Nejbližší

By | October 29, 2018

Nejbližší

Kniha v češtině!NejbližšíRomán Nejbližší vypráví příběh, který prožily či prožívají desítky milionů rodin bez ohledu na zemi. Na základě osobních zkušeností vystavěla Kateřina Janouchová (1964) vzrušující příběh, v němž sugestivním zpracováním dokázala zpřístupnit velmi citlivé téma – život s někým, kdo propadl závislosti na alkoholu nebo drogách a koho stále ještě milujeme.
Román vypráví o životě Marisy, Richarda a jejich čtyř dětí. Život všech je poznamenán Richardovou závislostí na alkoholu a drogách.
…celý textStáhněte si knihu Nejbližší zdarma

:<сenter> Registrace statisíců spokojených členů, kteří strávili hodiny a hodiny hledali multimediální multimediálního obsahu, a nyní se těší nejznámější nové knihy, časopisy a sérií, včetně knihy Nejbližší

Zde je zdarma. Proto se musíte zaregistrovat pomocí odkazu na této stránce:


 • Neomezené knihy, noviny a série, ať jste kdekoli: přímo v prohlížeči v počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů zahrnuje všechny druhy žánrů.

 • Získejte nejlepší kniha Nejbližší, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Klasika, Komedie, Reference, Průvodci, Drama, Cizinci, Horor, Hudba, Romantika, Sci-fi, Fantasy, Sporty a mnoho dalších.

 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.

 • Všechny platformy. Plně optimalizováno.

 • Podívejte se, kde se denně každý den baví tisíce lidí.
  Zaregistrujte se a získejte knihu Nejbližší a zábavu bez omezení!

  Nejbližší

  Podrobnosti o knize Nejbližší

  :  470

  Žánr:
  Romány, Literatura česká
  Vydáno: , Mladá fronta

  Hodnocení knihy:

  Komentáře (17)

  Přidat komentář

  Dresia

  23. března

  Tak to byla síla.

  i.stefany

  08.08.2017

  Kniha se mi líbila, protože se mě toto téma netýká. Sice nechápu hrdinku, že to vydržela tak dlouho a stále si jako příslib lepších časů pořizovala s mužem děti. Jako kdyby neměla žádnou hrdost. Nemyslela na děti, jaký budou mít život s alkoholikem? Ze začátku se vždycky všechno zdá jednodušší, zdá se, že si s tím člověk dokáže poradit sám, pak že mu pomůže rodina, okolí… Ale když se nic nemění k lepšímu, tak proč si dál komplikovat život? Pryč od toho…

  Pet13

  09.07.2017

  Knihu jsem přečetla jedním dechem, bavila mě moc, i když jsem hrdinku od začátku nechápala. Zcela dobrovolně si alkoholika vzala, ba co víc dobrovolně s ním měla tři děti. Nechápu a nikdy nepochopím! Přečíst by si ji měly všechny, které si říkají, že se dotyčný změní, ať už kvůli ní samé nebo kvůli dítěti. Nezmění, milé dámy, nezmění.

  Babo

  14.04.2017

  Dávám 3 hvězdičky i když jsem knihu nedočetla.
  Začalo mně hrozně iritovat neustálé přesvědčování jak strašný je život s alkoholikem ,ale jak těžké je odloučit se od něho . Nevím jestli autorka přesvědčovala sama sebe,nebo varovala všechny zamilované slečny a ženy.
  Žena,která se rozvedla s mužem kvůli pití se znovu bezhlavě zamiluje do alkoholika a má s ním čtyři děti , tak to mi jí opravdu není líto a ani ji nechápu. Jak to může udělat právě těm dětem to mi fakt hlava nebere.
  Takže kdo snad dosud věřil , že je možné alkoholika změnit , tak ať si tuto knihu přečte a má ji neustále na nočním stolku . Změnu vždy musí chtít jen a jen ten závislý.A v této knize je to zas a znovu psáno .

  kackacstef

  13.03.2017

  Zajímavá kniha, ze začátku opravdu neustále se opakující popisy alkoholika a jeho způsobu života, ke konci je již příběh zajímavější a čtivější.

  Garia

  04.03.2017

  Pro ty, kteří jsou, nebo někdy byli v pozici té nejbližší, bude kniha místy působit pravděpodobně jako jakési deja vu. On je ten příběh totiž vždycky skoro stejný. Ať se jedná o alkoholika, nebo alkoholika abstinujícího. Žít s jedním ani s druhým, není nikdy velká výhra. A přesto..
  Na ty šťastnější, bude asi hlavní hrdinka/autorka působit až neuvěřitelně hloupě a možná , i z toho důvodu, knížku odloží. A možná ne.. Tak či onak, myslím, že za přečtení stojí. Už jen z toho důvodu, že žijeme v zemi, kde je pít, a to i přes míru, vlastně úplně normální a s alkoholismem milovaných lidí tu má zkušenost kde kdo. Bohužel.
  Ke knížce je asi třeba přistupovat ne jako ke kdoví jakému literárnímu počinu, ale spíše jako ke zpovědi a sdílení zkušenosti. Pro mě byla určitě přínosem.

  evarec

  23.08.2015

  Zajímavá knížka, sice ze začátku trochu rozvleklé, děj se pak rozjede a dočítala jsem zvědavá, jak vlastně příběh skončí. Zajímavý je pohled na problém alkoholismu ze strany partnera alkoholika. Takže celkově se mi knížka líbila.

  maličkán

  17.03.2015

  Kniha se dobře četla, tak ve třetině mě už otravovalo stálé opakování stejných výrazů. Že si hrdinka pořídila 4 dítě s alkoholikem je opravdu nepochopitelné, ale na druhou stranu se její manžel nejevil jako násilnický typ a to měla při vší smůle štěstí.Myslím, že v realitě jsou na tom manželky alkoholiků mnohem hůř.

  Koka

  13.03.2015

  Už nevěřím ve “výchovnou” sílu literatury, protože dějiny – ty velké, světové, i životy jednotlivců – ukazují, že literatura – krásná i naučná – si může psát co jen chce, ale chlast je chlast. Tuto knihu by měly číst hlavně ty dívky a ženy, které jí číst stejně nebudou, protože v době potenciálně určené ke čtení raději – stejně jako vypravěčka příběhu – sedí se svým chlapem někde v hospodě něbo na diskotéce, nasávají s ním nebo se dívají, jak on chlastá. A stejně jako autorka si myslí, že jednou, až on si jí vezme, až tu budou děti, až přijdou vážné životní krize, až …, až…, tak on mávnutím kouzelného proutku chlastat přestane, ovládne se, bude se léčit, a to jistě jenom proto, že je miluje, k dětem má vztah, bla bla bla.. Nepřestane. Tisíckrát omílané varování je v této knize na sto způsobů vyslovené, až by si člověk myslel, že když už to je jednou takto vyřčené, napsané, vytištěné, distribuované, tak se to už nemůže nikdy nikomu stát. Protože jenom naprosté krávy by něco takového mohly znovu udělat a s někým takovým se zahazovat a plodit děti, když se ví a veřejně přetřásá, jak to končí!!! A přesto se totéž, némlich to samé, stává denně. Na zdraví!

  anansie

  08.02.2015

  Přečteno jedním dechem. S autorkou a hrdinkou zároveň jsem souzněla celý příběh a to naštěstí žádného alkoholika doma nemám. Dalo by se odsuzovat, ale tady to chce i nějaké to pochopení. Příběh bez zbytečných sentimentalit, s touhou zachytit ty vnitřní ženské pochody a hlavně odpověď na otázku proč, proč já, proč tohle, proč takhle. Odpověď by mohla znít: protože život.

  RUSTY

  21.01.2015

  Po přečtení první stránky jsem nejdříve knihu odložila s tím, že na tohle asi nemám “koule”. Neměla jsem zrovna chuť na tolik deprese, zklamání a zoufalství, protože mi bylo jasné, že příběh bude obsahovat pořádnou koňskou dávku. Pak mi to ale nedalo a vrhla se do toho a dočetla knihu jedním dechem. A jsem za to ráda, protože u některých pasáží jsem měla tisíc chutí vzít zvýrazňovač a podtrhnout je. Je to syrové, plné emocí … prostě … stálo to za to.

  MagdaS

  14.10.2014

  Zajímavá kniha, zajímavé téma. Věřím tomu, co píše v knize – muži by už dávno odešli, ženy zůstávají….

  Kituna

  02.11.2013

  No kniha mě nijak zvlast nezaujala..stále dokola se jen snazila aby s alkoholismem přestal .. prestalo mě to bavit cist v polovine knihy ..

  palačinka

  02.08.2012

  Jelikož vím, že kniha byla mix reality s trochou fantazie, tak by mě zajímalo, jak to vlastně dopadlo či dopadá. Jestli happy end nebo recidiva…Každopádně tato kniha mi otevřela oči. Dívám se na své okolí trochu jinak. Člověk pak vidí, že ten alkohol je opravdu všude. A hlavně ti nejbližší jsou opravdu opomíjeni.

  Barbanka

  26.10.2011

  Super kniha o ženě která žije s alkoholikem s kterým má malé děti. Prostě realita, která je v mnoha domácnostech

  1alena1

  21.09.2011

  Velice obdivuji ženy, které vydrží žít s alkoholikem nebo jakkoli závislém partnerem. Já mám problém i toto číst. Doporučuji.  TAGS:

  online Nejbližší ebook, kniha Nejbližší fb2, download Nejbližší pdf , download Nejbližší mobi, online Nejbližší kniha, zdarma stažení Nejbližší IPhone, online kniha Nejbližší pdf, zdarma Nejbližší DJVU, zdarma stažení Nejbližší txt, stažení Nejbližší rtf, online Nejbližší fb2 , e-kniha Nejbližší stažení txt, zdarma Nejbližší stažení kniha,

  e-kniha Nejbližší stažení pdf

  , stažení Nejbližší IPad, Číst Nejbližší mobi, Číst Nejbližší docx, zdarma Nejbližší awz, dDownload e-kniha Nejbližší iPad , zdarma Nejbližší DJVU, download Nejbližší e-kniha zdarma, zdarma stažení Nejbližší dvd, Číst Nejbližší txt, book Nejbližší stažení DJVU,

  Nejbližší stažení kniha zdarma

  , Nejbližší stažení kniha pdf zdarma, Nejbližší pdf kniha stažení zdarma, stažení e-kniha Nejbližší pdf zdarma, Nejbližší stažení kniha epub zdarma, Nejbližší ePub kniha stažení zdarma.

  Leave a Reply

  custom footer text left
  custom footer text right
  Iconic One Theme | Powered by Wordpress