Nonstop

By | October 29, 2018

Nonstop

Kniha v češtině!NonstopJaký je vlastně svět, v němž žijí hrdinové Aldissova románu, příslušníci polokočovného kmene Greenů? Má, či nemá nějaké hranice? Proč je rozdělen na nesmírné množství palub? Odkud přicházejí záhadní Obři a Vetřelci? A co je pravdy na pověstech o údajné supercivilizaci na Přídi? Několik lidí se ve snaze najít na tyto otázky odpověď vydá na dalekou cestu. To, co nakonec zjistí, je až příliš fantastické…
Nonstop je románovým debutem klasika žánru Briana W. Aldisse a stále zůstává jeho nejpopulárnějším dílem. Důvodem je fakt, že jde o křišťálově čistý příklad dobrodružné science fiction, která je i přes svůj spád něčím víc než jen pouhou zábavou. Zpracoval novým, originálním způsobem oblíbené téma – osudy lidí na velkém kosmickém korábu, jehož let trvá už několik generací.
…celý textStáhněte si knihu Nonstop zdarma

:<сenter> Registrace statisíců spokojených členů, kteří strávili hodiny a hodiny hledali multimediální multimediálního obsahu, a nyní se těší nejznámější nové knihy, časopisy a sérií, včetně knihy Nonstop

Zde je zdarma. Proto se musíte zaregistrovat pomocí odkazu na této stránce:


 • Neomezené knihy, noviny a série, ať jste kdekoli: přímo v prohlížeči v počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů zahrnuje všechny druhy žánrů.

 • Získejte nejlepší kniha Nonstop, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Klasika, Komedie, Reference, Průvodci, Drama, Cizinci, Horor, Hudba, Romantika, Sci-fi, Fantasy, Sporty a mnoho dalších.

 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.

 • Všechny platformy. Plně optimalizováno.

 • Podívejte se, kde se denně každý den baví tisíce lidí.
  Zaregistrujte se a získejte knihu Nonstop a zábavu bez omezení!

  Nonstop

  Podrobnosti o knize Nonstop

  :  4.5449

  Originální název:

  Non-Stop (1958)

  Žánr:
  Literatura světová, Romány, Sci-fi
  Vydáno: , Odeon

  Hodnocení knihy:

  Komentáře (79)

  Přidat komentář

  špulo

  23. července

  Takto by sa mali písať knihy. Do 200 strán vtesnať epiku, akciu, tajomno, napätie, dobrodružstvo a – fčul si už nepamätám, bol tam aj humor? Ak áno, je to na 100%. Ak nie, fakt si nepamätám, je to aj tak za 5 hviezdičiek…

  bekule

  13. července

  Výborná sci-fi, od autora jsem četla ještě Pokolení starců a Skleník, každá je jiná ale v něčem si i hodně podobná a všechny tři hodnotím stejně. Ne až tak nereálná temná vize budoucnosti………..ano my lidstvo jsme toho schopní.

  Ynhoj

  16. dubna

  vynikající kniha, čte se jedním dechem !

  jaroiva

  22. března

  netradiční sci-fi, skoro jako detektivka, postupně odhalující “skutečnost”… po dočtení mám pocit, že si budu muset přečít začátek ještě jednou, abych si to užila pořádně s informacemi z konce. Toto se mi stává jen u “časové” sci-fi, u vesmírné se mi to ještě nestalo

  PWM

  19. března

  Myslím, že jsem po ní sáhnul jen kvůli Bornově obálce a pokud si pamatuji, měl jsem matný pocit, že je to jakási méně známá detektivka… Po počátečním zmatení, proč se nějaká detektivka odehrává kdesi mezi nějakými podivnými a pomatenými křováky, a po následném prozření, že používaný jazyk zřejmě není výsledkem chybného překladu, ale autorovým záměrem, jsem této knize postupně zcela propadl. Pro mě Nonstop nepředstavuje jen výbornou a neobvyklou knihu, ale především obrovský mezník a „osvícení“, že žánr sci-fi je ve skutečnosti úžasný a je v něm možné narazit na opravdové perly. SF jsem už zůstal věrný a tak se pro mě knižní svět do jisté míry dělí na dobu před knihou Nonstop a dobu po ní.

  mulderka

  22. února

  Asi moje první setkání s “dospělou” západní SF. Tehdy ve 12-13 letech to mému mozku, do té doby zvyklému na nenáročné kosmické dobrodrůžo anebo podřadnou českou/sovětskou produkci, dalo trochu zabrat. Teprve později mi došly různé narážky a souvislosti. To tehdejší první vydání, kdovíjakým zázrakem proniklé na náš trh, dodnes odpočívá v mé knihovně. Občas ho s potěšením opráším.
  Po těch neuvěřitelných letech za 5 🙂

  gingilla

  30.12.2017

  Brilantné dielo…

  Riccia

  28.12.2017

  Tuto knížku jsem objevila díky Čtenářské výzvě 2017. Potřebovala jsem ještě nějakou knížku z budoucnosti a kolegyně mi přinesla tuhle. Jak sci-fi není úplně “můj šálek kávy”, tahle knížka mne dostala. Po trošku pomalejším nástupu se děj dostával do tempa, až se od knihy nakonec nedalo odejít. Skvělý příběh se spoustou přesahů a námětů k zamyšlení. Vřele doporučuji.

  qydko

  25.11.2017

  Sci-fi moc neholduju, ale s touto klasikou jsem neměla sebemenší problém. Kniha mě bavila, ovšem konec byl trochu předvídatelný.

  cooperizi123

  05.09.2017

  nejdříve jsem měl trochu problémy začíst se do děje, ale konec je fantastický

  frantisek8863

  17.08.2017

  Originální nápad a děj knihy vypracovaný už v padesátých letech byl fajn.Přes rozpačitý začátek jsem byl rád, že jsem vydržel do konce. Zajímavá setkání, střety a odhalování mýtů a tajemství odysei generací žijících v lodi při cestě domů bylo v závěru poutavé. Závěr se dal více rozpracovat, nebo z toho mohlo být slušný materiál na další pokračování. Autor mě zaujal a poohlédnu se po jeho dalších knihách.

  snupko

  17.05.2017

  Milujem nadčasové knihy. Obzvlášť obdivujem, ako v nich autor dokáže opisovať technológie tak šikovne, že sa vyhne urážkam prítomnosti, čo je v jeho čase ďaleká budúcnosť a dovolím si tvrdiť, že aj našej budúcnosti. 🙂 Trochu som to napísal myš-maš. Ďalej ma táto šikovnosť privádza k úvahe, či to autor aspoň len tuší, ako jeho dielo nadčasovo skončí. Niekedy som si myslel, že nadčasovosť, je vzdialeným synonymom predvídavosti. Samozrejme nie je to celkom pravda, lebo však predvídavo písať nie je až taký problém, keď sa to tak vezme. Ak si v pohostinstve človek dopraje pár piv v rýchlom slede, druhý nemusí byť prorokom, aby vedel, čo sa stane. Napíše teda, tých pár čiar do bloku, aby to pomohlo pri platbe a predvídavo snáď jednu, či dve navyše. 🙂 Ale napísať niečo v 1958, alebo aj skôr ako veci o Trifidoch, či Vojna svetov a tak, aby to sedelo na ktorúkoľvek dobu to chce um, ale asi skôr hromadu šťastia. Takže, milujem nadčasové knihy a Nonstop je jedna z nich.

  Mayaku

  23.04.2017

  Solidní scifárna o generační lodi, o stupeň lepší než Heinleinovi Sirotci oblohy, s ohledem na komplexnost a propracovanost příběhu. Svého druhu klaustrofobická atmosféra spojená s bezvýchodností a finálností je výborně vykreslena a příběh po počátečním pomalém rozjezdu skvěle graduje a nepoleví až do posledních řádek. Další klasika, která by žádnému příznivci sci-fi neměla uniknout.

  yenda1

  10.04.2017

  “Naše neštěstí z nás udělalo myslitele. Teprve teď, když celá naše daleká pouť neznamená víc než návrat k temnotám, začínám uvažovat, zda mají mezihvězdné výpravy nějaký smysl.”

  Poněvadž jsem ke knize přistupoval informacemi o ní zcela nedotčen, snadno jsem se vžil do pozice Roye Complaina. Veškerá tajemství jsem odhaloval spolu s ním, má fantazie kreslila příběhy tak neuvěřitelné a divoké, jako díla malíře Mellera. Žízeň po odpovědích sílila a nebyla ukojena, dokud jsem neuzřel poslední písmeno.
  Jsem bídný čtenář sci-fi/fantasy, řekl bych až negramot v těchto žánrech, ale Nonstop mne chytil řádně.

  Neuvěřitelně atmosferické prostředí, jehož uzavřenost a stísněnost bičuje touhu vzít do rukou svářečku, propálit si otvor a podívat se za oponu do míst, kam už dlouho nevkročila lidská noha.

  Ale opravdu nevkročila?

  Garak

  04.04.2017

  Parádní a originální sci-fi.

  Jiri4444

  24.03.2017

  Nejlepší sci-fi, co jsem kdy četl, dobrá zápletka i rozuzlení, napínavé od začátku až do konce, rád se ke knížce i vracím, prvně jsem jí četl v roce 1989 🙂

  Flipper

  09.02.2017

  “Prostor pro Vaše ego”
  Svižná púť vesmírnou loďou, kde nikto nevie čo sa deje s celou plejádov referencií na Freuda a Junga a paradoxne veľmi slabo rozvinutými postavami. Skombinovať priestor vesmírnej lode, kde sa ľuďia, zvieratá a rastliny vymkli kontrole a kde neustále prebieha akýsi urýchlený Darwinov prírodný výber s akčným dejom prežil bez zreteľnej či viditeľnej ujmy aj po polstoročí. Kniha má švih a číta sa rýchlo až by človek nostalgicky čakal druhú časť, no práve v tej otvorenosti a kombinovateľnosti dejov je krása. Osobne som fandil krysám 🙂

  Hellrampage

  24.01.2017

  “Smrt je ta nejdelší část lidského života.”

  Výborné sci-fi – na to, v ktorom roku vzniklo, klobúk dole. Zo začiatku čitateľ musí veľmi dobre čítať medzi riadkami a rozmýšľať, do akej dimenzie nás to autor vtiahol a aké bizarné sú jeho predstavy. V strede knihy už budete približne vedieť plán autora, kto sú vlastne obri, Greeni a Votrelci. Na konci všetko do seba krásne zapadne a vám sa zodpovedajú skoro všetky otázky. Škoda, že kniha skončila tam, kde skončila, bol by som za pokračovanie, no na druhej strane by som nechal záver otvorený taký, aký je, aj keď som z neho nebol nadšený. Ak by vás odradil už hneď začiatok a bol by na vás príliš zložitý, všetko je jednoduchšie, než na prvý pohľad vyzerá. K postavám som sa nevedel prispôsobiť – môj vzťah k nim sa niekoľkokrát počas knihy menil, no Royovi Complainovi som držal palce, pretože tam z nich bol asi najnormálnejší (až na tie jeho výbuchy zlosti). Úplne najhoršie je potom niekomu vysvetľovať, o čo sa v knihe jedná, aby ste danému človekovi nevyspoilerovali nejaký fakt. Najlepšie vysvetlenie asi je: “Prečítaj si anotáciu”. 🙂 90%

  “Lepší je ďábel, kterého dobře znáš, než ten, kterého neznáš vůbec.”

  Solgeon

  21.11.2016

  Moc rád se k této knize vracím – škoda, že není delší.

  ManželéMannovi

  27.09.2016

  Moc pěkná kniha – základ pro fanouška SF.

  Mann

  mitko

  10.09.2016

  Rozhodne zaujímave a netradičné scifi, kde Aldiss výborne popísal napätú atmosféru lodi posiatej džungľou. Začiatok bol síce ťažší na čítanie, kvôli nie zrovna sympatickým hlavným protagonistom a jednoduchosti kmeňa ale akonáhle sa vydali na púť, začal autor pomaly objasňovať okolnosti ich života (veľmi pomaly) a po príchode do cieľa to už začal na nás sypať a od knihy sa už nedalo odtrhnúť. Pointa bola dobrá (nie zas niečo, čo by ma prikovalo do stoličky) ale menším logickým kiksom sa tam aj tak nedokázal vyhnúť, ale ta atmosféra bola vynikajúca a hlavne je z toho cítiť poctivé nostalgické scifi.

  martin3420

  13.08.2016

  Nádhera, povinnost pro každého fanouška sci-fi. Slupnete to jak malinu.

  RunRun

  24.07.2016

  Četl jsem již velmi dávno, a pak ještě 2x. Pro mne je toto nejlepší sci-fi román, který jsem doposud četl.

  Ewiczka_areebah

  19.06.2016

  na to ze jsem se na tuhle knihu netesila po predchozich knihach tohoto autora ale nakonec jsem se do ni pustila hlavne kvuli zvedavosti -co se tolika lidem na tomhle panu spisovateli libi?
  A asi mu zacinam prichazet na chut..skvele napsane,napinave..originalni..

  Andrea81

  13.06.2016

  Tohle je opravdu úplně bezchybně napsaná parádní knížka. A to sci-fi moc nemusím.

  boxas

  29.05.2016

  Neprávem opomíjená kniha! Naprosto originální a skvělé čtení!

  MartinVSE

  28.05.2016

  Četlo se to jedním dechem, výborné osvěžující sci-fi! 🙂

  RamonVarga

  04.05.2016

  Velice čtivá a poutavá kniha z oblasti cestování vesmírem na zdánlivě nekonečné Lodi!

  shmaic

  18.04.2016

  Jak zde již někdo psal, kouzlem této knihy je to, že přežije dobu. Žádné technické detaily, které zastarají, toto je o filosofii a prostředí, v němž vzniká.

  kralika

  15.03.2016

  Nepřekombinovaný děj, který postupně rozkrývá přehršel autorových originálních nápadů. Postavy samotné vlastně nejsou důležité, důležité je prostředí ve kterém se vše odehrává.
  Mé první setkání s Aldissem dopadlo velmi dobře.
  TAGS:

  online Nonstop ebook, kniha Nonstop fb2, download Nonstop pdf , download Nonstop mobi, online Nonstop kniha, zdarma stažení Nonstop IPhone, online kniha Nonstop pdf, zdarma Nonstop DJVU, zdarma stažení Nonstop txt, stažení Nonstop rtf, online Nonstop fb2 , e-kniha Nonstop stažení txt, zdarma Nonstop stažení kniha,

  e-kniha Nonstop stažení pdf

  , stažení Nonstop IPad, Číst Nonstop mobi, Číst Nonstop docx, zdarma Nonstop awz, dDownload e-kniha Nonstop iPad , zdarma Nonstop DJVU, download Nonstop e-kniha zdarma, zdarma stažení Nonstop dvd, Číst Nonstop txt, book Nonstop stažení DJVU,

  Nonstop stažení kniha zdarma

  , Nonstop stažení kniha pdf zdarma, Nonstop pdf kniha stažení zdarma, stažení e-kniha Nonstop pdf zdarma, Nonstop stažení kniha epub zdarma, Nonstop ePub kniha stažení zdarma.

  Leave a Reply

  custom footer text left
  custom footer text right
  Iconic One Theme | Powered by Wordpress