celé dětství a mají velký podíl na tom, jaký jsem dnes. Byť už jsem ve věku, kdy se přestává říkat mladý muž, stále (stále víc) jsem milovník přírody, zastánce zásad a hlavně srdcem zálesák.

  liba235

  16.05.2017

  Tato knizka me provazela celym mym detstvim. Ted kdyz jsem se k ni vratila, znovu se vracim do mych deseti let. Krasne vzpominky.

  Hanjimka

  17.04.2017

  Jako dítě jsem tuhle knížku milovala. Záviděla jsem klukům jejich možnosti a chtěla jsem být s nimi v lesích. Četla jsem ji několikrát a vždy s nadšením. Po mnoha letech se mi dostala do rukou znovu. Už tam sice nebylo to nadšení pro táboření, ale i tak na mě sálala ta pohoda a dobrodružství co si kluci užívali. Za mě super.

  tatjana1737

  03.07.2016

  V návaznosti na jednu diskusi, a s cílem odškrtnout si položku v Čtenářské výzvě, jsem po hodně dlouhé době sáhla po Dvou divoších. A oproti prvnímu čtení, kdy mi bylo -náct a mou hlavní četbu tvořil žánr knih táborových ohní, se mi četlo výrazně lehčeji a rychleji. Dříve mi vadila první část knihy o Yanově touze poznávat přírodu, o jeho okukování vycpaných ptáků ve výloze obchodu či o jeho stavění chaty. Nyní jsem v těchto pasážích viděla úvod k tomu, co přijde, vysvětlení toho, proč se Yan vůbec stal “divochem”; zkrátka celá knížka a Yanova touha po znalosti přírody (která ve své době byla hodně výstřední) je vystižena úvodním Setonovým citátem o vyhloubení studny. Stejně jako při prvním čtení mne však moc nebavily kapitoly o sloučení Sangerských indiánů s Boilery, přestože ty byly pomyslným závěrem na Yanově cestě k tomu stát se zálesákem.

  Nejvíce jsem si vychutnala kapitoly, kdy se Yan skamarádí se Samem a začnou napodobovat život Indiánů. A chutnalo mi nejen díky útržkům lesní moudrosti, ale i díky úžasnému slovnímu humoru, který autor vkládá do úst především Samovi. Navrch usmíření dávných přátel a rozuzlení záhady, kdo kdysi střílel… tuhle knihu si nelze nezamilovat.

  Škoda jen, že už jsem zkaženým dítětem města, takže si neušiju vlastní plachtu na tee-pee nebo mokasíny. Raději se budu vymlouvat na to, že se mi zase podebrala moje zraněná noha :-). Ale vím, že pokud někdy budu potřebovat pitnou vodu, stačí vyhloubit si indiánskou studnu. A (nejen) to, když člověk vyráží ven, je dobré znát.

  vlkodlaq

  10.06.2016

  Po skoro dvaceti letech čtu znovu a kniha je krásná, až dojímá. Dost se v Yanovi vidím, kluk, který měl k dispozici kousek přírody jen pro sebe, neutuchající vášeň pro každou chvilku strávenou v ní a nenapravitelnou duši romantika. Dřív jsem si myslel, že tyhle záliby mě v dospělosti opustí, opak je ale pravdou, jsem ještě větší milovník přírody, čundrů a zálesáctví a s postupem času se má skoro až posedlost ještě prohlubuje.

  peta5472

  06.06.2016

  Krásný příběh o dvou hoších, kteří zažívají dobrodružství. Knížku jsem si přečetla hlavně z toho důvodu, že chodím do skautu a E.T. Seton patří mezi zakladatele skautingu. Knížka je moc hezky psaná a má poutavý příběh.

  pepa4081

  23.01.2016

  Četl jsem to jako kluk a zničil doma spoustu věcí, když jsem sháněl suroviny na výrobu mokasínů, luku, čelenky, bubnu a všeho, co je v té knížce popsáno. Přece jenom kravskou kůži a podobně jsme doma neměli :-). Teď už nic neničím, ale jednou za čas si knížku přečtu znovu. Dal bych ji jako povinou četbu všem klukům od šesti do stopadesáti let. Díky pane Setone, za kus krásného dětství.

  mihal5570

  12.01.2016

  Jako dítě jsem ji četl asi stokrát 🙂

  Peti

  03.11.2015

  Přečetla jsem tuto knihu několikrát – hezké čtení pro mládež.

  hnusák

  30.10.2015

  Krásná kniha o přátelství, vztahu k přírodě a zálesáctví

  Luccy78

  07.09.2015

  Nádherné kniha plná dobrodružství dvou chlapců, kteří si hrají na Indiány, ale zároveň rozdávají lásku a touhu po vědění všeho, co je obklopuje – od stromů, ptáků, bylinek. Poznávají lesní moudrost, zkoušejí si postavit indiánské týpí, rozdělávají oheň bez sirek, udělají si mokasíny, indiánské čelenky, luk a šípy, rozpoznávají zvířecí stopy – prostě vše, po čem dětská duše touží a taky by si ráda zkusila.. Rodiče, vezměte svým dětem herní konzole, vypněte počítače, televize, zabavte mobily a vyžeňte je ven, nejlépe do lesa! Jo.. A dejte jim přečíst tuhle knížku..

  woodward

  18.08.2015

  Jako kluk jsem ji přečetl snad stokrát a vracím se k ní dodnes.

  Moška

  21.07.2015

  Jak já tu knihu jako malá holka milovala! Už dlouho jsem ji nečetla, ale možná je zase na čase 🙂

  Bobšule

  02.04.2015

  Nádherná knížka a svým způsobem bible mého dětství. Neznám nikoho, kdo by ji četl a alespoň na chvíli nezatoužil vyrobit si vlastní luk, ušít opravdové mokasíny, nebo rovnou postavit své vlastní tee-pee a trávit v něm prázdniny. Já osobně pak hodně trpěla kvůli fatálnímu nedostatku výrů velkých u nás na chatě ve Slivenci. Velmi, velmi jsem toužila ho ulovit a vlastnoručně vypreparovat… (A Guy mě neskutečně štval!) A tak jediné, co mi zbylo jako patrně možný následek čtení této knihy, je láska k přírodě a skutečnost, že mě její pozorování snad nikdy neomrzí. Stejně jako hlavní hrdina jsem schopná se na kdovíjak dlouhou dobu zašít někam do lesa, nebo k jezírku a buď jen pozorovat, nebo si fotit či malovat, co vidím.

  luboss23

  31.12.2014

  Další z knih, které mě v dětství ovlivnily. Nikdy jsem ji nevlastnil, měl jsem ji pouze půjčenou, ale strašně jsem po ni toužil. A tak jsem rád, že se mi ji zrovna před pár dny a zrovna zde, podařilo koupit. 🙂 Je to sice s asi třicetiletým zpožděním, ale i tak se na ni těším, jako malý kluk… 😉

  honzakral

  15.11.2014

  Naprostý základ pro každého kluka, který má vztah k přírodě…

  Kapis

  30.10.2014

  Kniha, která posílila v mém životu určitý směr, lásku k přírodě a vůbec ke všemu živému, jak jen jsem ta dobrodružství hltal a snil o něčem podobném. Ta láska k přírodě a k co nejdelšímu pobytu v ní mi zůstala a snad ji předám dalším generacím.
  TAGS:

  online Dva divoši ebook, kniha Dva divoši fb2, download Dva divoši pdf , download Dva divoši mobi, online Dva divoši kniha, zdarma stažení Dva divoši IPhone, online kniha Dva divoši pdf, zdarma Dva divoši DJVU, zdarma stažení Dva divoši txt, stažení Dva divoši rtf, online Dva divoši fb2 , e-kniha Dva divoši stažení txt, zdarma Dva divoši stažení kniha,

  e-kniha Dva divoši stažení pdf

  , stažení Dva divoši IPad, Číst Dva divoši mobi, Číst Dva divoši docx, zdarma Dva divoši awz, dDownload e-kniha Dva divoši iPad , zdarma Dva divoši DJVU, download Dva divoši e-kniha zdarma, zdarma stažení Dva divoši dvd, Číst Dva divoši txt, book Dva divoši stažení DJVU,

  Dva divoši stažení kniha zdarma

  , Dva divoši stažení kniha pdf zdarma, Dva divoši pdf kniha stažení zdarma, stažení e-kniha Dva divoši pdf zdarma, Dva divoši stažení kniha epub zdarma, Dva divoši ePub kniha stažení zdarma.

  Leave a Reply

  custom footer text left
  custom footer text right
  Iconic One Theme | Powered by Wordpress