Láska je len slovo

By | October 24, 2018

Láska je len slovo

Kniha v češtině!Láska je len slovoRomán, v němž autor poukazuje na palčivé problémy západního Německa šedesátých let. Děj se odehrává v prostředí soukromého školního internátu, kam většinou přicházejí děti z „lepších“ rodin z celého světa, zhýčkané přepychem, ale často strádající po citové stránce. Páteří příběhu je něžná a hluboká láska mladého Olivera Mansfelda ke krásné Vereně, manželce bohatého bankéře Lorda. Láska, která musí zůstat utajena a stane se tak předmětem vydírání – citového, ze strany některých Oliverových spolužáků, finančního ze strany služebnictva. Stále víc se zatahuje smyčka kolem nešťastné dvojice, pro kterou není v daných podmínkách východisko.…celý textStáhněte si knihu Láska je len slovo zdarma

:<сenter> Registrace statisíců spokojených členů, kteří strávili hodiny a hodiny hledali multimediální multimediálního obsahu, a nyní se těší nejznámější nové knihy, časopisy a sérií, včetně knihy Láska je len slovo

Zde je zdarma. Proto se musíte zaregistrovat pomocí odkazu na této stránce:


 • Neomezené knihy, noviny a série, ať jste kdekoli: přímo v prohlížeči v počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů zahrnuje všechny druhy žánrů.

 • Získejte nejlepší kniha Láska je len slovo, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Klasika, Komedie, Reference, Průvodci, Drama, Cizinci, Horor, Hudba, Romantika, Sci-fi, Fantasy, Sporty a mnoho dalších.

 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.

 • Všechny platformy. Plně optimalizováno.

 • Podívejte se, kde se denně každý den baví tisíce lidí.
  Zaregistrujte se a získejte knihu Láska je len slovo a zábavu bez omezení!

  Láska je len slovo

  Podrobnosti o knize Láska je len slovo

  :  4.51109

  Originální název:

  Liebe ist nur ein Wort (1962)

  Žánr:
  Literatura světová, Romány
  Vydáno: , Slovenský spisovateľ

  Hodnocení knihy:

  Komentáře (213)

  Přidat komentář

  zdencaaa

  20. června

  Četla jsem to kdysi dávno. Jen si pamatuju, že mě to nebavilo a všechny postavy, včetně hlavního hrdiny mi přišly nesympatický. Čekala jsem od toho víc, protože mě zaujal název, ale bohužel. Možná mi nesedl poněkud sladkobolný Simmelův styl. Toť vše.

  PS: Naprosto souhlasím s 1amu.

  Patěj

  15. června

  Asi jedina kniha, kterou jsem precetla 2x

  heavy66

  12. června

  Zamilované romány nejsou můj šálek čaje, ale Láska… se mi líbila!

  Denisa232623

  11. června

  K jeho knihám nemám co psát, protože jsou pro mě bezkonkurenční. Miluju je a tahle ve mě zanechala hodně:)

  zlatka2001

  16. května

  Tak to byla síla! Ani si neumím představit takové množství zlých lidí na jednom místě. Hrozně smutné. Vlastně ten závěr byl docela logickým vyústěním beznadějné situace.

  1amu

  01. dubna

  Je mi naprosto jasné, že dalšími řádky hodně naštvu jeho příznivce. Sorry jako.
  Ale nemohu si pomoci. Pan Johannes Mario Simmel byl autor s geniálním smyslem pro kšeft. Když se objevila tato kniha a s ní “Všichni lidé bratři jsou” na pultech knihkupectví v 70-tých létech – ani se na nich neohřála. Bylo to zjevení ! Léta plynula a po listopadu 1989 nakladatelé zavětřili. A začali vydávat jednoho Simmela za druhým, až došlo k inflaci Simmelů. Beru tak ještě ” Hurá ještě žijeme a Nemusí být vždycky kaviár. Tato kniha by se hodila do “Bílé edice” Harlekýnů, vydávaných před 25-ti roky.

  Pajalada

  15. března

  Styl psaní autora není zrovna můj šálek kávy, ale protože zvědavost, co se s mladým Oliverem skutečně stalo byla větší, tak jsem knihu dočetla až do samotného konce. Po dočtení knihy jsem cítila smutek, bezmoc a vztek. Láska a bohatství jsou dvě velmi odlišné hodnoty. O to je to smutnější, když zvítězí peníze nad láskou a “propo” nad smyslem celého života. Pointa knihy je velmi silná (za tu dávám 5 hvězd), ale styl psaní autora mne neoslovil.

  Hanka_Bohmova

  07. února

  Že prý bych si měla něco přečíst od toho slavného spisovatele…

  Pokusila jsem se, přečetla jsem plnou třetinu knihy, než jsem ji odložila. Nelíbila se mi, vnímala jsem ji jako přehnanou, umělou a melodramatickou hned od první strany. Neodbytně se mi vybavovala jedna mexická telenovela, kterou vysílali za mého mládí. I v mexické telenovele bývají řečeny závažné věci o stavu společnosti, ale můžete je brát vážně v tak nevěrohodném kabátě? A je to dostatečný důvod něco takového sledovat?
  Možná bych autorův styl dokázala snést, kdyby mi v něm bylo naservírováno silné nosné téma – existují knihy, které čtu se zájmem a potěšením, přestože příliš tlačí na pilu. Ale ústřední milostný vztah a dějová linka tohoto románu na mě působily zcela vykonstruovaně a na udržení pozornosti nestačily.

  ivakola

  06. února

  Pan Simmel je pan spisovatel. Každá jeho kniha je něčím jiná a z každé si odnesu něco, co ve mě zůstane napořád. Tato není vyjímkou. Láska zde není tak okázalá a opětovaná jak se na první pohled zdá. Spíše mi došlo, že když už se rodiče rozhodnou mít děti, měli by se jim věnovat a milovat je takové jací jsou nebo z nich mohou vyrůst moc nepěkné zrůdičky.

  Inka063

  08. ledna

  Deset vydání této knihy mluví za vše. Je to – stejně jako Všichni lidé bratry jsou – nestárnoucí dílo, které má pořád co říct, s tématy stále platnými, ať jsme zavaleni technikou nebo žijeme “bio” životy. Láska, city, citové deprivace – pořád se o tom dá psát. Ale jen někteří to umí tak dobře, jako to uměl Simmel.

  Evaho73

  04. ledna

  Musím sa priznať, že do tejto knihy som sa začítala až na druhý pokus. Prvý raz som ju zhruba po päťdesiatich stranách odložila ako nedočítanú.
  Vzhľadom na jej úžasné referencie som sa do nej pustila znovu a teraz vôbec nebanujem, že som počiatočný odpor prelomila.
  Príbeh, v ktorom je láska naozaj iba slovo… Detský internát, ktorý sa stal akousi “čakajúcou stanicou” plnou po láske túžiacich detí rôzneho veku, ma donútil priznať, že láska je pre ľudí rovnako k životu dôležitá tak, ako napríklad slnko. Absencia lásky a nenaplnená láska často nutí ľudí robiť také veci, ktoré sú nezlúčiteľné so životnými princípmi alebo životom samým….
  Autor sa v knihe okrajovo dotkol aj traumy Nemcov, vyrovnávajúcich sa s nacizmom a jeho dôsledkami.
  Kniha, ktorá čitateľa donúti zamyslieť sa nad životom.

  čef

  08.12.2017

  Srážka naivního mladíka s láskou, který vůbec netuší nebo možná ani nechce vědět, jak to v reálném světě chodí. No, takoví jsme většinou byli v tomto věku zřejmě také a proto se nám asi román tak líbí, i když bychom přivítali optimističtější závěr. Obdivuji úžasně živý a psychologicky zajímavý popis konání různých duševních mrzáků.

  ferda16

  22.11.2017

  Četla jsem ji před 15 lety… a nechala ve mě velmi silné emoce. Určitě se k ní za pár let vrátím a jsem zvědavá, k jaké změně dojde. Na to, jak je knížka obsáhlá se čte jedním dechem.

  Fresh

  13.11.2017

  Knihu jsem četla tak před dvaceti lety. Je to o věrné lásce až za hrob(a to doslova). Brečela jsem tenkrát celé odpoledne. Před pár lety jsem jí četla naposledy(asi po páté) a má pro mě stejně silný příběh. Tentokrát jsem brečela hned na začátku, protože jsem věděla jak to dopadne :-). Román je romantický a smutný, ale je o lásce a to máme my holky rády :-).

  Imor

  12.11.2017

  Knihu jsem četla na základě čtenářské výzvy, takže opravdu výzva k přečtení a hlavně k dočtení …

  Teresita

  31.10.2017

  Kniha se mi moc líbila! Nevadilo mi, že vím, jak to skončí, pořád jsem stejně doufala…ten konec je ještě mnohem smutnější. Líbilo se mi vyobrazení poválečného Německa, odkazy na literaturu, hudbu. Překvapilo mě, jak je tato kniha nadčasová, připadala mi jako by byla napsána v současnosti. Hlavního hrdinu jsem měla od začátu ráda, ovšem jeho láska Verena mi byla velmi nesympatická. Samozřejmě, měla to v životě těžké, ale to její činy neomlouvá. Nejhorší mi přišlo, jak využívala svoji dcerku. Je to opravdu velmi smutná kniha, která zasáhne.

  Oceňuji, jak autor dokázal měnit styl a způsob vyprávění, podle toho, kdo vypráví. Od nádherného popisu oběšence na začátku, složitých souvětí k jednoduchému popisu v knize hlavního hrdiny.

  de_baques

  16.10.2017

  autor je prostě přesvědčivý vypravěč, napsal knihu, která se v mnohém podobá velkým milostným románům 19. století, jen zasazená do kontextu přízemního Německa 60. let,

  hltám kýčovitý děj (nekonečná láska až za hrob, hrdina je romantický rozervanec), fantastické zápletky (neobejde se to bez zakuklených nacistů), nechybí ani děsivý mrzák z gotických románů (Hanzi) a skončí to obligátním soubojem na pistole (pardon pěsti, ale Oliver to vzdá dopředu). Celé to vypráví hypochodr, který si hraje na dr. Schweitzera.

  Zkrátka velmi čtivá kniha, ale žádné kulturní veledílo.

  Kassiopeia

  12.09.2017

  Knížka, ke které jsem se po letech vrátila. Knížka, která mě nikdy nezklame.

  Tenebien

  09.09.2017

  Četla jsem to tak před 15 lety… A stále si pamatuju, jak emocionální zážitek to byl.

  LutherKing

  04.09.2017

  U Simmela jsem si zvykl na špatné konce.

  slimáčik

  24.08.2017

  Prešlo hádam 30 rokov, čo som ju čítala. Zostalo mi už len rozhodnutie, že ju viac čítať nechcem.
  Také silné emócie, ktoré vo mne autor majstrovsky podaným príbehom vyvolal (v puberte mladý človek pocity prežíva ešte niekoľkonásobne silnejšie), sa mi zažívať už nežiada. Nebudem predsa pichať do osieho hniezda, no nie!

  planeta

  21.08.2017

  Krásná kniha, patří mezi mé oblíbené .

  Giraffka

  07.08.2017

  Ano, je to romantické, ano, může to být naivní – stejně jsem brečela, jak mě to dojalo.

  koki.veru

  26.07.2017

  Úžasný román. Už dlouho mě kamarádka překecávala, ať si to přečtu, teď se na to konečně dostalo a byla jsem nadšená.

  pedroK

  21.07.2017

  Krásný román, četla jsem plna očekávání..tak jako jiné autorovy knihy. Osudy lidí jsou spletité. Moc jsem Oliverovi držela palce, jeho láska byla silná, ale tak naivní. Verenu jsem odsuzovala. Superštětku jsem nenáviděla..tak sugestivně je román napsaný.

  Kerberos

  05.07.2017

  Velmi dobře zpracovaný příbeh.Když si Představíme jinou dobu,jiné prostředí mohlo by se to stát i dnes.Vydírání ,zakázaný nerovný /postavením a věkem/vztah.Dnes by to ale nikdo tak dobře nenapsal.

  jana5843

  07.06.2017

  Tuto knihu jsem četla již několikrát a musím říct že mě prostě baví,je to sice zamilovany román a končí smutně ..jak jinak ale postavy jsou popsány dokonale a celý děj je s vydíráním Olivera zajímavý…

  ziriant

  27.05.2017

  Láska je jen slovo. Příšerný název. Ale jsem ráda, že jsem se jím nenechala odradit, už tehdy poprvé před 10 lety. Nyní se mi kniha konečně opět dostala do rukou, pouze s matnou vzpomínkou, že ve mě zanechala cosi, co bych chtěla prožít znovu. Psáno jednodušším jazykem a ano, nebudeme si nic nalhávat, je to hlavně o lásce. Ač jsem se kdysi pro čtení rozhodla hlavně proto, že byla tato kniha zařazena do “poválečné literatury” a i přes svou náklonnost k barokně rozvětveným větám a metaforám… čtení nelituji. Špatný konec? Zde předností. Ale něco mi na knize přece bylo proti srsti. A to samotná zápletka, romantická podstata příběhu. Nějak tomu nevěřím a zažít bych to nechtěla (a to nikoli kvůli tomu, že to “nedopadlo”). Ovšem závěr považuju literárně za velice zdařilý a příběhově za silný. Mám z něj pocit, jako by se tím snad i autor snažil čtenáře k něčemu přimět. K čemu konkrétně, to už je pochopitelně na čtenáři. Ale většina z nás, co dočetla až do konce, si poselství zřejmě nějakým způsobem vztáhne na sebe a zapřemýšlí si nad vlastním životem. A nějak si nemůžu odpustit nemyslet na věci, které se dějí “touto dobou”… Všechno to štěstí a neštěstí, všechny ty lásky, které třeba zrovna začínají a které končí, všechny ty okamžiky, které s láskou vůbec nijak nesouvisí.
  A neodpustím si ani výtah z téměř samotného konce “Je velmi mnoho podob lásek. Jen málo jich činí člověka šťastným. Ale to zřejmě taky není jejich smyslem.” O tohle spíše možná jde. Je láska jen slovo? A není to jedno? (Mimochodem mně přijde jako mimořádně ošklivé slovo, které fakt nemusím, a proto bych řekla, že tímto komentářem jsem si možná vybrala jeho užívání na dlouhou dobu dopředu :D). Spíše jde tedy o to, zda má smysl. A jaký. A jaký smysl vlastně hledáme. Ale plakat nad tímto příběhem, to by mě tedy nenapadlo, na to mi přišlo zpracování příliš tuctové a jednání postav jen málo politováníhodné.

  urla

  22.05.2017

  Nemohl jsem dočíst, pro mě nuda, cukrová vata v knižním přebalu.

  Dervish

  19.05.2017

  Láska je slepá a krutá … a nevybírá si koho spálí svým plamenem … nakonec zasáhne většinu z nás … není úniku.

  PS: Lidi jsou svině a láska proti nim nemá šanci.
  TAGS:

  online Láska je len slovo ebook, kniha Láska je len slovo fb2, download Láska je len slovo pdf , download Láska je len slovo mobi, online Láska je len slovo kniha, zdarma stažení Láska je len slovo IPhone, online kniha Láska je len slovo pdf, zdarma Láska je len slovo DJVU, zdarma stažení Láska je len slovo txt, stažení Láska je len slovo rtf, online Láska je len slovo fb2 , e-kniha Láska je len slovo stažení txt, zdarma Láska je len slovo stažení kniha,

  e-kniha Láska je len slovo stažení pdf

  , stažení Láska je len slovo IPad, Číst Láska je len slovo mobi, Číst Láska je len slovo docx, zdarma Láska je len slovo awz, dDownload e-kniha Láska je len slovo iPad , zdarma Láska je len slovo DJVU, download Láska je len slovo e-kniha zdarma, zdarma stažení Láska je len slovo dvd, Číst Láska je len slovo txt, book Láska je len slovo stažení DJVU,

  Láska je len slovo stažení kniha zdarma

  , Láska je len slovo stažení kniha pdf zdarma, Láska je len slovo pdf kniha stažení zdarma, stažení e-kniha Láska je len slovo pdf zdarma, Láska je len slovo stažení kniha epub zdarma, Láska je len slovo ePub kniha stažení zdarma.

  Leave a Reply

  custom footer text left
  custom footer text right
  Iconic One Theme | Powered by Wordpress