Na cestu

By | October 24, 2018

Na cestu

Kniha v češtině!Na cestuPod podlahou Obchodu se rozprostírá svět deset centimetrů vysokých nómů, svět skrytý očím velkých lidí. Jak všichni nómové dobře ví, Obchod byl stvořen všemocným bří Arnoldové, aby v něm mohli spokojeně žít a našli v něm „Vše pod jednou střechou”. A tudíž nemůže existovat nic takového jako Zvenčí. Dává to dokonalý smysl. Tedy alespoň až do chvíle, kdy se objeví skupinka nómů, kteří přijeli na náklaďáku, tvrdí, že jsou Zvenčí, mluví o Dnech, Nocích, Sněhu a podobných bláznivých pověrách. A nakonec objeví ohromující zprávu – Obchod bude zbourán. Muskulín, jeden ze Zvenkovanů, musí vymyslet odvážný plán útěku, který, pokud se povede, navždy změní nómí pohled na svět.
…celý textStáhněte si knihu Na cestu zdarma

:<сenter> Registrace statisíců spokojených členů, kteří strávili hodiny a hodiny hledali multimediální multimediálního obsahu, a nyní se těší nejznámější nové knihy, časopisy a sérií, včetně knihy Na cestu

Zde je zdarma. Proto se musíte zaregistrovat pomocí odkazu na této stránce:


 • Neomezené knihy, noviny a série, ať jste kdekoli: přímo v prohlížeči v počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů zahrnuje všechny druhy žánrů.

 • Získejte nejlepší kniha Na cestu, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Klasika, Komedie, Reference, Průvodci, Drama, Cizinci, Horor, Hudba, Romantika, Sci-fi, Fantasy, Sporty a mnoho dalších.

 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.

 • Všechny platformy. Plně optimalizováno.

 • Podívejte se, kde se denně každý den baví tisíce lidí.
  Zaregistrujte se a získejte knihu Na cestu a zábavu bez omezení!

  Na cestu

  Podrobnosti o knize Na cestu

  :  4.1247

  Série:

  Vyprávění o Nomech (1.)

  Originální název:

  Truckers (1989)

  Žánr:
  Sci-fi, Fantasy, Pro děti a mládež
  Vydáno: , Talpress

  Hodnocení knihy:

  Komentáře (16)

  Přidat komentář

  Marekh

  14. června

  Jedná se vůbec o první knihu, kterou jsem přečetl od tohoto autora. Musím říci, že se mi kniha líbila. Spíše je určená pro děti, ale mohou si ji přečíst i dospělí. Kromě humoru se v knize vyskytovaly i věci k zamyšlení. Oblíbil jsem i postavy, které se v knize vyskytují, včetně VĚCI, která Nómům radila. Časem vyzkouším další knihy.

  Citát z knihy, který mne oslovil:

  U toho, kdo je vůdcem, není ani tak důležité, jestli má pravdu, nebo se mýlí, ale že si je jistý. Jinak lidé nebudou vědět, co si mají myslet. Samozřejmě je mnohem lepší, když navíc k tomu máš ještě pravdu.

  marili

  01. ledna

  Pratchett píše knihy pro každého – pro dítě i dospělého. V této knize je plno humoru a věcí k zamyšlení. Třeba o tom, jaké je žít zabedněný život v obchoďáku mezi věcmi s postavou Konkurenční Hit. Od této knížky se nedá očima odtrhnout.

  Kackatlacka

  24.11.2017

  Velmi vtipný počin mého oblíbeného autora. Nómové z obchoďáku a jejich omezený pohled na svět byl okouzlující a zároveň komický příběh malých vesmírných přistěhovalců,kteří však již na svůj původ dávno zapomněli a žili představou,že obchoďák je vlastně celý svět a žádné “venku” neexistuje..
  Jedno “ale” knížka přeci jen má: někdy jsem se musela trochu přemlouvat,abych se k ní vrátila,ačkoli pak jsem zase neuměla přestat číst. Zvláštní paradox 🙂

  KnihomolkD

  13.04.2017

  Úžasná knížka,tak dlouho jsem se nenasmála. Hodnotím 4/5 .

  Sidonie

  03.03.2017

  Novější překlady NA SHLEDANOU, NA NEPŘÍTELE a NA CESTU jsou nesrovnatelně lepší než VELKÁ JÍZDA, VELKÝ BOJ, VELKÝ LET.

  martin9072

  04.01.2017

  Můj první kontakt s Pratchettovou tvorbou. A jsem spokojený, kniha je psána opravdu čtivě a s laskavým jemným humorem. Klasický příklad “ještě jednu stránku a jdu spát”. Jednoznačně za 5 :). Byť mi v době čtení bylo skoro 40, tato kniha z kategorie “pro děti a mládež” jednoduše potěšila. A možná probudila vnitřní dítě 🙂

  Sarfias

  26.10.2016

  Osobně dávám přednost příběhům o Smrťovi, Mrakoplašovi anebo Bábi Zlopočasé.. nicméně Pratchett v malých nómech, až nápadně v chování připomínajících lidi, odvedl obrovský kus práce. Knihu jsem četla sice docela dlouho, protože jsem si ji nechávala jen “na cesty” 🙂 Ale jinak je to ten typ knihy, který přečtete naráz.
  Rozhodně doporučuji, obzvlášť, pokud se rádi smějete! 🙂

  Dutohlav

  11.08.2016

  Je to skvělá kniha, které jsem dal 4/5 je proto, že se nedokáže vyrovnat Úžasné Zeměploše. Popisuje svět jen deset centimetrů vysokých nómů žijících ve velkém světě nás lidí, díky čemuž se často zasmějete, když nómové nechápou některé věci pro nás tak běžné. Jedna z nejúsměvnějších představ nómů pro mě byla, že požární východ slouží k tomu, aby požár opustil budovu.

  czpilar

  07.05.2016

  Je zvláštní číst od Pratchetta něco jiného než Zeměplochu. Každopádně mě kniha bavila a někdy i více než některé díly ze Zeměplochy.

  markyticka

  10.10.2015

  Nenáročná zábavná trilogie – přečetla jsem ji před lety v překladu od paní Hrychové a bavila mne. Teď se chystám na překlad od mistra Kantůrka. Jsem zvědavá, jak to změní můj náhled na tuto trilogii.

  Klarv

  21.03.2015

  Pohádka a parodie na náboženství v jedné knize. Trochu mi vadili úryvky z knihy Nómů (jejich Bible) a odvolávání se stále na bří Arnoldové (zal. 1905) jako jejich boha.

  alisie

  08.02.2015

  Někdy jsem se musela zasmát až nahlas 🙂

  Pawlisman

  02.09.2014

  Jsou asi lepší Pratchettovy knihy a je těžko říci pro koho je tato kniha určena. Zvláštní atmosféra díky níž na knihu nezapomínám ani po mnoha letech. Zkuste a uvidíte. Nemusí sednout každému, ale fanoušci Pratchetta zas okusí jinou stránku jeho humoru a vyprávění.

  Dandulka

  23.07.2013

  Národ malých Nómů se učí žít v lidském světě poté, co museli utéct z Obchodu ve starém náklaďáku. Jejich cesta skončila ve starém lomu. Tak jsem moc zvědavá, jak to dopadne s Muskulínem, Dortasem a ostatními hrdiny.

  valda

  08.03.2011

  Nomové, maličké bytosti, pro které je jeden lidský rok, jejich deset. Před dávnými časy se dostali ze své planety na Zem, ale nikdo neví, proč, jak a odkud vlastně. Skupina nomů přežívá poblíž kavárny, ale protože zbývá jediný mladý nom, lovec Masklin, tak nasedají na náklaďák a vydávají se do Obchoďáku, kde potkávají obrovskou skupinu dalších nomů. Zároveň s nimi začne mluvit Věc, kterou dědí z generace na generaci a pokusí se jim pomoct, jak se dostat zpátky domů na svou planetu. Setkáme se s chytrou Grimmou, která i když jako žena začne číst, tak jí nevybuchne hlava, Dorkasem, který umí lidem krást elektřinu, nerozhodným Grymem z oddělení Papírníků, který zdědí vedení nomů, nebo se světákem Angalem a jeho ochočenou krysou Bobem.
  Jedná se o první díl trilogie o nomech, ve které se autor zaměřil hlavně na nejmladší čtenáře. Nomové žijí mezi pomalými lidmi, a některé věci si vykládají trochu jinak. Např. uctívají veliké Bří Arnoldové (zal. 1905), kteří založili Obchoďák, obracejí se s nadějí k Nabídce výhodné a mají strach ze strašlivé Radikální slevy se špičatou čepicí.
  Nedokážu odhadnout, jak by se mi kniha líbila, kdybych jí četl jako dítě, ale takhle mi přišel jazyk, stejně jako děj trochu fádní, nezajímavý. Způsob vnímání okolního světa nomy, je sice originální, ale vtipné narážky se podle mě dlouho opakují a nepřichází nic nového. Škoda taky, že tentokrát nepřekládal Jan Kantůrek. Asi bych dal větší hodnocení, kdyby šlo jenom o povídku a ne celou knihu. Jinak nezaměňovat s Kobercové, ti jsou o dost dospělejší a temnější.

  Okřídlená li

  Do Zeměplochy tomu něco chybí, ale špatné to rozhodně není. Velmi dobrá oddechovka 🙂  TAGS:

  online Na cestu ebook, kniha Na cestu fb2, download Na cestu pdf , download Na cestu mobi, online Na cestu kniha, zdarma stažení Na cestu IPhone, online kniha Na cestu pdf, zdarma Na cestu DJVU, zdarma stažení Na cestu txt, stažení Na cestu rtf, online Na cestu fb2 , e-kniha Na cestu stažení txt, zdarma Na cestu stažení kniha,

  e-kniha Na cestu stažení pdf

  , stažení Na cestu IPad, Číst Na cestu mobi, Číst Na cestu docx, zdarma Na cestu awz, dDownload e-kniha Na cestu iPad , zdarma Na cestu DJVU, download Na cestu e-kniha zdarma, zdarma stažení Na cestu dvd, Číst Na cestu txt, book Na cestu stažení DJVU,

  Na cestu stažení kniha zdarma

  , Na cestu stažení kniha pdf zdarma, Na cestu pdf kniha stažení zdarma, stažení e-kniha Na cestu pdf zdarma, Na cestu stažení kniha epub zdarma, Na cestu ePub kniha stažení zdarma.

  Leave a Reply

  custom footer text left
  custom footer text right
  Iconic One Theme | Powered by Wordpress