Myslete na děti!

By | October 24, 2018

Myslete na děti!

Kniha v češtině!Myslete na děti!Fiona pracuje jako soudkyně Nejvyššího soudu a při svém mimořádném pracovním vytížení vnímá manželův zálet s mladší ženou, na který mu přijde, sice bolestně, ale zároveň na nějaká hluboká řešení prostě nezbývá čas. Řeší komplikovaný právní spor – sedmnáctiletý mladík umírá na leukemii a rodiče odmítají transfuzi krve; patří ke Svědkům Jehovovým. Soudkyně v precizně vedeném sporu potvrdí, že právo na život je víc než právo rodičovské……celý textStáhněte si knihu Myslete na děti! zdarma

:<сenter> Registrace statisíců spokojených členů, kteří strávili hodiny a hodiny hledali multimediální multimediálního obsahu, a nyní se těší nejznámější nové knihy, časopisy a sérií, včetně knihy Myslete na děti!

Zde je zdarma. Proto se musíte zaregistrovat pomocí odkazu na této stránce:


 • Neomezené knihy, noviny a série, ať jste kdekoli: přímo v prohlížeči v počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů zahrnuje všechny druhy žánrů.

 • Získejte nejlepší kniha Myslete na děti!, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Klasika, Komedie, Reference, Průvodci, Drama, Cizinci, Horor, Hudba, Romantika, Sci-fi, Fantasy, Sporty a mnoho dalších.

 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.

 • Všechny platformy. Plně optimalizováno.

 • Podívejte se, kde se denně každý den baví tisíce lidí.
  Zaregistrujte se a získejte knihu Myslete na děti! a zábavu bez omezení!

  Myslete na děti!

  Podrobnosti o knize Myslete na děti!

  :  4.1121

  Originální název:

  The Children Act (2014)

  Žánr:
  Literatura světová, Romány
  Vydáno: , Odeon

  Hodnocení knihy:

  Komentáře (41)

  Přidat komentář

  Karcoolka2210

  01. července

  Ďalšia super kniha z pera pána McEwana a ďalšia vážna téma, ktorá sa nie vždy ľahko číta. Ale McEwan vie ako na to. Povolanie sudcu mi niekedy príde ako fikcia, že je to len v knihách a filmoch. Môžu naozaj cudzí ľudia rozhodovať o životoch druhých ľudí, detí, rodín … ? Niekedy mi to príde, že na to nemá nikto právo, inokedy je zásah nezávislej osoby nevyhnutný. No neviem, ich rozhodnutie sa nekončí v súdnej sieni, a môže mať aj veľmi negatívny dopad na určité osoby. J osobne by som asi nedokázala urobiť rozhodnutie v tomto konkrétnom prípade, ale sudkyňa Fiona Maye ho urobila a aké to malo následky, nuž, stojí to za prečítanie. AJ

  los

  12. května

  skvěle vykreslená psychologická sonda do myšlenek, pocitů a jednání soudkyně, bezdětné šedesátnice, která musí – ať chce, nebo ne – radikálně rozhodovat o životech cizích, známých i vlastním

  intelektuálka

  06. dubna

  Výborně, pane spisovateli…
  Položena otázka: existuje vůbec situace, kdy rodiče mohou rozhodnout o smrti svého dítěte?

  Fiona je erudovaná soudkyně v oblasti rodinného práva.
  V období, kdy je její soukromí narušeno nevěrou manžela přichází komplikovaný právní spor – rozhodnutí o léčbě smrtelně nemocného mladíka.
  Chlapce by zachránily krevní transfuze ….ale… rodiče jsou svědci Jehovovi…

  Fiona chlapce navštíví a svým rozhodnutím mu zachrání život…
  Ale tím příběh nekončí – a Fiona nedokáže přijmout další pokračování chlapcova života:
  “Domnívala se, že její odpovědnost končí na prahu soudní síně. Jenže jak by tam mohla končit?
  Vyhledal ji, chtěl to, co chtějí všichni – smysl života”….

  Rodiče, myslete na děti… dejte jim život a zároveň svobodnou volbu, jak se svým životem naložit….
  Tohle téma musí být za 5.

  pietroaretino

  14. března

  “Obrovské štěstí, když přijdete na svět s náležitě zformovanými tělesnými orgány na správném místě, když se narodíte rodičům, kteří jsou láskyplní, nikoli krutí, nebo když se díky nějaké geografické nebo společenské náhodě vyhnete válce nebo chudobě. A jestliže to všechno naleznete, je mnohem snazší být bezúhonný a počestný.”

  LuckyZ

  08. března

  Krásná a poučná kniha. Připomněla mi knihu Je to i můj život od T.P. Zajímavý pohled do soudní praxe i světa svědků Jehovových. Doporučuju.

  bookcase

  18. února

  Je dobrej prostě. Umí. Dobře napsaná sonda do života jedné stárnoucí právničky plus otázky morálního charakteru navrch. Líbilo se.

  micha-ella

  16. února

  McEwan je můj oblíbený autor, ale tato knížka mi úplně nesedla. Jednotlivé soudní případy provázané krizí v manželství hlavní postavy jsou dobře napsané, ovšem zároveň mi tak nějak narušovaly hlavní příběh. Obyvatelé Londýna určitě ocení popisy míst a tras, každý rád čte o městě, které zná. Já byla tentokrát svým autorem trochu zklamaná.

  Lodja

  07. ledna

  “Právnické žvásty” mne kupodivu ani moc neobtěžovaly, přestože je mi tento obor skryt a zatajen. Ocenila jsem ale náhled na poměrně kontroverzní vztah a sondu dovnitř staršího člověka (protože mám pocit, že mladší generace – včetně mé osoby – mívá o té starší občas tendence si myslet, že city, emoce a vztahy jdou úplně mimo ně). A zdaleka nejhodnotnější shledávám etické problémy, před které byla Fiona nezřídka stavěna. Zachovala se správně?

  “Obrovské štěstí, když přijdete na svět s náležitě zformovanými tělesnými orgány na správném místě, když se narodíte rodičům, kteří jsou láskyplní, nikoli krutí, nebo když se díky nějaké geografické nebo společenské náhodě vyhnete válce nebo chudobě. A jestliže to všechno naleznete, je mnohem snazší být bezúhonný a počestný.”

  Ali_xy

  30.11.2017

  Skvělá kniha, přicházím autorovi celkem na chuť. Téma mi bavilo, bylo to zajímavě rozvedeno a z pozice právníka mi to nadchlo. Není vždy lehké rozhodnout o takových kauzách a navíc to umět bravurně zdůvodnit – né pro jiné, ale hlavně sám pro sebe, že rozhodl správně, dle nejlepšího vědomí a svědomí. Dvě dějové linie se mi moc líbily, můžu jen doporučit. Není to vždy úplně lehké čtení už pro téma a třeba mamka to nedočetla kvůli “moc právnickým žblebtům”. Inu tak 🙂

  saruse

  18.11.2017

  Můj první McEwan. Jediný jistě nezůstane. Žádné lehké čtení – tématem, jazykem, soudními výrazy, ani odkazy na literaturu, hudbu atp. Vše od čtenáře vyžaduje maximální pozornost a přemýšlení. Ale odměnou je čtenářský zážitek a častý pocit splynutí s myšlenkovými pochody hlavní hrdinky… “Jen mlhavě si uvědomovala, že po návratu na ni cosi čeká, protože to leželo kdesi hluboko pod ní, cizorodá skvrna na důvěrně známé krajině. Možná tam ani nebyla, možná to nebyla pravda.”

  marketa6511

  07.09.2017

  Jedna z mála knížek, které jsem měla z knihovny a u kterých vážně uvažuji, že si je pořídím domů. Některé myšlenkové pochody soudkyně mám touhu číst znovu. Pro mě úžasný pohled do nitra některých aspektů soudcovské práce, do toho, že život a práci nikdy nelze zcela oddělit.

  Alíša236

  18.08.2017

  Fantastická kniha, velice mě překvapila a dostala. Většinou nemám ráda, když většina knihy jsou popisy myšlenkových pochodů postav a jejich úvahy, ale tady se vzdávám. Styl psaní je naprosto vycizelovaný, každé slovo tam patří a má své místo. Nic není zbytečné. Tohle je pro mě pravá spisovatelská práce, takovou knihu opravdu nemůže napsat každý. A jak se to četlo dobře a jak člověk musel o všem přemýšlet. Opravdu jsem nadšena a určitě si přečtu od autora další knížky.

  yanis

  17.08.2017

  Nádherný McEwanův styl psaní. Stačí věta, dvě a vše je vyřčeno.. Hlavním postavám lze věřit každou myšlenku. Konec možná lehce předvídatelný, ale i tak mě velmi vzal za srdce.

  dalia1769

  03.08.2017

  Spolu s Chesilskou pláží a Sobotou řadím mezi nejlepší McEwanovy knihy. Napínavý, silný příběh, autorův typický “distancovaný”, důkladně popisný styl, který vytváří pozvolna houstnoucí atmosféru a pocit, že se “cosi” blíží. Skvělé čtení!

  Ssojka42

  18.06.2017

  Velmi dobré. Psychologie, emoce…, četla se mi těžce, hodně jsem přemýšlela, knihu odkládala. Musím vstřebat úvahy, myšlenky.

  Gregorie

  07.06.2017

  Výživné. Opravdu těžké rozhodování, když jsem se vžívala do kůže hlavní hrdinky. Musela jsem si sáhnout do svědomí a stejně nevím co je vlastně správně. Četla jsem tuto kniho na hotelu na služební cestě a téma mi leželo v hlavě i na obchodním jednání druhý den. Ian McEwan se mnou vždycky trochu zamává.

  Hanka_Bohmova

  06.06.2017

  Demontáž božstev, to by nám šlo pěkně, a co dál? Jsme ochotni a máme vůbec co nabídnout?
  Moc zajímavá témata, ale na můj vkus pojato příliš stručně, spíš nadhozeno. Tři a půl hvězdičky.

  selmapsovita

  28.05.2017

  Supr kniha. Dost hutná, to ale není u McEwana nic neobvyklýho.

  122aksudil

  13.02.2017

  Moc zajímavá kniha. Pohled na názory, zvyky židovských rodin, tolik odlišný od našeho uvažování. Vřele doporučuji.

  rajen

  03.02.2017

  Tuto knihu mám už od loňských vánoc v knihovně a stále jsem ji odkládala, díky výzvě přišla konečně na řadu. A byl to velký čtenářský zážitek. Četla se mi přitom docela těžce, není to kniha na odreagování a oddech, dokonce se ani nedá moc číst, když kolem vás poletují děti, takže jsem si ji vychutnávala jen po večerech. Nad touto knihou budete hodně přemýšlet. Najdete v ní hodně myšlenek, úvah a témat, málo přímé řeči. Musím říct, že po přečtení jsem nemohla asi tak dvě hodiny mluvit a přemítala jsem nad všemi rozhodnutími, která tam padla. Knížka mě hodně zasáhla. Nad charakterem soudkyně a jejími právními úvahami smekám, přestože jsem s jejím jednáním v jedné věci nesouhlasila a nejšpíš bych udělala to, co ona ne (její nečinnost přičítám její bezdětnosti, kdyby dítě měla, myslím, že by více pochopila, jak by její odpověď byla důležitá).
  Bude mi chvíli trvat, než se začtu do další knížky a než tuto pořádně vstřebám. Cítím potřebu knížku poslat dál a diskutovat o ní, daruji ji (no, spíš půjčím) kamarádce (soudkyni) a těším se, až si o ní budeme povídat.

  jiri77

  30.01.2017

  Tahle kniha donutí čtenáře zapřemýšlet o tom ,že rozhodovat o druhých a dokonce i sobě není vůbec lehká věc. Každý člověk je jiný a má i jiný pohled na svět díky výchově ,náboženství atd. Výborný psychologický román.

  iva23

  12.12.2016

  Čekala jsem víc, ale určitě si od autora přečtu ještě něco dalšího.

  lencin

  26.11.2016

  Výborné. Rychlé a dynamické,a to i přes důkladné prokreslení postav. Jednoduše mě bavilo sledovat Fionin s Adamův příběh. A přiměla mě přemýšlet. O odvaze a odpovědnosti.

  Shardlake

  17.11.2016

  Příběh byl zajímavý, ale čekala jsem od knihy víc.

  Ječmínek

  07.11.2016

  Téměř ve stejné chvíli životem Fiony zatřesou dvě události. Její manžel uteče za mladší milenkou a ona, soudkyně, musí rozhodnout o osudu mladého nemocného chlapce. Sledujeme, jak se tyto dvě linie rozvíjí a vzájemně ovlivňují. Rodí se zvláštní vztah mezi stárnoucí ženou a mladým chlapcem. “Domnívala se, že její odpovědnost končí na prahu soudní síně. Jenže jak by tam mohla končit?” Dobrá kniha, která vás donutí k zamyšlení.

  Radka_p

  31.10.2016

  Keď Ian McEwan dokáže napísať takýto príbeh na 170 stranách, tak 500 stranové ságy pre mňa po prečítani tohto, strácajú zmysel

  babsi66

  19.09.2016

  Po všech stránkách dokonalé. Neskutečně mě baví jazyk autora, to, jak i skrze detaily dokáže o postavách sdělit mnohé, i to, jak o závažných věcech vypráví s lehkostí a bez zbytečného dramatu a přesto z textu poznáte, že to drama je a sakra velký.

  A jelikož jsem z oboru, vyloženě jsem si užila právní argumentace soudních případů zmíněných v knize.

  Crimble

  11.09.2016

  Ze začátku trochu těžkopádné, ale postupem času klasicky bezchybný McEwan. Některé věci chytře ponechává v mlze nedořčené, čímž udržuje napětí. Pochybnosti o víře – již tradiční autorovo téma. Lze jen doporučit.

  Disease

  02.09.2016

  Tentokrát prakticky bezdějové, hodně psychologie a emocí. Ale i tak opět velmi dobré.

  Agatha84

  31.07.2016

  Dojemný, prožitkově velmi silný příběh!
  TAGS:

  online Myslete na děti! ebook, kniha Myslete na děti! fb2, download Myslete na děti! pdf , download Myslete na děti! mobi, online Myslete na děti! kniha, zdarma stažení Myslete na děti! IPhone, online kniha Myslete na děti! pdf, zdarma Myslete na děti! DJVU, zdarma stažení Myslete na děti! txt, stažení Myslete na děti! rtf, online Myslete na děti! fb2 , e-kniha Myslete na děti! stažení txt, zdarma Myslete na děti! stažení kniha,

  e-kniha Myslete na děti! stažení pdf

  , stažení Myslete na děti! IPad, Číst Myslete na děti! mobi, Číst Myslete na děti! docx, zdarma Myslete na děti! awz, dDownload e-kniha Myslete na děti! iPad , zdarma Myslete na děti! DJVU, download Myslete na děti! e-kniha zdarma, zdarma stažení Myslete na děti! dvd, Číst Myslete na děti! txt, book Myslete na děti! stažení DJVU,

  Myslete na děti! stažení kniha zdarma

  , Myslete na děti! stažení kniha pdf zdarma, Myslete na děti! pdf kniha stažení zdarma, stažení e-kniha Myslete na děti! pdf zdarma, Myslete na děti! stažení kniha epub zdarma, Myslete na děti! ePub kniha stažení zdarma.

  Leave a Reply

  custom footer text left
  custom footer text right
  Iconic One Theme | Powered by Wordpress