Nadsamec

By | October 24, 2018

Nadsamec

Kniha v češtině!NadsamecHyperbola na malé ploše, tak by bylo možno velmi stručně charakterizovat osobitý satirický text Nadsamce Alfreda Jarryho. Nadměrně obdařený, vyvinutý a zdatný nadsamec beroucí na sebe podobu indiána, nadlidské výkony v podobě rychlostního závodu pětikola osazeného lidskými závodníky s lokomotivou, nadčasové vynálezy symbolizované univerzálním palivem Perpetual Motion Food, zajišťujícím výživu závodníků, či elektrickými přístroji testujícími intenzitu lidského citu…
Realita roztříštěná na kousky, jež se znovu absurdně spojí v surreálnu na rádoby vědeckém pozadí, po němž defilují postavičky, figury i monstra odhalující a demonstrující činy nemožné, to je zparodovaný mýtus supermana počátku 20. století – Nadsamce Alfreda Jarryho.
…celý textStáhněte si knihu Nadsamec zdarma

:<сenter> Registrace statisíců spokojených členů, kteří strávili hodiny a hodiny hledali multimediální multimediálního obsahu, a nyní se těší nejznámější nové knihy, časopisy a sérií, včetně knihy Nadsamec

Zde je zdarma. Proto se musíte zaregistrovat pomocí odkazu na této stránce:


 • Neomezené knihy, noviny a série, ať jste kdekoli: přímo v prohlížeči v počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů zahrnuje všechny druhy žánrů.

 • Získejte nejlepší kniha Nadsamec, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Klasika, Komedie, Reference, Průvodci, Drama, Cizinci, Horor, Hudba, Romantika, Sci-fi, Fantasy, Sporty a mnoho dalších.

 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.

 • Všechny platformy. Plně optimalizováno.

 • Podívejte se, kde se denně každý den baví tisíce lidí.
  Zaregistrujte se a získejte knihu Nadsamec a zábavu bez omezení!

  Nadsamec

  Podrobnosti o knize Nadsamec

  :  3.434

  Originální název:

  Le Surmale (1902)

  Žánr:
  Literatura světová, Humor
  Vydáno: , XYZ

  Hodnocení knihy:

  Komentáře (5)

  Přidat komentář

  Insilvis

  03. ledna

  Jarryho strategie zveličení určité věci ad infinitum je sice poměrně přímočará, na druhou stranu mně osobně je jeho vtip docela blízký a text je mimo jiné zábavný skrze své četné parodické odkazy a drobné hříčky. Zejména scéna dálkového závodu cyklistů s vlakem je vynikající. Jeho manýristické hračičkářství ve spojení s precizní výstavbou dle šílených pravidel mi připomíná člena OULIPO Georgese Pereca.

  Lexand

  10.08.2017

  No, ujetina, vskutku.

  amaenium

  11.07.2017

  První věta mě dokázala zaujmout, ale jinak jsem se v ději často ztrácela, mám na mysli jako kdyby rychlé přesuny příběhu během odstavců a i přestože je to jistě osobitý text, musím se přiznat, že jsem z něj trošku vedle a nemyslím si, že bych mu porozuměla v té míře, v jaké je jistě myšlen.

  Kolobajda

  28.04.2017

  Alfréd Jarry svým způsobem předběhl dobu. Je charakterizován jako ďáblem posedlý cyklista, veliký prasák, vynálezce patafyziky a mistr bořivého humoru. Asi ano. Pokud ovšem jeho absurdní humor překračuje únosnou mez, je pro mě téměř nestravitelný. Má to být zároveň i společenská satira, nicméně jsem nevěděl, čemu se smát. Asi jsem to nepochopil. Moje očekávání nenaplnil.

  knedlik

  25.11.2011

  André Marcueil, hlavní hrdina příběhu žijící na Lurance, zprvu se projevující jako neschopný čehokoliv, ohromuje své návštěvníky – vesměs váženou, nicméně výstřední společnost – úvahou, že “akt lásky je bezvýznamný, protože jej lze provádět donekonečna.” a rozhodne se je o tom přesvědčit skutkem. Pod odborným dohledem změnivši se v supervýkonného Nadsamce, Indiána zvládne za čtyřiadvacet hodin osmdesátdva pohlavních aktů, kdy mu jeho milenka Ellen téměř zmírá v náručí.

  Označení žánru jako humorného, mi přijde nesprávné. Nadsamec je prudce satirický, hyperbolický text. Kvalitně napsaný a zpracovaný.

  “Sadisto!” řekla
  Marcueil se uvolněně zasmál. Nepatřil k mužům, kteří ženy bijí. Cosi v něm bylo vůči nim ještě krutější, nemusel to již násobit.  TAGS:

  online Nadsamec ebook, kniha Nadsamec fb2, download Nadsamec pdf , download Nadsamec mobi, online Nadsamec kniha, zdarma stažení Nadsamec IPhone, online kniha Nadsamec pdf, zdarma Nadsamec DJVU, zdarma stažení Nadsamec txt, stažení Nadsamec rtf, online Nadsamec fb2 , e-kniha Nadsamec stažení txt, zdarma Nadsamec stažení kniha,

  e-kniha Nadsamec stažení pdf

  , stažení Nadsamec IPad, Číst Nadsamec mobi, Číst Nadsamec docx, zdarma Nadsamec awz, dDownload e-kniha Nadsamec iPad , zdarma Nadsamec DJVU, download Nadsamec e-kniha zdarma, zdarma stažení Nadsamec dvd, Číst Nadsamec txt, book Nadsamec stažení DJVU,

  Nadsamec stažení kniha zdarma

  , Nadsamec stažení kniha pdf zdarma, Nadsamec pdf kniha stažení zdarma, stažení e-kniha Nadsamec pdf zdarma, Nadsamec stažení kniha epub zdarma, Nadsamec ePub kniha stažení zdarma.

  Leave a Reply

  custom footer text left
  custom footer text right
  Iconic One Theme | Powered by Wordpress