Hvězdy, můj osud

By | October 26, 2018

Hvězdy, můj osud

Kniha v češtině!Hvězdy, můj osudTento román Alfreda Bestera vás zavede do společnosti, v níž je teleportace nedílnou součástí života. Na pozadí kulis a podmínek pro nás naprosto podivuhodných se odehrává klasický příběh křivdy a odplaty. Gully Foyle, lhář, darebák, mrchožrout, ale přesto sympaťák, je hnán pomstychtivou posedlostí, která ho v průběhu děje změní v nejpozoruhod­nějšího člvěka ve sluneční soustavě. Román je srovnáván s klasickým dramatem a vzbudil velké nadšení jak u čtenářů, tak i u kritiků ve všech zemích, kde dosud vyšel.

Přestože se po Besterovi mnozí autoři k telepatii i k teleportaci vrátili, žádná z jejich postav už nedokázala čtenáře tak fascinovat, jako Gully Foyle.

Román patří ke zlatému fondu americké i světové science fiction.…celý textStáhněte si knihu Hvězdy, můj osud zdarma

:<сenter> Registrace statisíců spokojených členů, kteří strávili hodiny a hodiny hledali multimediální multimediálního obsahu, a nyní se těší nejznámější nové knihy, časopisy a sérií, včetně knihy Hvězdy, můj osud

Zde je zdarma. Proto se musíte zaregistrovat pomocí odkazu na této stránce:


 • Neomezené knihy, noviny a série, ať jste kdekoli: přímo v prohlížeči v počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů zahrnuje všechny druhy žánrů.

 • Získejte nejlepší kniha Hvězdy, můj osud, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Klasika, Komedie, Reference, Průvodci, Drama, Cizinci, Horor, Hudba, Romantika, Sci-fi, Fantasy, Sporty a mnoho dalších.

 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.

 • Všechny platformy. Plně optimalizováno.

 • Podívejte se, kde se denně každý den baví tisíce lidí.
  Zaregistrujte se a získejte knihu Hvězdy, můj osud a zábavu bez omezení!

  Hvězdy, můj osud

  Podrobnosti o knize Hvězdy, můj osud

  :  4.177

  Originální název:

  The Stars My Destination (1956)

  Žánr:
  Romány, Sci-fi
  Vydáno: , Laser-books (Laser)

  Hodnocení knihy:

  Komentáře (14)

  Přidat komentář

  MaxQ

  02. ledna

  Rok vydání naprosto nekoresponduje s obsahem této výborné knihy. Tolik nápadů se dá klidně nazvat plýtváním. A přitom stále nadčasových a uvěřitelných (snad kromě toho hlavního – nosného 🙂
  Děj letí dopředu, nové postavy se přehledně řadí vedle sebe a nepřijdeme ani o nějakou tu filozofickou debatu. A na závěr pointa obsažená v názvu knihy. Nelze nedoporučit.

  rysavas

  24.11.2017

  Já opravdu, ale opravdu nemám ráda sci-fi, nicméně jsem se v rámci výzvy roku 2016 podvolila a nechala si nějakou knížku doporučit, prvních 60 stran jsem opravdu trpěla nudou, pak se mi to začalo líbit a posledních 26 stran opět utrpení, ale to už spíš díky překombinovanosti autora – alespoň na mě to už bylo moc. Ale myslím si, že pro toho, kdo sci-fi rád má, to musí být pěkné počtení 🙂

  Ládja

  14.06.2016

  Konečně zas pořádné sci-fi. I když je už řádku let staré. Věk na knize vůbec není znát a klidně bych věřil tomu, že i dnes by měl velký úspech(kdyby se vydal poprvé). Jsem rád za doporučení a přečtení a mohu doporučovat dál. A i když jak hlavní hrdina, tak děj není moc optimistický, tak i přes to, se kniha čte sama. Vždyť život také není jenom optimistický a budoucnost? Budoucnost může být ještě horší. Jaunt…

  Schary

  12.06.2016

  Kniha se čte dobře, ale děj není moc optimistický, hlavní hrdina není zrovna klaďas a svět, ve kterém se děj odehrává není ráj na zemi.

  WugWugs

  07.03.2016

  Moj dojem z knihy sa menil – zo zaciatku “hm, okej”, pribeh sa rozbehol “toto je fajn az velmi originalne”, posledna tretina “kam sa to vsetko zenie a co je toto za bordel”. V prvom rade, nevyznie ako z roku 1956, spracovanie a napady vobec nezostarli (cyberpunkove naznaky fyziologickeho vylepsovania potesili). Mnohe vsak posobi velmi samoucelne, napriklad nizsie spominana synestezia ako vnimanie inymi zmyslovymi modalitami. Samoucelnost a absencia minimalne uveritelnej motivacie, ci nejakej psychologie postav je ustrednym problemom. Vsetky postavy, aj ta hlavna, akoby existovali vyslovene len pre napisane riadky. Zenske postavy sa nahodne objavuju a miznu, napokon celkom splyvaju a nic by sa nestalo, keby namiesto troch (4?) bola len jedna a ta ista. Zaver ako snaha dat vyznam a ponaucenie k transformacii postavy je ne-uveritelny az smiesny. Tri hviezdicky si vsak zasluzi (u mna objektivne 2.5*), cita sa dobre, 2/3 obsahu davaju zmysel, par originalnych napadov, velmi dobry zdroj pre zabavny hollywoodsky scenar.
  PLUSY – bura klise hrdina/nehrdina, citatelnost, spad, neotrele napady, nezastaral
  MINUSY – nepsychologia a velmi povrchova motivacia az jej absencia, samoucelnost postav i opisov, tazko uveritelny az umelo dopisany zaver

  Franc

  21.10.2015

  Pomsta jako ústřední motiv knihy je vděčné téma za předpokladu, že se s ním čtenář ztotožní. To se u mě v případě této knihy nestalo.

  V úvodu je zmínka o Dumasově Monte Christovi, z kterého autor čerpal námět pro tuto knihu. Zatímco pomstu hrabětě jsem prožíval jako vlastní, ta Tygrova mě v tomto směru nepřesvědčila, a já se nebyl s jeho posledlostí vůbec schopen sžít. Knihou jsem proplouval jako nezaujatý divák, místo toho, abych Tygrovi držel palce v jeho usilování o pomstu všech pomst.

  Jako povedenější bych hodnotil první 1/2 kníhy, která je akčnější, tajemnější, čtivější. V druhé se to pozitivní z první 1/2 rozplynulo v hledání něčoho hlubšího, než jsem byl v daný okamžik ochoten akceptovat.

  Takže přečtení nelituji, ale v budoucnu si pro opakované přečtení vyberu jiné mistrovské dílo SF.

  Phoenix16.cz

  22.08.2015

  Ve sci-fi se většinou setkáváme s kladnými hrdiny, kteří zachraňují svět/galaxii před těmi zlými. Tady se na nic takového nehraje. Náš hrdina je pěkný parchant, který se naprosto oprávněně naštval a hodlá jít přes mrtvoly, aby se pomstil. Cesta za pomstou je dlouhá a plná nečekaných dobrodružství a setkání. Příběh není příliš plynulý, co kapitola, to skok v čase a událostech. Na jednu stranu mi to připadalo rušivé, ale zároveň mě to udržovalo ve střehu, protože vždycky chvíli trvalo, než jsem se zorientovala, kam příběh poskočil. Závěr byl možná příliš mnoho vykonstruovaný, ale když se člověk zamyslel, začala dávat spousta věcí smysl. Dílo je to komplexní a věřím, že během jednoho přečtení se nedá odhalit úplně všechno. Těším se, až se ke knize s odstupem času vrátím.

  Skip

  14.02.2015

  Příběh o týpkovi, který je posedlý pomstou za křivdu, která se mu stala. To celé ve sci-fi hávu, kde se hojně používá jauntování (teleportace). Své kvality kniha jistě má, ale mě to většinou nějak míjelo, sem tam mě něco zaujalo a za chvíli se to zase vypařilo.

  zimela

  14.02.2015

  Výborná kniha, až se divím, jak málo tu má hodnotitelů, ale k věci. Gully Foyle je nýmand, který se jednoho dne transformuje ve zlej nasranej bourací stroj, co se s nikým a s ničím nemaže. Je ztělesněním toho, že i ti nejmenší v sobě už mají obsaženo vše, i lásku. Závěrem se dočkáte zcela FAMÓZNÍHO zjištění potenciálu teleportace.

  SPOILER: Nakonec získáme možnost rozlézt se do pravěku, do daleké budoucnosti, kde byli a budeme jak kobylky vždykdy a všude, a to vše lusknutím si prstů každého blbého somráka. Gully, ty debile, napříč všemi věky zaneseš vesmír našimi plastovými obaly po jídle…ale to už bychom viděli, takže to tak asi nedopadne.

  lazarus

  09.02.2015

  Pro mě naprosto zásadní kniha, přečetl ji snad už stokrát a pokaždé když ji vemu do ruky, musím znovu. Příběh o síle lidské nenávisti a neskutečné vůli dokončit co si člověk umanul. Příběh o nezlomnosti lidského ducha a cestě k cíli, kterou nic nedokáže zastavit.

  karnifex

  15.06.2014

  Jasně, je to spíš oddechovka – ale radost číst!

  Hudis

  14.03.2013

  Zajímavá kniha, zajímavé myšlenky. Ale konec mi přišel zmatečný. Nemyslím myšlenku dát lidem do ruky zbraň schopnou zničit veškerý život. Ale potom skoky v čase a místě.

  kamilen

  25.01.2013

  Moje první sci-fi. Hned potom následovali Trifidi. Sladké mládí! 🙂

  JP

  23.11.2011

  Tygře! Tygře! Jak pozoruhodná je cesta tvá za odplatou! Na vydání téhle knihy jsem čekal přes tři roky a Alfred Bester v této filozofické odysee zasazené do sci-fi kulis sice nepředčil svůj majstrštyk ‘Zničený muž’, ale jak tomu bývá, přidal u akce a dynamiky a stvořil poměrně zběsilé akční sci-fi dílo. Ke Gullymu Foyleovi snad netřeba něco dodávat, každý si udělá ten správný obrázek sám. Na začátku je to buran, vidlák, bez špetky IQ, hnaný jen a pouze pomstou, během příběhu se však změní v pozoruhodného filozofa. Osekat naprosto nicneříkající a nudící části s politickými postavami, určitě by kniha byla lepší. Potenciál měl tenhle příběh daleko větší, i moje představy sahaly přecijen dále, ale tak to dopadá, když si knihu zidealizujete. Škoda, že oficiální název je ‘Hvězdy, můj osud’, ten alternativní (Tygře! Tygře!), stejně jako Neil Gaiman v předmluvě, považuju za mnohem lepší a výstižnější.  TAGS:

  online Hvězdy, můj osud ebook, kniha Hvězdy, můj osud fb2, download Hvězdy, můj osud pdf , download Hvězdy, můj osud mobi, online Hvězdy, můj osud kniha, zdarma stažení Hvězdy, můj osud IPhone, online kniha Hvězdy, můj osud pdf, zdarma Hvězdy, můj osud DJVU, zdarma stažení Hvězdy, můj osud txt, stažení Hvězdy, můj osud rtf, online Hvězdy, můj osud fb2 , e-kniha Hvězdy, můj osud stažení txt, zdarma Hvězdy, můj osud stažení kniha,

  e-kniha Hvězdy, můj osud stažení pdf

  , stažení Hvězdy, můj osud IPad, Číst Hvězdy, můj osud mobi, Číst Hvězdy, můj osud docx, zdarma Hvězdy, můj osud awz, dDownload e-kniha Hvězdy, můj osud iPad , zdarma Hvězdy, můj osud DJVU, download Hvězdy, můj osud e-kniha zdarma, zdarma stažení Hvězdy, můj osud dvd, Číst Hvězdy, můj osud txt, book Hvězdy, můj osud stažení DJVU,

  Hvězdy, můj osud stažení kniha zdarma

  , Hvězdy, můj osud stažení kniha pdf zdarma, Hvězdy, můj osud pdf kniha stažení zdarma, stažení e-kniha Hvězdy, můj osud pdf zdarma, Hvězdy, můj osud stažení kniha epub zdarma, Hvězdy, můj osud ePub kniha stažení zdarma.

  Leave a Reply

  custom footer text left
  custom footer text right
  Iconic One Theme | Powered by Wordpress