Kytica

By | October 22, 2018

Kytica

Kniha v češtině!KyticaZbierka básní a balád sa stala slávnou už za autorovho života a dodnes patrí k najčítanejším knihám českej literatúry (Kytica, Poklad, Svadobná košeľa, Poludnica, Holúbok, Vodník, atd.)…Stáhněte si knihu Kytica zdarma

:<сenter> Registrace statisíců spokojených členů, kteří strávili hodiny a hodiny hledali multimediální multimediálního obsahu, a nyní se těší nejznámější nové knihy, časopisy a sérií, včetně knihy Kytica

Zde je zdarma. Proto se musíte zaregistrovat pomocí odkazu na této stránce:


 • Neomezené knihy, noviny a série, ať jste kdekoli: přímo v prohlížeči v počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů zahrnuje všechny druhy žánrů.

 • Získejte nejlepší kniha Kytica, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Klasika, Komedie, Reference, Průvodci, Drama, Cizinci, Horor, Hudba, Romantika, Sci-fi, Fantasy, Sporty a mnoho dalších.

 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.

 • Všechny platformy. Plně optimalizováno.

 • Podívejte se, kde se denně každý den baví tisíce lidí.
  Zaregistrujte se a získejte knihu Kytica a zábavu bez omezení!

  Kytica

  Podrobnosti o knize Kytica

  :  4.46155

  Žánr:
  Literatura česká, Poezie
  Vydáno: , Mladé letá

  Hodnocení knihy:

  Komentáře (564)

  Přidat komentář

  Shinstria

  včera

  Mě to prostě nesedí. Buď tam člověku Erben vnucuje víru a nebo tam vraždí děti a trestá ženy za jejich “hříchy”. Jo sice se mu to hezky rýmuje, má to správný rytmus a umí udělat temnou atmosféru, ale jinak mě to opravdu neuchvátilo. Zřejmě je to dost zapříčiněno tím, ze člověku to začínají nutit už na základní škole a o střední nemluvě. K takovéhle četbě by měl každý přijít sám a být na to zralý. Protože takhle se mi dobrá kniha zprotivila a jen tak si ji znovu nepřečtu.

  tygřík2

  25. července

  Krásné. Neobyčejné. Nezapomenutelné.
  Poetické horory bez použití motorové pily.
  Jak úžasně libě zní popisy otřesných tragedií slovy pana Erbena: “Zemřela matka, do hrobu dána…! ” A kolik citu a soucitu vyvolávají: “… i přicházely každičkého rána a matičku svou hledaly…!”
  Mé první setkání se světem plným vražd, krve a zmaru se odehrálo v šesté třídě základní školy. Náš češtinář nerozdával kule za nedodaný domácí úkol, za vyrušování nepsal poznámky do žákovské. Za každý prohřešek jedna sloka z Vodníka nazpaměť. Když došly, načala se další balada, třeba Kolovrat. Byli i tací, kteří se, ač téměř propadali, stali experty v recitování tohoto národního skvostu. Tenkrát jsme z toho měli legraci a schválně zapomínali čítanku. A náš učitel se pod vousy smál.
  Nepochybuji, že kdybychom se dnes, my, jeho bývalí žáčci, sešli, že bychom společně tu Kytici dali a vzdali tak hold jeho laskavosti a moudrosti.

  DeKo1996

  25. července

  Sbírka balad, která je přečtená téměř za jedno odpoledne. Jelikož jsou balady vcelku krátké, je to rychlá záležitost.

  Katecake

  23. července

  Naprostá srdcovka, kterou jsem díky mému dědovi plynule odříkávala od 6 let.

  intelektuálka

  18. července

  Kytice – další z národních pokladů

  Vlastním vydání z roku 1965 s krásnými ilustracemi Jana Zrzavého

  A protože o básních je tu dost, napíšu hodnocení a hold Jana Nerudy:

  Zlato chtít snad pozlacovat
  slunce svící osvěcovat
  duhu barvou domalovat
  sopku ohněm podpalovat
  démantův chtít tvrdost zvýšit
  oblakův chtít rychlost spíšit
  toť by bylo rozumnější
  nežli tvoje pěvče Erbene
  písně chtít snad písní opěvovat.

  TaLu

  16. července

  Hodnocení odráží kvalitu v žánru.
  Udržet se TOLIK let jako povinná četba napříč různým režimům vypovídá cosi o něčem, co leží za těmi slovy.
  Již v době, kdy jsem si pod slovem “zvukomalebná” nic moc nepředstavovala, jsem znala úryvky některých básní. Sice jsem nechápala , co je tak úžasného na: “Zemřela matka a do hrobu dána, siroty po ní zůstaly”, ale ten kdo mi to “vyprávěl”, to vyprávěl moc hezky.
  Později jsem si Kytici přečetla, v té době už jsem za písmenky slyšela melodii.
  Nádhernou melodii – cinkání zvonků, tleskání rukou, klapot koňských kopyt…..tíhu ticha i hukot emocí.
  Melodie byla silnější než obsah slov.
  Ono pro mou velmi rozvinutou fantazii toho bylo někdy až moc – Zlatý kolovrat, Vodník a hlavně Polednice….raději neprožívat detaily.
  O mnoho let později jsem jednou viděla film, kde polednice v podání Bolka Polívky vystihla moje dětské představy.
  Ale nej nej byl ve filmu umrlec, kterého “hrál” Jiří Schmitzer !
  A současnost? Stále slyším tu hudbu za slovem a stále se mi nejvíce líbí balada Poklad, protože matka nedoplatí na následky svých chyb. Naděje pro nás matky ….

  ZÓNA

  15. července

  Vzpomínám si na své dětství a svou umanutost, kdy jsem tolikrát prohlížel a posléze i pročítal dílo pana Erbena. Tehdy jsem ještě neměl tolik rozumu, abych plně docenil tento skvost české tvorby, ale protože moji rodiče vlastnili nádherné vázané a navíc obrazové vydání Kytice, znal jsem tuto sbírku básní dokonale.
  V mých stopách tvrdohlavě kráčí moje dcera, která na Kytici nedá dopustit… 🙂
  Uplynuly desítky let a já tu užasle vnímám nádherný rytmus Erbenových básní, krásný český jazyk a rýmy, které děsí a nadchnou zároveň.
  Nezvyklá krutost a ponurost, atmosféra z které vás postupně mrazí. Za nejzdařilejší tituly považuji bezesporu POKLAD, SVATEBNÍ KOŠILI, úvodní velice romantickou, až národní KYTICI, pohádkově hororový ZLATÝ KOLOVRAT a děsivě krutou DCEŘINU KLETBU.
  Sbírka zřejmě nemá hluchých míst, nicméně několik básní mi k srdci nepřirostlo. Ale jak již pozorný čtenář u mě vypozoroval, u básní mi nevadí jistá nevyváženost.
  Kytici vnímám jako dar českému lidu, mozaiku hříchů , nutkání a spravedlnosti.
  Krása češtiny, jedinečná kombinace slov a krásná vyprávění – to jsou tři hlavní atributy těchto balad, které nikdy nemohou být překonány…

  RMarkéta

  08. července

  Nejdříve jsem byla samozřejmě hodně pomasírovaná povinnou školní četbou. Po letech jsem jsi k tomu to dílu zase našla cestu. Dostala jsem chuť si Erbena zase přečíst. Můj názor se na knihu hodně změnil. Je to krásná poezie, hodně drsná. Erben by se neztratil ani mezi mistry hororu. Řekla bych, že by tam krásně zapadl. Dost “svým” hrdinům nakládá a to pěkně nekompromisně. Po vině musí přijít trest. Někdy to ale bylo až příliš za hranou. Chápu, že slovanská lidová slovesnost si servítky nebere a lidé se z ní měli poučit.
  Tohle poučné bylo.

  pip11

  07. července

  Velmi krásná klasika.

  Lethania

  02. července

  Já prostě nedokážu docenit poezii českých básníků. Kniha mě nenadchla, kousala jsem se nudou (podobně jako u Máje). Někomu se to holt libí a někomu zase ne. Možná si ji ještě jednou přečtu až budu starší a moudřejší.

  Pazúzu96

  18. června

  Nejlepší básně, jaké jsem kdy četl. Asi ani není třeba blíže dílo přibližovat, jelikož spoustu básní (Polednici, Vodníka, Svatební košili) zná snad každý. Takže jen snad, že všem doporučuji :-).

  Péťa1950

  17. června

  Erbena si netroufám hodnotit. Sbírku jsem nikdy nebrala jako povinnou četbu, ale jako krásnou, silnou poezii. Podle mne nezfilmovatelné.

  Gabux

  17. června

  Jediná poezie na kterou nedám dopustit.

  IvonaK

  15. června

  Sbírka kvalitně vyprávěných balad. Moc se mi líbila ta báseň Poklad. Proto mě mrzí že nebyla i zfilmována.

  Lilda

  13. června

  Nebyla jsem příliš nadšená z toho, že to musím opravdu číst, protože když jsem tuto knihu četla na základní škole, tak mi to stačilo. Musím ale říci, že se mi to opravdu líbilo a nelituji toho, že jsem si ji znovu přečetla. Je to zkrátka klasika, kterou by měl každý Čech znát. Obdivuji schopnost Erbena vůbec takové balady vymyslet, aby se krásně rýmovaly a nesly hluboké poselství. Člověk je příběhy zaskočen. Příjemné je i to, že je zde děj a člověk když nechce, tak nemusí číst mezi řádky. Nejvíce se mi líbila balada Svatební košile, Zlatý kolovrat a Lilie či Vrba. Myslím, že si tuto knihu přečtu ještě několikrát.

  Kikulka97

  13. června

  Nemám poezii moc v lásce. Ale tyto balady jsou skvělé. Těžko vybrat mou nejoblíbenější. Je to kniha, ke které se ráda vracím a hledám v ní inspiraci.

  pospec7

  12. června

  Kytice pro mě byla jedna z knih, kterou jsem zařadil do maturitní četby a upřímně se na ni netěšil. Měl jsem ji zaškatulkovanou jako příliš morbidní a složitý soubor balad. Nemohl jsem se mýlit více, oproti Máji je pro mě Kytice zlaté dílo… Samozřejmě jsem si ji u maturitního zkoušení vytáhl a dopadlo to výborně.

  veskamlka

  12. června

  Moje vůbec první knížka, kterou jsem četla (mimo pohádek). Je to určitá nostalgie a ráda se k ní zase vrátím. Je skvělá.

  Dagros

  11. června

  Přečteno několikrát 🙂

  martin2819

  07. června

  Četl jsem poprvé ve svých 50 letech a překvapilo mne jak si toho hodně pamatuji. A bavila mne Kytice .

  Lilda

  07. června

  Nejvíce obdivuji autora, jak vůbec mohl tak mistrovsky vymyslet takové příběhy a ještě k tomu veršované. Fascinuje mě, jak se lze nad každým příběhem zamyslet a vytěžit z toho to, co na nás sedí.

  amalka2850

  30. května

  Klasika, který nesmí chybět v žádné knhovně.

  jengibre

  12. května

  Naprosto mimořádná básnická sbírka, kterou by si měl alespoň jednou za život povinně přečíst každý. Netřeba více slov.

  110022

  08. května

  Povinná školní četba, kde jsme se museli naučit celého Vodníka nazpaměť. Pamatuji si, že to do hlavy moc nelezlo, ale kupodivu si hodně vybavím ještě dnes, a že už to je sakra nějaký ten pátek.

  Maťkooo5

  06. května

  Dlouho jsem se této knize vyhýbal, ale musím říci, že Kytice do povinné četby právem patří. Nevím, ale mně se asi nejvíce líbilo Záhořovo lóže.

  Tebby

  06. května

  Jedna z knih povinné četby. Některé básně jsem dokonce mívala ve škole zkoušené. I tak mám tuto knihu ráda a sem tam si ji přečtu.

  jmeno

  03. května

  Záhořovo lože.. co to mělo být?

  Kuža007

  29. dubna

  Zaujala mě asi půlka balad, ale je to mnohem čtivější a zajímavější než Máj od Máchy.

  ellyem

  19. dubna

  Klasika, která nezklame a získá si srdce snad každého z nás, i když bychom nechtěli 🙂 Polednice, Vodník, Kytice… Všichni známe, o čem balady jsou. I proto jsem si tuto sbírku vybrala k maturitě, jako takovou záchranu a jistotu.

  Pajan28

  16. dubna

  Klasika od Erbena. Nejsem na poezii, ale Kytici miluju, obzvlášť některé básně, např. Vodník, Svatební košile a Zlatý kolovrat
  TAGS:

  online Kytica ebook, kniha Kytica fb2, download Kytica pdf , download Kytica mobi, online Kytica kniha, zdarma stažení Kytica IPhone, online kniha Kytica pdf, zdarma Kytica DJVU, zdarma stažení Kytica txt, stažení Kytica rtf, online Kytica fb2 , e-kniha Kytica stažení txt, zdarma Kytica stažení kniha,

  e-kniha Kytica stažení pdf

  , stažení Kytica IPad, Číst Kytica mobi, Číst Kytica docx, zdarma Kytica awz, dDownload e-kniha Kytica iPad , zdarma Kytica DJVU, download Kytica e-kniha zdarma, zdarma stažení Kytica dvd, Číst Kytica txt, book Kytica stažení DJVU,

  Kytica stažení kniha zdarma

  , Kytica stažení kniha pdf zdarma, Kytica pdf kniha stažení zdarma, stažení e-kniha Kytica pdf zdarma, Kytica stažení kniha epub zdarma, Kytica ePub kniha stažení zdarma.

  Leave a Reply

  custom footer text left
  custom footer text right
  Iconic One Theme | Powered by Wordpress