Pole je tento svět

By | October 29, 2018

Pole je tento svět

Kniha v češtině!Pole je tento světSeveroafrický přístav Tanger, 1940–1941. Mezinárodní demilitarizovaná zóna je přestupní stanicí na útěku před nacismem zuřícím v Evropě. Spolu s uprchlíky z nejrůznějších zemí se zde ocitá také mladý nizozemský pár vedený jinými motivy: Aart a Lies vyrazili vlastnoručně upraveným obytným vozem do světa ještě před okupací, aby unikli „z civilizace“. Cestou na jih už však nemohli přehlížet dopady šířící se války, a tak postupně nabrali šest dětí různého věku a národnosti, které se ocitly ve Francii samy, ať už následkem pronásledování židů, či proto, že se jejich rodiče postavili nacismu na odpor. „Rodina“, rozšířená mezitím i o vlastního synka Dolfíka, se v Tangeru snaží uchytit obděláváním najatého políčka se zeleninou. Protože však nemá zkušenost místních rolníků, nepřináší ani nelidská dřina potřebný výsledek. Situace malého společenství začíná být kritická. A právě v těchto zoufalých dnech se naplno ukáže, že děti, zdánlivě bezbranné oběti války, nezdolnou vitalitou předčí dospělé. Ale život na útěku je plný nástrah. Ve městě prošpikovaném dobrodruhy a německými špiony, kde vládne korupce a lhostejný cynismus spojeneckých diplomatů, není nikdo z uprchlíků v bezpečí……celý textStáhněte si knihu Pole je tento svět zdarma

:<сenter> Registrace statisíců spokojených členů, kteří strávili hodiny a hodiny hledali multimediální multimediálního obsahu, a nyní se těší nejznámější nové knihy, časopisy a sérií, včetně knihy Pole je tento svět

Zde je zdarma. Proto se musíte zaregistrovat pomocí odkazu na této stránce:


 • Neomezené knihy, noviny a série, ať jste kdekoli: přímo v prohlížeči v počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů zahrnuje všechny druhy žánrů.

 • Získejte nejlepší kniha Pole je tento svět, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Klasika, Komedie, Reference, Průvodci, Drama, Cizinci, Horor, Hudba, Romantika, Sci-fi, Fantasy, Sporty a mnoho dalších.

 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.

 • Všechny platformy. Plně optimalizováno.

 • Podívejte se, kde se denně každý den baví tisíce lidí.
  Zaregistrujte se a získejte knihu Pole je tento svět a zábavu bez omezení!

  Pole je tento svět

  Podrobnosti o knize Pole je tento svět

  :  415

  Originální název:

  En de akker is de wereld (1940)

  Žánr:
  Literatura světová, Historie
  Vydáno: , Pistorius & Olšanská

  Hodnocení knihy:

  Komentáře (3)

  Přidat komentář

  magnolia

  23.07.2017

  Válečné roky znovu a úplně jinak, než jsem kdy četla. Dětské vnímání světa, dospívání v těžkých podmínkách, selhávání a přetvářka dospělých, a to vše popsané bez patosu, bez zbytečných slov, poutavě a tak velmi živě a uvěřitelně. Knížka je také o síle vzdělání, o lidské soudržnosti a přátelství. Na některé postavy nezapomenu, na Hanse a Marii určitě ne. Přes to vážné téma a smutné věci v ní, musím napsat, že je to krásná kniha, napsaná s velkým citem a umem .(Na konci knížky jsou fakta o autorce a její fotografie z mládí – obojí potěší a doplní celkový dojem).

  MichelleS

  01.06.2017

  Tak se pozná kvalitní kniha, napsaná před víc než půlstoletím a nic na ní ten zub času nepokazil. Nebyla to láska na první pohled, nejprve se mi vyprávění zdálo obyčejné, byla jsem zvědavá na osudy dětí i “rodičů”, než se setkali, a pořád se nemohla dočkat. I jejich plahočení a přežívání v Tangeru postrádalo nějaký jasný cíl. Pak ale začalo přibývat scén, které mě zasáhly svou jednoduchostí a zároveň velkým poselstvím. Co vidí na obrázku dítě, které vyrostlo v bezpečí, a co vidí to, které má za sebou útěk přes půl kontinentu? Jak vzácný dárek je jedno jablko? Co je lepší, dostat nové šaty a prádlo, ale bez zájmu o mé sny a přání nebo dokázat se postarat o hejno dětí a cítit vzájemnou lásku?

  mirektrubak

  11.01.2017

  Střídání perspektiv a vyprávění z pohledu dětí (a jen někdy dospělích) je působivé. Atmosféra je skličující, jak se dá u podobného příběhu čekat, ale té emocionální naléhavosti je dosaženo bez patosu a nějakých dramatických efektů – k dramatickým situacím dochází většinou mimo děj a dovídáme se o nich až z reflexí jednotlivých postav.
  Při čtení jsem byl příběhem zaujat, ale neměl jsem pocit, že čtu nějaké veledílo … ale po odložení knihy (píšu tento komentář cca 3-4 dny po dočtení) ze sebe pořád ten tísnivý pocit z příběhu sirotků nemůžu setřást.
  Trochu přemýšlím, kolik podobných osudů se odehrává ve světě právě teď a proč jsme my všichni vždy tak ochotni dívat se raději jinam ( a nejčastěji sami na sebe)  TAGS:

  online Pole je tento svět ebook, kniha Pole je tento svět fb2, download Pole je tento svět pdf , download Pole je tento svět mobi, online Pole je tento svět kniha, zdarma stažení Pole je tento svět IPhone, online kniha Pole je tento svět pdf, zdarma Pole je tento svět DJVU, zdarma stažení Pole je tento svět txt, stažení Pole je tento svět rtf, online Pole je tento svět fb2 , e-kniha Pole je tento svět stažení txt, zdarma Pole je tento svět stažení kniha,

  e-kniha Pole je tento svět stažení pdf

  , stažení Pole je tento svět IPad, Číst Pole je tento svět mobi, Číst Pole je tento svět docx, zdarma Pole je tento svět awz, dDownload e-kniha Pole je tento svět iPad , zdarma Pole je tento svět DJVU, download Pole je tento svět e-kniha zdarma, zdarma stažení Pole je tento svět dvd, Číst Pole je tento svět txt, book Pole je tento svět stažení DJVU,

  Pole je tento svět stažení kniha zdarma

  , Pole je tento svět stažení kniha pdf zdarma, Pole je tento svět pdf kniha stažení zdarma, stažení e-kniha Pole je tento svět pdf zdarma, Pole je tento svět stažení kniha epub zdarma, Pole je tento svět ePub kniha stažení zdarma.

  Leave a Reply

  custom footer text left
  custom footer text right
  Iconic One Theme | Powered by Wordpress