No nic…

By | October 26, 2018

No nic...

Kniha v češtině!No nic…Autobiografi e nejvýraznějšího – aspoň pokud se výšky týče – člena legendární komediální skupiny Monty Python. Fanoušci tvůrců nesmrtelných fi lmů, jako je Život Briana nebo Monty Python a Svatý grál, teď mají možnost dočíst se nejen „historky z natáčení“, ale dozví se i vzácné informace o Cleesově dětství a vyrůstání (mohutném) na malém městě (na několika malých městech, jedno by nestačilo) a dokážou lépe pochopit, jak se z obyčejného zakomplexovaného kluka stal na Cambridgeské univerzitě génius humoru.…celý textStáhněte si knihu No nic… zdarma

:<сenter> Registrace statisíců spokojených členů, kteří strávili hodiny a hodiny hledali multimediální multimediálního obsahu, a nyní se těší nejznámější nové knihy, časopisy a sérií, včetně knihy No nic…

Zde je zdarma. Proto se musíte zaregistrovat pomocí odkazu na této stránce:


 • Neomezené knihy, noviny a série, ať jste kdekoli: přímo v prohlížeči v počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů zahrnuje všechny druhy žánrů.

 • Získejte nejlepší kniha No nic…, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Klasika, Komedie, Reference, Průvodci, Drama, Cizinci, Horor, Hudba, Romantika, Sci-fi, Fantasy, Sporty a mnoho dalších.

 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.

 • Všechny platformy. Plně optimalizováno.

 • Podívejte se, kde se denně každý den baví tisíce lidí.
  Zaregistrujte se a získejte knihu No nic… a zábavu bez omezení!

  No nic...

  Podrobnosti o knize No nic…

  :  4.228

  Originální název:

  So, Anyway (2014)

  Žánr:
  Literatura světová, Biografie a memoáry, Umění
  Vydáno: , Argo

  Hodnocení knihy:

  Komentáře (8)

  Přidat komentář

  callahanh

  08. února

  Opravdu výborná biografie, která nepopře, že její autor býval členem asi nejslavnějšího humoristického uskupení na světě. Z každého řádku a každého slova lze znát smysl pro suchý až černý humor, velká míra nadsázky a ironie, s níž se žije opravdu o dost lépe (mám to odzkoušeno sám na sobě) a místy vyvolávají historky příjemný úsměv na rtech. Celá kniha je velmi čtivá, krásně odlehčená a Cleese se v ní také velmi nenuceně a nenásilně zamýšlí nad tím, že dělat humor je opravdu těžké a v každém skeči je důležité načasování a v podstatě každé slovíčko. Naprosto s ním sdílím závěrečný povzdech, že dnešní společnost i humor ničí přehnaná politická korektnost, která je opravdu zlo. Nemůžu si ale pomoci, ale trochu mě mrzí, že kniha končí dobou, kdy se Cleese teprve celosvětově proslavil. To, že tu moc nezmiňuje Pythony, je v pořádku, protože o těch existuje literatury celkem dost, ale vzhledem k tomu, že se podílel na oscarovém filmu Ryba jménem Wanda a zahrál si v takových franšízách, jakými jsou James Bond a Harry Potter, je vskutku škoda, že tuto část kariéry úplně ignoruje a vůbec se o ní nezmíní, protože jeho náhled na práci v Hollywoodu by mohl být hodně netradiční a zábavný. Kniha by tak určitě snesla ještě jedno pokračování. 80 %
  PS: Je pravda, že česká edice má výborný překlad, ale editorských chyb je zbytečně moc, což hodně mrzí.

  kap66

  21.12.2017

  Moc ráda vzpomínám na dobu, kdy jsem objevila skupinu Monty Python díky ČT2 – s těmi skvělými titulky! Když začaly vycházet jejich knížky, nemohla jsem je hodnotit jinak než plným počtem hvězdiček. John Cleese byl vždycky mým favoritem, takže jsem si tuto knížku okamžitě po vydání koupila a přečetla. Po více než roce musím napsat: pořád ho mám ráda. Ale: jeho humor je dost sarkastický (já tomu říkám – pro vtip zabije kamaráda); jeho vtipy týkající se matky mě rozesmály spolehlivě, ale je to drsné (na to platí obměna – pro vtip zabije matku); na nedorozuměních s lidmi nese větší část viny on. Je to prostě protiva! Ale jak ho vidím ve skečích, zase mu všechno odpustím a směju se jako blázen.

  Bubun

  26.07.2017

  Výborná kniha. Cleese vypráví o svém dětství, dospívání, o krátké kariéře na poli učitelském, o prvních zkušenostech v showbusinessu, až se dostane k seznámení s Grahamem Chapmanem, o jejich spolupráci dlouho před prvním Létajícím Cirkusem, až se na posledních stránkách dostane k seznámení s ostatními Pythony, a činí tak s velkou dávkou humoru, ale i s pokorou a uznáním kvalit téměř každého herce, scénáristy nebo režiséra, se kterými kdy pracoval. Užívala jsem si to od začátku do konce, a nesdílím pocity, že by kniha měla hlušší místa. Bavily mě narážky na různá nedorozumění a roztržky, které zjevně proběhly mezi ním a Terry Gilliamem, přičemž se Cleese nikdy nesníží k nějakým impertinencím, nebo bezduchým urážkám, jeho narážky mají vždycky styl. Ke konci věcně komentuje situaci kolem Grahama Chapmana, jaký byl, když neměl svůj nejlepší den a nebyl nejlaskavější – spousta autorů by se po vzoru “o mrtvých jen dobře” zdráhala takový krok učinit, a objektivně popsat některé situace. Možná to souvisí s tím, jak Cleese také zmiňuje, že televizní, ale i celkově mediální průmysl ovládá politická korektnost, a to ho štve, a i když je přirozeně “britsky zdrženlivý” nebo až stydlivý, zřejmě se naučil během terapie, kterou v knize také otevřeně přiznává, s tím pracovat a umí se oprostit od pokryteckého adorování již zesnulých. Celkově doporučuju knihu ale hlavně pro svou zábavnost. Smála jsem se častokrát nahlas.

  Gooverka

  23.03.2017

  Pro fanoušky Monthy Pythonů je tato kniha nutností, ale mně se bohužel moc dobře nečetla. Hlavně konec byl zajímavější, ale první polovinu knihy jsem musela spíše přetrpět. Na mě bylo vše moc životopisné a pomalu jsem se ztrácela ve jménech i letopočtech.

  mcleod

  14.02.2017

  Výborná autobiografie Johna Cleese, mého druhého nejoblíbenějšího Pythona hned po Michaelu Palinovi (který má příjemnější a méně konfliktní styl humoru). Právě talent a nenapodobitelný humor obou těchto pánů je podle mého názoru to, co stálo za fenomenálním úspěchem Monty Pythonů. Neméně vtipně napsaná kniha plná sarkastického, černého a krásně drsného humoru zachycuje úsek autorova života od raného dětství po počáteční krok k Monty Pythonům a zajímavě tak doplňuje již obecně známou historii… kniha tak dokázala přiblížit i sympatickou osobnost Johna Cleese, jeho zajímavý život a dokonce i podnětné názory. Přesto je mi toho zakončení trochu líto, rád bych se dozvěděl více i o té nejslavnější etapě Cleesova života. Ale pravdou je, že tam už mohu navázat jinými knihami, například Monty Python – Vlastními slovy. Kde snad bude méně chyb 🙂

  DennisMoore

  16.11.2016

  Ano, chyb je vážně jako máku, nicméně až nečekaně skvěle napsané autobiografii a jejímu vynikajícímu překladu naštěstí moc neškodí. John Cleese se do svého života zahryzl přesně tak, jak byste čekali. Je vtipný, cynický, rýpavý, občas nadává čtenáři a myslím, že bylo velmi moudré rozhodnutí nevěnovat se tolik Monty Pythonům, protože o Létajícím cirkusu už se počmáraly stohy papíru a navíc se o něm Cleese stejně zmiňuje dost často. Hlavní je tady jeho dětství, dospívání a hledání směru, kterým se vydat, jeho postupné nabývání sebedůvěry, překonávání různých psychických bloků… Zní to možná nezáživně, ale je to TAK skvělé čtení. Kdo by chtěl některé historky vidět a slyšet v autorově podání, nechť se podívá na záznam z Cleesova Alimony Tour.

  betys6914

  29.09.2016

  Kniha, která pobaví hlavně zasvěcené. U první poloviny jsem se nezřízeně chechtala ve všech dopravních prostředcích. Od půlky začala vtipnost klesat, ale zase rostla míra informací o tom, jak to s Pythony vlastně všechno začalo. Trochu mě ale zarazilo, že kniha víceméně v momentě officiálního založení Pythonů končí. Nu třeba o tom bude další kniha. Za mě jednoznačně doporučuji.

  myriad6533

  17.08.2016

  Českému vydání by velmi prospěla korektura. Takové množství překlepů jsem v knize dlouho neviděla. Dokonce mám pocit, že v jednom místě chybí kus odstavce (s originálem jsem ale neporovnávala).

  John Cleese vypráví o svém životě od dětství až po založení “Pythonů”. Čtení o jeho školních a studentských letech pro mě bylo o něco zajímavější než pozdější příhody z profesního života – ty by lépe ocenil britský pamětník, který zná všechny zmiňované osoby a televizní pořady, a nebo opravdu zarytý fanoušek – ale díky přepisům některých skečů, které v té době vznikaly, a odkazům na známé pythonovské scénky, mě kniha celou dobu bavila a nikde jsem neměla pocit, že se musím do čtení nutit.  TAGS:

  online No nic… ebook, kniha No nic… fb2, download No nic… pdf , download No nic… mobi, online No nic… kniha, zdarma stažení No nic… IPhone, online kniha No nic… pdf, zdarma No nic… DJVU, zdarma stažení No nic… txt, stažení No nic… rtf, online No nic… fb2 , e-kniha No nic… stažení txt, zdarma No nic… stažení kniha,

  e-kniha No nic… stažení pdf

  , stažení No nic… IPad, Číst No nic… mobi, Číst No nic… docx, zdarma No nic… awz, dDownload e-kniha No nic… iPad , zdarma No nic… DJVU, download No nic… e-kniha zdarma, zdarma stažení No nic… dvd, Číst No nic… txt, book No nic… stažení DJVU,

  No nic… stažení kniha zdarma

  , No nic… stažení kniha pdf zdarma, No nic… pdf kniha stažení zdarma, stažení e-kniha No nic… pdf zdarma, No nic… stažení kniha epub zdarma, No nic… ePub kniha stažení zdarma.

  Leave a Reply

  custom footer text left
  custom footer text right
  Iconic One Theme | Powered by Wordpress