Nejlepší americké detektivní povídky 4

By | October 26, 2018

Nejlepší americké detektivní povídky 4

Kniha v češtině!Nejlepší americké detektivní povídky 4Zločin je všude. Lee Child vybírá dvacet povídek dokonale vystihujících atmosféru zločinů, jejichž kulisy tvoří nejrozličnější místa na mapě. Zločin je všude. V zalidněném Campeche City na Yucatánu, kde narazí nájemný vrah na uprchlíka v povídce Garyho Alexandera „Charlie a piráti“. „Čas k zabíjení“ Jona Landa představuje dalšího nájemného vraha, který se ukrývá v převleku na connecticutské internátní škole. Nomádský číšník R. A. Allena hledá sexuální uspokojení na floridských plážích.…celý textStáhněte si knihu Nejlepší americké detektivní povídky 4 zdarma

:<сenter> Registrace statisíců spokojených členů, kteří strávili hodiny a hodiny hledali multimediální multimediálního obsahu, a nyní se těší nejznámější nové knihy, časopisy a sérií, včetně knihy Nejlepší americké detektivní povídky 4

Zde je zdarma. Proto se musíte zaregistrovat pomocí odkazu na této stránce:


 • Neomezené knihy, noviny a série, ať jste kdekoli: přímo v prohlížeči v počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů zahrnuje všechny druhy žánrů.

 • Získejte nejlepší kniha Nejlepší americké detektivní povídky 4, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Klasika, Komedie, Reference, Průvodci, Drama, Cizinci, Horor, Hudba, Romantika, Sci-fi, Fantasy, Sporty a mnoho dalších.

 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.

 • Všechny platformy. Plně optimalizováno.

 • Podívejte se, kde se denně každý den baví tisíce lidí.
  Zaregistrujte se a získejte knihu Nejlepší americké detektivní povídky 4 a zábavu bez omezení!

  Nejlepší americké detektivní povídky 4

  Podrobnosti o knize Nejlepší americké detektivní povídky 4

  :  3.717

  Série:

  Nejlepší americké detektivní povídky (4.)

  Originální název:

  The Best American Mystery Stories 2010 (2010)

  Žánr:
  Literatura světová, Detektivky
  Vydáno: , BB art

  Hodnocení knihy:

  Komentáře (7)

  Přidat komentář

  ecila13

  05.11.2017

  Pár super povídek, celkově průměrná knížka.

  trudoš

  17.08.2017

  Výrazným plusem antologie jsou kvalitní texty – možná ne vždy zakončené jiskrnou pointou, ale bezezbytku parádně napsané. Přiznám se, že už jsem dlouho neměl v rukou výběr, kde by se mi líbilo naprosto všechno. Je pravdou, že je tu pár příběhů, které jsou v důsledku o ničem, ale přesto se skvěle četly, ať už kvůli promakaným kulisám, nebo svébytným postavám. Ostatně jak zmiňuje editor Otto Penzler, moderní povídková tvorba tolik neholduje zaběhnutým osnovám, takže krátká forma občas autorům slouží pouze k rozpracování nápadu, který by na román nestačil. Znát je to obzvláště u Lyndy Leidigerové, Chrise Muessiga či Alberta Tuchera. Oproti tomu stran literárního řemesla tady skutečně není co vytknout. A přestože za nejlepší kousky považuji ty od Douga Allyna a Dennise Lehana, vlastně tu není jediná věc, která by mě vysloveně zklamala.
  Mimo jiné má kniha výbornou předmluvu, ve které se mluví o významu označení „mystery“ pro detektivku a o tom, jak se v průběhu dějin tenhle subžánr vyvinul.

  kusma

  30.12.2016

  Povídky se mi líbily. U většiny jsem ale nechápala, proč jsou zařazeny v detektivním žánru… Když se odprostím od tohoto faktu, tak to je pěkná sbírka. Nejvíc se mi líbily- Fuška, Čas zabíjení, Rozebírač lodi, Spravedlnost šitá na míru.

  keri.H

  09.09.2016

  Některé povídky byly lepší, některé horší, takže celkem hodnotím jako průměrný.

  Eidalon

  22.04.2014

  Tato kniha je již několikanásobným ročním pokračováním, které spojuje několik faktorů. Jedná se vždy o žánr povídky, autorem musí být Američan, povídka nesměla být před tím nikde publikována a její autor ji k posouzení musel zaslat daný rok, aby se mohla zúčastnit výběru a případnému zařazení do Výběru o nejlepší americké povídky příslušného roku.

  V celku jednoduché a proto se každým rokem schází „na stole“ hodnotitelské komise záplava dílek, které jsou přečteny a popř. postoupeny do dalšího kola, které ve svém závěru představuje okolo 50 závěrečných povídek, které zaujaly nejvíce.

  Otto Penzler pak každým rokem osloví nějakého proslulého spisovatele, který v roli hostujícího editora provede konečný výběr zhruba dvaceti těch nejlepších a ty jsou vydány do ročního přehledu, v roce 2009 se tak stalo již po čtrnácté.

  Pro tento výběr – pocházející z roku 2009 – se tímto editorem stal Lee Child – spisovatel z prvního místa žebříčků bestsellerů a zařadil se tak k řadě předchozích, neméně známých externích editorů jako např. Robert B. Parker, Sue Graftonová, Ed McBain, Donald E. Westlake, Lawrence Blok, James Ellroy, Michael Conelly, Nelson DeMile, Jeffery Deaver a řada dalších.

  Přeloženy do češtiny nebyly zdaleka všechny ročníky, tento český počin s označením čtyři jasně dokladuje, že se jedná jen o menší část výběrů, část věnovanou roku 2009.

  V knize narazíte nejen na dvacet těch nejlepších povídek daného roku, z nichž každá je tak trochu jiná, záslužným se jeví i uvedení závěrečných medailonů autorů uveřejněných povídek, které Vám tak dávají tipy na přední současné americké literáty žánru. A to žánru „mystery“.

  A na závěr si pro milovníky detektivek „neodpustím“ malou informační exkurzi. Žánr „mystery“ je velmi široký a spadá do něj jakýkoli příběh, v němž je zločin (obvykle vražda) nebo hrozba zločinu (vytvářející napětí) hlavním motivem zápletky nebo tématu. Detektivní povídky jsou pak jedním z podžánrů, řadí se vedle krimi (často vyprávěné z pohledu zločince), literatury napětí (kde hrozí katastrofa způsobená člověkem) a špionáže (zločiny proti státu, které mají potencionálně více obětí než jediná vražda). Dále existují takové podžánry, jako popisy policejní práce, historické detektivky, humorné detektivky, záhady, příběhy o soukromých detektivech, povídky „noir“ atd.

  Dnes již téměř nikdo nepíše vybroušené příběhy o logickém úsudku, nalézání skrytých vodítek a dedukcí, k nimž geniální detektivové dospějí, to vše je z valné části již „ztracené umění“. Většina současných detektivních povídek se spoléhá na náhodu, štěstí, přiznání nebo záblesky jasnozřivosti detektiva, který si na detektivní práci zpravidla vyhradí volný čas mimo své hlavní aktivity.

  Žánr mystery se dnes věnuje otázkám typu „proč to udělal“, a již ne tolik „jak to udělal“ nebo „kdo to udělal“. Proto je většina povídek založena na psychologickém pozorování, ať již ze strany detektiva, čtenáře nebo hrdiny. Taktéž se dnes zcela smazává hranice mezi žánrem mystery a literární beletrií.

  A takto „vyzbrojeni“ se můžete vrhnout do čtení tohoto výběru, který je věnován povídkám žánru mystery (detektivkám či krimi).

  Myslím, že autoři výběru v celku uspěli. Kniha Vás určitě pobaví a zaujme, stačí jen patřit mezi ty, kteří dílka spadající do mystery čtou rádi a útvar povídky jim nevadí, ba naopak ji vítají jako kratší literární počin, než celá samostatná kniha.

  Dvacet pokusů ve kterém si můžete vyzkoušet i svůj úsudek a posoudit platnost výše napsaného. Já jsem to udělal a hodnotím 4 hvězdami.

  Evik30

  20.05.2013

  Tyto knihy čtu když nemám moc času. Přečtu povídku a ve chvíli volna zase další. Některé povídky přinesou ponaučení, jiné zase důvod k zamyšlení.

  Patapuf

  16.04.2012

  Ačkoliv nejsem velký fanoušek povídek z důvodu krátkého obsahu, musím přiznat, že sem se opravdu do některých začetl…. Můj tajný favorit je Záchrana zvířat a Čas k zabíjení……  TAGS:

  online Nejlepší americké detektivní povídky 4 ebook, kniha Nejlepší americké detektivní povídky 4 fb2, download Nejlepší americké detektivní povídky 4 pdf , download Nejlepší americké detektivní povídky 4 mobi, online Nejlepší americké detektivní povídky 4 kniha, zdarma stažení Nejlepší americké detektivní povídky 4 IPhone, online kniha Nejlepší americké detektivní povídky 4 pdf, zdarma Nejlepší americké detektivní povídky 4 DJVU, zdarma stažení Nejlepší americké detektivní povídky 4 txt, stažení Nejlepší americké detektivní povídky 4 rtf, online Nejlepší americké detektivní povídky 4 fb2 , e-kniha Nejlepší americké detektivní povídky 4 stažení txt, zdarma Nejlepší americké detektivní povídky 4 stažení kniha,

  e-kniha Nejlepší americké detektivní povídky 4 stažení pdf

  , stažení Nejlepší americké detektivní povídky 4 IPad, Číst Nejlepší americké detektivní povídky 4 mobi, Číst Nejlepší americké detektivní povídky 4 docx, zdarma Nejlepší americké detektivní povídky 4 awz, dDownload e-kniha Nejlepší americké detektivní povídky 4 iPad , zdarma Nejlepší americké detektivní povídky 4 DJVU, download Nejlepší americké detektivní povídky 4 e-kniha zdarma, zdarma stažení Nejlepší americké detektivní povídky 4 dvd, Číst Nejlepší americké detektivní povídky 4 txt, book Nejlepší americké detektivní povídky 4 stažení DJVU,

  Nejlepší americké detektivní povídky 4 stažení kniha zdarma

  , Nejlepší americké detektivní povídky 4 stažení kniha pdf zdarma, Nejlepší americké detektivní povídky 4 pdf kniha stažení zdarma, stažení e-kniha Nejlepší americké detektivní povídky 4 pdf zdarma, Nejlepší americké detektivní povídky 4 stažení kniha epub zdarma, Nejlepší americké detektivní povídky 4 ePub kniha stažení zdarma.

  Leave a Reply

  custom footer text left
  custom footer text right
  Iconic One Theme | Powered by Wordpress