Můj boj 1: Smrt v rodině

By | October 24, 2018

Můj boj 1: Smrt v rodině

Kniha v češtině!Můj boj 1: Smrt v rodiněPřímočarý, upřímný a poctivý – ale také gigantický, kontroverzní a provokativní: těmito přívlastky (a ještě mnoha dalšími) je označován autobiografický román Můj boj (v originále Min kamp), který se kritika i média nebály prohlásit za literární událost 21. století a který ze svého autora, norského spisovatele Karla Ove Knausgarda, učinil globální hvězdu první velikosti. A přitom stačilo tak málo: do široka se rozepsat o sobě a o čemkoli, co se děje kolem, kdykoli odbočit z děje, vzpomínat, uvažovat.

Na počátku této všeobjímající, necenzurované a místy až groteskní zpovědi stojí události spjaté s Knausgardovým problematickým vztahem k otci – právě ten a posléze jeho skon tvoří ústřední téma první části celkem šestisvazkového opusu, jímž si Knausgard dokázal znepřátelit půlku vlastní rodiny, zato však prodat jen v Norsku půl milionu výtisků a ve Spojených státech postavit stovky lidí do front na podpis. Můj boj lze totiž vnímat nejen jako příběh někoho cizího, ale též coby výpověď o nás samých, o našich myšlenkách, ke kterým bychom se často ani nepřiznali, a životech, které jsou často tak nudné…

Karl Ove Knausgard si Mým bojem vysloužil přirovnání k novodobému Marcelu Proustovi, a ne náhodou.…celý textStáhněte si knihu Můj boj 1: Smrt v rodině zdarma

:<сenter> Registrace statisíců spokojených členů, kteří strávili hodiny a hodiny hledali multimediální multimediálního obsahu, a nyní se těší nejznámější nové knihy, časopisy a sérií, včetně knihy Můj boj 1: Smrt v rodině

Zde je zdarma. Proto se musíte zaregistrovat pomocí odkazu na této stránce:


 • Neomezené knihy, noviny a série, ať jste kdekoli: přímo v prohlížeči v počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů zahrnuje všechny druhy žánrů.

 • Získejte nejlepší kniha Můj boj 1: Smrt v rodině, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Klasika, Komedie, Reference, Průvodci, Drama, Cizinci, Horor, Hudba, Romantika, Sci-fi, Fantasy, Sporty a mnoho dalších.

 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.

 • Všechny platformy. Plně optimalizováno.

 • Podívejte se, kde se denně každý den baví tisíce lidí.
  Zaregistrujte se a získejte knihu Můj boj 1: Smrt v rodině a zábavu bez omezení!

  Můj boj 1: Smrt v rodině

  Podrobnosti o knize Můj boj 1: Smrt v rodině

  :  3.6108

  Série:

  Můj boj (1.)

  Originální název:

  Min kamp. Foerste bok (Work 1) (2009)

  Žánr:
  Literatura světová, Biografie a memoáry
  Vydáno: , Odeon

  Hodnocení knihy:

  Komentáře (37)

  Přidat komentář

  invocation11

  26. června

  Vskutku rozporuplná kniha, ale spíše co se hodnocení týká… Na základě recenzí a celosvětového úspěchu jsem byla opravdu zvědavá na ty hutné, chlapské EMOCE. A ze začátku se mi jich i dostalo – myšlenky na mrtvého otce, deprese, důležitost rodiny…, abych si o chvíli později uvědomila, že čtu o křivé erekci, chlastání a tak podobně… zkrátka takové ty teen-výkřiky o nepochopení světem, kterými si svého času prošel každý z nás, jen neměl takové nutkání o nich hned napsat knihu…

  První polovina pro mě tedy spíše podprůměr, vyvažuje to však ta druhá. Vztah k otci, otcův “rozklad”, uvědomění si vlastní smrtelnosti, nestálosti… Zde to opravdu BYLO cítit emocemi, těžkými emocemi. Jak jsem již psala, hodnocení za mě rozporuplné, takže nakonec dávám za 3. Četla jsem, že si Knausgård touto knihou rozhádal zbytek své rodiny, tak snad mu to za to stálo…

  Petr1977

  05. června

  Knausgard rozhodně není pro všechny a už vůbec ne pro ty, kteří hledají napínavý děj a rychlý spád. Je to osobní popis života, prožitků a zážitků… Já mám tento druh literatury rád, takže mě se to líbilo a už čtu druhý díl.

  Atuin

  19. dubna

  Kniha mi byla doporučena osobou která knihu nebyla s to přečíst a ani se k ní nějak smysluplně vyjádřit. Jelikož jsem už delší dobu sledovala ty zajímavé paradoxy, kdy jedni knihu hodnotí dobře až hodně dobře a jiní špatně až hodně špatně, zajímalo co se za tím skutečně skrývá. Tak jsem zde na bazaru objednala rovnou všechny tři díly.Je pravda že prvotní reklamní šílenství mě spíš odradilo. A to bylo špatně. Je to vskutku překvapivě dobré a možná i lepší. Velice se mi líbí jeho přístup a tím že vynesl karty právě takto vytvořil i mnoho přístupů jak celý ten koncept brát.
  Jsem na konci první knihy a jsem jenom ráda že jsem o to ” zakopla”. I ta skutečnost že díly po sobě nebudou plynout lineárně je velmi osvěžující.
  Doporučuji jen těm koho taková forma skutečně baví.
  5/5

  štigina

  11. března

  Tuto knihu nedokážu připodobnit k ničemu, co jsem doposud četla.

  Teclaireddy

  15. února

  Podle anotace, recenzí a celého toho rozruchu okolo této knihy jsem si myslela, že to nebude nic pro mě – ale opak byl pravdou, kniha mne velmi mile překvapila a jsem ráda, že jsem jí dala šanci. Zvláštní, že něco dokáže vyvolat tak odlišné reakce. Zatímco někdo vyprávění popisuje jako nudné, táhlé, nevěrohodné, bez emocí, pro mě bylo neuvěřitelně poutavé a velmi autenticky vyjadřující i ta každodenní, nám všem známá hnutí lidské mysli.
  Kniha na mě překvapivě nepůsobila ani moc depresivně. Uznávám, druhá část byla trochu temnější, ale pořád jsem tam vnímala jakýsi nadhled.
  A moc nechápu ani tu nálepku provokativnosti. Kvůli těm pár intimním detailům ze života blízkých? Podle mě to bylo popsáno lidsky, laskavě, tak nějak na pomezí snahy o pochopení a smutku.

  adorjas

  30. ledna

  Táto kniha bola mojím bojom! Nedočítala som ju, bolela ma, jedna strana mi trvala aj tri hodiny. Bolo to zhustené, dialógy bez akýchkošvek pocitov, mala som pri čítaní tých 120 strán pocit, akoby som kráčala opustenou, zničenou krajinou…Neviem, čo má tento pán za vnútro, ale to, čo mu z neho vyžaruje, spôsobuje to, že sa mám chuť …

  P.s. Nehodnotím, kniha zostala na poličke po 120 stranách…

  aquarius555

  13.11.2017

  Kniha vyhodená potom čo boli indie rockové kapely označené za “indické”. Slovenský prekladateľ zasa top of the game ako vidím.

  LuckaH2

  11.10.2017

  Knihu mu “vnutila” knihovnice, ze si ji nikdo jeste nepůjcil at to zkusim. Nevedela jsem co od ni cekat, i kdyz jsem o ni pred nejakou dobou,kdy vysla,slysela. Par myslenek v knize se mi libilo(tema smrti ve spolecnosti), ale po vetsinou jsou jen nechapala-proc mi tohle rika? Bylo tam na me moc vsednich zazitku, ktere mi pripadali zbytecne. A neverohodne do vsech detailu (rozhodne nedokazu zadnou udalost dospivani popsat tak podrobne…) Na dalsi dily nemam silu

  JP

  03.10.2017

  Knausgård přeskakuje v proudu vzpomínek mezi starými láskami, komplikovaným vztahem s otcem, dospíváním v Norsku, čekáním na dítě a prácí na knize (ta několikastránková pasáž o pohledu na život a umění)… a závěrem pak částí, kde uklízí zdevastovaný dům, nebo spíše skládku flašek se spoustou dalšího hnusu, sračky a zvratky, příslovečné i skutečné, zatímco se snaží přijmout fakt otcovy smrti a sestavit obraz, kdo vlastně jeho otec byl (což si myslím, je pro většinu lidí, co se svýma rodičema nejsou jedna ruka, prakticky nemožné), kterýmžto tématem je celá kniha prolnutá, jako pavučina, do které jsou všechny ostatní věci jen zamotané. A na to, jak docela dlouho jsem s knihou zápasil, četl, odložil, četl, odložil, ne vinou její, nýbrž tím, že jsem prostě pomalej a vytištěno je to celkem hutně, (takže i těch 410 šlo cítit spíš jako 500), mě to po vší té zdrcující osobní uřvané zpovědi, naplnilo vlastně optimismem – že psát můžete o čemkoliv, když jste vybroušený řemeslník, že když máte formu a styl, ponesou vás a že někdy (častěji, než lidi myslí) je nejlepší prostě vycházet ze skutečnosti, ne jen z motivu. Poslední dobou se často přistihnu, jak si říkám: “Tohle nevymyslíš.” Nechutně čtivé, jakmile se napojíte na proud vět a právě čtivost knize přidává nejvíc, protože ve výsledku, co je mi po životě nějakýho Nora?

  DarkLady

  16.08.2017

  Chtěla jsem psát bombastické, dokonalé, úžasné… ale nic z toho mi nepřijde dostatečně opulentní

  A mimochodem: není to kniha pro každého. Vezměte kousek od Kafky, kousek od Joyceho, přidejte něco toho romantického okouzlení přírodou ala Byron a hlavně nezapomeňte kus z Tristrama Shandyho od L. Sterneho. A pokud Vám z toho nic neříká, raději od Knausgarda dejte ruce pryč.

  vekune

  09.08.2017

  Nějak se mi tomu těžko věřilo. To si opravdu pamatuje kdo kdy okolo něj procházel, aby to musel v knize rozvlekle popisovat? Popisy osob a míst mě děsně nudily. Samotýho děje tam bylo poskrovnu a dočetla jsem to tak tak. Autor je mi nesympatický a nějak tomu “příběhu” prostě nemůžu věřit; mám pocit, že polovina věcí, je tam nasazena čistě pro čtenáře. Taky mě trochu iritovalo neustále značkování: “Koupil jsem si tyčinku Bounty.” “Koupil jsem mycí prostředek Cif.”

  Ventimiglia

  09.07.2017

  Zatím v půlce prvního dílu. Neuvěřitelně intenzivní. Tolik otevřenosti bych nezvládla ani ve svém nejtajnějším deníku, ani v nejskrytější myšlence. Láká k otevření Pandořiny skříňky. “Psát znamená vytahovat to, co existuje, ze stínů toho, co víme. V tom psaní spočívá. Ne v tom, co se tam děje, ne v událostech, jaké se tam odehrávají, ale TAM, v sobě samém. Tam má psaní své místo a cíl. Jenže jak se tam dostat?” (182)

  kalimero007

  07.06.2017

  Překvapena jak se dá i popsat životní běh rodiny.

  Onoff

  03.06.2017

  Jak se tak dívám na komentáře níže, ukazuje se, že reklamní kampaň k této knize byla sice velmi úspěšná, ale evidentně zasáhla i mnoho lidí, kterým román vůbec není určen. Což možná vypovídá víc o těch lidech než o tom románu, kdo ví.

  Podle mého názoru se v posledních pětadvaceti letech objevilo jen málo intenzivnější, pravdivějších, otevřenějších a hlubších zpovědí, než je Můj boj/Smrt v rodině. Tak jak jsou silné skandinávské filmy o rozpadu rodinných vazeb a temných tajemstvích pod povrchem, stejně silný ja i Knausgård. Vlastně více, protože má k dispozici esteticky vyšší, ba nejvyšší uměleckou formu – román. Zvládá ho mimochodem i řemeslně, a to bravurně (s důrazem na přirozenost, nikoliv formu). A jestli je pravda, že ze sebe celou sérii vysypal tak rychle, jak uvádí propagační materiály, určitě se řadí k největším autorům současnosti, o kterých stoprocentně ještě uslyšíme.

  Největší Knausgårdovou devizou je, že na každé stránce působí autenticky, pravdivě (tím nechci říct, že se všechno muselo nutně odehrát tak, jak to popisuje). A pro mě osobně je příjemným zjištěním i to, že tolikrát již pohřbívaný realismus se opět ukazuje jako nejvhodnější způsob, jak uchopit skutečnost a vypovědět něco zásadního o světě (a o světech), v němž (a v nichž) žijeme.

  Rind

  28.05.2017

  Reklama, marketing – vyborne.
  Spisovatel umi psat – to urcite, ale tolik povyku pro co? Me teda dalsi dily rozhodne nezajimaji.

  ivanaga

  18.05.2017

  Tak jsem ji konečně asi po 3 měsících dočetla . Byl to docela boj. Můj boj s Karlem Ove. Nechala jsem se nalákat obrovskou reklamní kampaní a marně doufala, že na té knize bude cosi výjimečného. Pravdou je, že je jiná. Je rozvleklá, popisná, nekonečná a utrápená. Nedá se říci, že by autor neměl co říci. Ale ta forma je strašlivá. Pro mě bylo nejhorší ta nepřerušenost, absolutní absence nějaké rytmizace, členění. Člověk to čte a utápí se v proudu všednosti. Jsou to obsáhlé zápisky depresivního člověka, který tak svoji tíhu přenáší na čtenáře. Vnímám ho jako citového deprivanta, jako chudáka, zoufalce. Není tu ani špetka vtipu, radosti, nadhledu, optimismu. Jen neustálé pochyby, domněnky, odtažitost a chlad. Hrozná povaha. Kniha by byla možná čtivější, kdyby se 4/5 vynechaly. Jsou tu jistě zajímavé pasáže, ale jsou naředěné, že mizí jejich síla. Jedinou devízou knihy je otevřenost, pravdivost a upřímnost autora, která může rezonovat v podobně smýšlejícím jedinci, který se spolu s autorem může oddávat společné sebelítosti. Ta zpověď je obsáhlá a podrobná, přitom popisuje v podstatě všední život kohokoliv. Jen úhel pohledu je velice nepříjemný. Je jasné, že právě na tomto osobitém stylu byl postaven marketing. Pochybuji však, že kdo si přečetl první díl, sáhne po dalším. Já to tedy rozhodně nebudu. Jsem ráda, že to mám za sebou.

  Ctv

  14.04.2017odpad!

  Tato kniha pro mne byla velkým zklamáním. Předně vzbudila dojem, že autor od malička toužil něco napsat, tak to prostě musel napsat, i když vlastně neměl o čem psát. Skutečně nevím, čím autor koho šokoval. Čekala jsem napínavý a zajímavý rodinný příběh, něco, z čeho by mohl mít autor důvod se vypsat, něco hlubokého. Ale upřmně, otce majícího problémy s alkoholem má kde kdo, vlastně téma otce bylo v knize zmíněno jen tak, aby bylo na co čtenáře nalákat, ale nijak zásadně život autora, dle mého, neovlivnil. Knihu jsem přečetla jen proto, že jsem stále čekala na něco, co mne chytne. Nestalo se. Často jsem přeskakovala až poloviny stránek prostě proto, že byl text o ničem. Do cca 60 strany jsem se musela opravdu hodně držet, abych knihu nezasunula zpět do knihovny. Pak se občas začalo něco zajímavého dít, ale jen mě to trošku chytlo, autor všechno totálně zabil nesmyslný několikastránkovým popisem věcí a dějů, které neměly žádnou souvislost s ničím, o čem by ta kniha dle popisu měla být. Skutečně mne nezajímalo, jestli mu za okny kanceláře chodí takoví nebo makoví lidé a jaké světlo svítí na ulici či jak se ozývá tramvaj. Neustálé rádoby filosofické úvahy o ničem byly také hodně nudné. To, co mělo v knize nějakou hodnotu, by se vešlo do třicetistránkové brožurky. Dala jsem jednu hvězdičku za snahu, ale za mě ztráta času čtením této knihy.

  Roubas

  02.03.2017

  Karl Ove, jak je autor podle knihy rád oslovován, nás nechává nahlídnout do svého života, a to otevřeně, upřímně a bez iluzí. První polovina je hodně čtivá, spousta postav, dospívání, první lásky a hlavně problematický vztah s otcem. Autor popisuje každý krok, každý předmět v místnosti, každý pocit a každou myšlenku, kterou v daném okamžiku nese. Druhá polovina odehrávající se z většiny v domě babičky, kde otec dožíval, jde až na dřeň. Proto ke čtení doporučuju panáka. Podle mého názoru to není kniha na víkend, ale přečíst si část a přemýšlet o ní. Největší plus shledávám v tom, že v této knize dostali písemnou formu myšlenky, které má většina z nás, ale ani nás nenapadlo se nad nimi pozastavovat, nebo je hlouběji rozebírat.

  Henry_1986

  01.03.2017

  Dostal jsem knihu k Vánocům a není to momentálně můj šálek kávy (odloženo někde okolo strany 100)…Na mě dost nuda…ale knihy se určitě nezbavuji a dostane šanci za pár let…

  Anna 13

  19.02.2017

  Ohromné i nudné.
  Opravdové, depresivní, povznášející.
  Budete produkovat spoustu myšlenek. Budete uhranuti autorovým vyprávěním.

  Kniha, která si zaslouží více šancí.
  Autor, který v dnešním světě nemá obdoby.

  Mám strach a zároveň se těším, co se skrývá v další knize.

  Zde má recenze: http://knihy-jsou-duvodem-k-ziti.blog.cz/1702/muj-boj-1-smrt-v-rodine-karl-ove-knausgard

  neurochirurg

  05.02.2017

  Napíšeme jak jsme vnitřně rozdrásaní, budem o tom hodně a hlavně rozvlekle mluvit a najdeme si nějakého kritika, který to označí za událost 21. století a penízky se jenom pohrnou. No a co že je to nuda?

  konicekbily

  04.02.2017

  Odloženo

  Aleen

  03.02.2017

  Hmmm…tak jak začít….mohla bych co nejvíc ze široka…napsat, jakou barvu má moje lampa a jak se její světlo rozlívá po stropě…a pak bych ještě mohla napsat, kdo tu se mnou všechno je a taky, kdo tu byl za poslední tři dny, jako to udělal autor se svým příběhem. Vlastně to nemá co dělat s tím, co chci říci, tak jako u něj-koho zajímají cestující na letišti, když naprosto žádným způsobem neovlivňují děj? Po přečtení upoutávky jsem se na knihu vrhla s naprostým nadšením a těšila se na silný příběh. Třeba by jej někdo dokázal využít k napsání zajímavého čtiva, ale Knausgard to neudělal! A já znám někoho, kdo to udělal báječně: Bukowski!

  -Pečivo-

  29.01.2017

  Kdo má rád kvalitní kávu, dá si Dadák. Kdo má rád depresi, přečte si Knausgarda. Kdyby existovalo mistrovství světa v depresivní literatuře, tak je Karl Ove něco jako Michael Phelps.

  Knausgard napsal několikadilnej Proustovskej epos o svým životě, kterej konečně vychází i česky. Jelikož umim dost dobře i nečesky, tak nemusím čekat dalších pár let než vyjdou další díly a můžu se do toho pustit rovnou. Číst Knausgarda je totiž jako kadit. Člověk by to mohl dělat furt a neomrzí to, i přes šíleně depresivní téma.

  První kniha se točí okolo smrti jeho otce a jde, jak by řekl Richard Müller, až na kožu. Knausgard píše tak otevřeně a upřímně, že se čtenář cejtí jako kdyby ho znova a znova přejížděl smutnej náklaďák. A to se v celý knize neděje vůbec nic zásadního, Knausgard popisuje svoje normální dětství, který je oproti Palijovo historkám z Hostimi, nudný jak kůň v zoologický. I tak je těžký se od knihy odtrhnout.

  Když jeho otec v půlce knihy zemře, začíná apokalypsa smutku. Sám na vlastni kůži nevim jaký pocity člověk doopravdy má a dost se bojím toho co prožíval Knausgard. Budiž mi k dobru, že můj táta neleje jak mentál a je dost velká pravděpodobnost, že nebudu muset seškrabávat jeho hovna z pohovky u babičky, ze který pred svoji smrtí zvládne udělat taky alkoholičku. Spoiler alert. Kniha roku a čistých 10/10, jdu vyhlížet pošťáka s druhým dílem.

  Zara

  25.01.2017

  “Gigantický, kontroverzní a provokativní”…..je mi líto, nic z udávaných atributů jsem v knize nenašla, a to jsem si zakázala svazek odložit a se skřípajícími zuby dočetla do konce. Lze snad obdivat jen to, kolik rozvitých vět a souvětí (rozuměj odstavců,kapitol,stran…) dokáže vyplodit autor,aby v konečném výsledku vyprávěl čtenáři o několika prožitých hodinách.
  A to je zřejmě důvod, proč dílo nazvat “uměleckým”, potažmo jej prohlásit za “literární událost století”…

  Janoud

  05.12.2016

  Odloženo…

  HoneyBunny

  07.11.2016

  Nejradši bych vykřičela do světa (dobře, postačí naše zem), že tato kniha opravdu stojí za přečtení!! Neříkám, že autor je zrovna sympaťák (jedná se o autobiografii) ale příběh je velmi záživný, první půlka připomíná Fitzgeraldův “univerzitní román” Na prahu ráje, druhá půlka něco, co jsem v životě nečetla. Trošku mě zaráží, že takový literární skvost má tak málo přečtení, je to opravdu škoda.

  jesie

  01.11.2016

  ,, Život je bol, povídala ta babka, co neuměla říkat j.´´

  JanaFJ

  12.10.2016

  Nevím, jestli je kontroverzní a provokativní – je to prostě život, takový, jaký je. A kniha je výborně napsaná – autor je prostě svůj… Miluju, když čtu cokoliv, co můžu lidem věřit.

  Iňa136

  09.10.2016

  Nedočteno… Po světlejších pasážích jsem se dotrápila do 250 strany, až jsem to definitivně vzdala. Nic pro mě.
  TAGS:

  online Můj boj 1: Smrt v rodině ebook, kniha Můj boj 1: Smrt v rodině fb2, download Můj boj 1: Smrt v rodině pdf , download Můj boj 1: Smrt v rodině mobi, online Můj boj 1: Smrt v rodině kniha, zdarma stažení Můj boj 1: Smrt v rodině IPhone, online kniha Můj boj 1: Smrt v rodině pdf, zdarma Můj boj 1: Smrt v rodině DJVU, zdarma stažení Můj boj 1: Smrt v rodině txt, stažení Můj boj 1: Smrt v rodině rtf, online Můj boj 1: Smrt v rodině fb2 , e-kniha Můj boj 1: Smrt v rodině stažení txt, zdarma Můj boj 1: Smrt v rodině stažení kniha,

  e-kniha Můj boj 1: Smrt v rodině stažení pdf

  , stažení Můj boj 1: Smrt v rodině IPad, Číst Můj boj 1: Smrt v rodině mobi, Číst Můj boj 1: Smrt v rodině docx, zdarma Můj boj 1: Smrt v rodině awz, dDownload e-kniha Můj boj 1: Smrt v rodině iPad , zdarma Můj boj 1: Smrt v rodině DJVU, download Můj boj 1: Smrt v rodině e-kniha zdarma, zdarma stažení Můj boj 1: Smrt v rodině dvd, Číst Můj boj 1: Smrt v rodině txt, book Můj boj 1: Smrt v rodině stažení DJVU,

  Můj boj 1: Smrt v rodině stažení kniha zdarma

  , Můj boj 1: Smrt v rodině stažení kniha pdf zdarma, Můj boj 1: Smrt v rodině pdf kniha stažení zdarma, stažení e-kniha Můj boj 1: Smrt v rodině pdf zdarma, Můj boj 1: Smrt v rodině stažení kniha epub zdarma, Můj boj 1: Smrt v rodině ePub kniha stažení zdarma.

  Leave a Reply

  custom footer text left
  custom footer text right
  Iconic One Theme | Powered by Wordpress