Poutník

By | October 26, 2018

Poutník

Kniha v češtině!PoutníkU příležitosti Svatojakubského roku 2010 vychází v grafické úpravě prestižní výtvarnice Cataliny Estrada nové vydání Coelhova prvního románu, v němž autor líčí svou pěší pouť do Santiaga de Compostela a získanou duchovní zkušenost. Po stopách středověkých poutníků se Paulo pdo vedením tajemného Petra, svého mistra, vydává hledat meč, který mu byl už jednou pro přílišnou pýchu a posedlost zázraky odepřen a ukryt kdesi na Svatojakubské cestě. Během náročných zkoušek se vyvíjí i složitý vztah učeníka a mistra ve vzájemném dávání a přijímání.…celý textStáhněte si knihu Poutník zdarma

:<сenter> Registrace statisíců spokojených členů, kteří strávili hodiny a hodiny hledali multimediální multimediálního obsahu, a nyní se těší nejznámější nové knihy, časopisy a sérií, včetně knihy Poutník

Zde je zdarma. Proto se musíte zaregistrovat pomocí odkazu na této stránce:


 • Neomezené knihy, noviny a série, ať jste kdekoli: přímo v prohlížeči v počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů zahrnuje všechny druhy žánrů.

 • Získejte nejlepší kniha Poutník, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Klasika, Komedie, Reference, Průvodci, Drama, Cizinci, Horor, Hudba, Romantika, Sci-fi, Fantasy, Sporty a mnoho dalších.

 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.

 • Všechny platformy. Plně optimalizováno.

 • Podívejte se, kde se denně každý den baví tisíce lidí.
  Zaregistrujte se a získejte knihu Poutník a zábavu bez omezení!

  Poutník

  Podrobnosti o knize Poutník

  :  3.8513

  Originální název:

  O Diário de um Mago (The Pilgrimage) (1988)

  Žánr:
  Literatura světová, Dobrodružné, Romány
  Vydáno: , Argo

  Hodnocení knihy:

  Komentáře (51)

  Přidat komentář

  Vesmich

  02. července

  Knihy o cestě do Compostely mívají zpravidla formu cestopisu. Podle této by poutník do cíle nedorazil. Je to výpověď o vlastní cestě a vlastní pouti, která by se, když se to tak vezme, mohla odehrávat i za humny autorova bydliště. Coelhovy knihy má cenu číst hned z několika důvodů: jsou krátké, téma se opakuje, vždycky je v nich něco, co je originální a každý, kdo má zájem, si v nich najde to, co hledá.

  amaenium

  25. května

  Na knihu jsem náhodou narazila před vlastní brzkou cestou do Santiaga. (Nebo to nebyla náhoda?) Každopádně mi kniha rozkryla různá tajemství a celkově jsem si díky knize uvědomila povahu cesty a začala se na ni o to víc těšit. Kniha byla velmi čtivá a našly se zde i myšlenky a pohnuty vedoucí k vlastnímu zamyšlení. V jedné pasáži mi náboženské téma přišlo až přehnané, ale jinak mi to nevadilo.

  Gejitka

  12. března

  Další přečtená kniha od tohoto spisovatele. Čekala jsem od ní více. Alchymista nebo Záhir se mi líbili víc.

  bosorka78

  12.11.2017

  Kniha u které jsem při čtení zapomínala dýchat jak moc mě přitáhla k sobě, nádherné scenérie při kterých jsem měla pocit že jsem tou cestou kdysi dávno prošla,cesta do Santiaga de Compostely je jeden z mých velkých snů a to díky panu Coelhomu,každý dokument který je o téhle cestě natočen mě velice dojímá téměř k slzám, tak věřím ,že jednou se tam podívam. Díky Coelhomu jsem zase objevila kouzlo čtení a od té doby jen čtu a čtu 🙂

  Márinka

  05.11.2017

  Kniha je sice označována jako román, ale nemá daleko k “populárně-naučné duchovní literatuře”. Nedá se číst jedním dechem. Je v ní mnoho mystiky, náboženství, hlubokých úvah o lidské povaze, mnoho snů, vítězství i proher. Podstatné však je, že dokáže oslovit čtenáře napříč světonázory.

  Véča

  01.09.2017

  Sama jsem měla možnost se letos vydat na Svatojakubskou cestu, akorát že na kole. Je to cesta obyčejných lidí, ale neobyčejných objevů o sobě samém, druhých i životě.
  I tato kniha od Coelha mě obohacovala každou větou a pokud máte možnost si ji přečíst, neváhejte. Třeba je to důležitý krok na vaší cestě.

  petra7210

  04.07.2017

  O poutní cestě do Santiaga de Compostela jsem do té doby neměla ani tucha. Byla první knihou, kterou autor napsal a já jí četla asi jako třetí v pořadí. Je v ní mnoho moudrého…

  m_myska

  08.06.2017

  Velice zajímavá kniha k zamyšlení.

  Hathor89

  09.03.2017

  Knihu jsem četla velmi pomalu, musela jsem se na ni soustředit, abych pojala všechny myšlenky, kterými byla nabyta. Místy mi připadala jako průvodce pro život … Kolikrát projdeme se skloněnou hlavou a nevnímáme své okolí? Neměli bychom také zkusit cvičení rychlosti a vnímat naše okolí? A mimoto … Svatojakubská cesta je úžasná sama o sobě.

  Vinca123

  08.03.2017

  Zajímavá kniha se spoustou zajímavých myšlenek, ale na mě tam bylo až moc náboženství.

  mcleod

  03.02.2017

  “Nevšední věci se dějí na cestě obyčejných lidí.” Zažili jste někdy ten zajímavý pocit (rozebíraný mimo jiné i v Pamukově Černé knize), kdy se vám v hlavě odehrává podobný příběh jako v samotné knize? I já jsem potřeboval spolu s tím pravým průvodcem projít cestou poznání svého života. Právě v ten pravý čas, kdy jsem po stupňující se sérii ubíjejících zklamání propadl pocitu, že nemá cenu se o cokoli snažit, protože si život stejně všechno zařídí po svém, přišla nevšední věc… Tehdy jsem vzal do rukou tuto knihu o cestě za pochopením, plnou moudrých úvah o hloubce a významu lidského života, která mě (podobně jako hlavní postavu) svým “provázením” postupně dokázala vytrhnout z nesmyslných myšlenek a dovést mě zpět na cestu naděje, nadšení a radosti. “Obyčejně se nebráníme, když z nás vyprchává nadšení při takových drobných záležitostech, které nehrají žádnou roli tváří v tvář velikosti každé existence. Ztrácíme nadšení po malých a nevyhnutelných porážkách v průběhu dobrého boje. A protože nevíme, že nadšení je vyšší silou, obrácenou ke konečnému vítězství, necháme si je proklouznout mezi prsty a nevšimneme si, že zároveň s ním nám unikne pravý smysl našeho života. Obviňujeme svět z naší nudy, z naší prohry, a zapomínáme, že sami jsme nechali uniknout tu strhující sílu, která vše ospravedlňuje; projev agapé v podobě nadšení.” Tím nejkrásnějším vrcholem knihy je právě kapitola Nadšení a její poučení o agapé jako nejhlubší formě všepohlcující lásky obrácené k celému světu… Kniha tak představuje příběh o hledání nadšené životní cesty, která je tím pokladem (minimálně v určitých dobách) skrytým nám všem… a to i přes jeho relativně snadnou dostupnost, tato cesta je přece pro obyčejné lidi. “Nicméně, pokud se budu snažit tak jako dosud, možná jednou pochopím, že lidé vždy přijdou v pravý čas tam, kde jsou očekáváni.” Paulo Coelho má zvláštní dar, jeho knihy jsou lehké a čtivé, přitom dokáží přinutit k zamyšlení a dodají vždy tu pravou dávku nadšení a naděje. Kdo by po přečtení Poutníka mohl snad zapochybovat o cíli svého života, o přemýšlení nad smyslem jeho dosažení a o dobrém boji, který ho k němu dovede?
  Poznámka: Rituály sice působí poněkud podivně, ovšem k mému nadšenému překvapení je “rituál modré koule”, kterým hlavní postava v sobě vyvolává agapé, přístupnými slovy vyjádřený můj častý osobní prožitek… který vážně funguje 🙂

  New-radus

  28.09.2016

  Kniha plná zajímavých myšlenek – velmi inspirujících, ostatně jako vždy.

  vlkcz

  07.06.2016

  Nevyhnu se srovnání s Bridou, podle mého tyhle dvě knihy spolu souvisí (i autorovým odkazem v Bridě). Popis cesty síly (mužské) je víc orientován na vnější události a jejich propojení a dopad do vnitřního světa, u Bridy a její ženské cesty je to spíš obráceně. Zajímavá i tím, že poskytuje i praktická cvičení.

  kejty91

  29.05.2016

  Kniha nepopsatelná slovy. Je to dílo. Nedivím se, že byl za něj i mnoha další PC ohodnocen různými cenami, apod. Každý si z příběhu vezme opět, co potřebuje. Mě to vysvětlovalo dřinu, kterou jsem během současného studia zažívala. Mnohé dávalo smysl. Jedna cesta může mít tisíc příběhů.

  DickBach

  20.04.2016

  Nebylo to špatné, ale pro mně příliš… “tvrdé”, jaksi neohebné. Čekala jsem víc.

  fruitbueno

  18.01.2016

  Ve změti myšlenek a nadpřirozena se v této poutnické příručce našlo pár pozoruhodných citátů, se kterými se hluboce ztotožňuji. Jinak ale spíše průměr…

  anet6

  21.12.2015

  Film naprosto úžasný! Životopisné filmy nepatří mezi mé nejoblíbenější, ale vydat se na to do kina nebyl vůbec špatný nápad. Doufám, že po všech mých zkušeností kniha/film bude i tato kniha ještě o něco lepší. Doufám, že se k ní v brzké době dostanu a nezklame.

  kokolka

  15.10.2015

  malá velká Kniha o mém velkém snu. Dala mi nepopsatelně moc.

  Pawlisman

  19.09.2015

  poměrně normální příběh, který se mi však líbil právě svojí skutečností a normálností. Asi by to byla průměrná Coelhova kniha, což asi i je, avšak jednotlivá svičení mi přijdou skutečně povedená a jsou velkou přidanou hodnotou samotné knihy. Určitě jedna hvězda navíc. Útlá knížka, kterou nešáhnete vedle..

  aktijnov

  01.09.2015

  Kniha mě nenadchla. Je málo čtivá, k některým pasážím jsem se musela stále vracet, abych je pochopila…

  Krásné myšlenky v ní byly…

  “… vědění má cenu jen tehdy, pokud pomůže člověku překonat nějakou překážku.”

  Sarri

  22.07.2015

  Knížka se mi opět docela líbila, ale určitě patří spíš k těm horším dílům. Není to tím, že by jí scházelo nějaké poselství nebo zajímavé moudrosti. Jen mi spíš osobně nesedla forma autobiografie. Z nějakého důvodu jsem Paulovi moc nefandil a nedokázal se do něj při jeho prožívání vžít. On jako hlavní hrdina mi neseděl. Ale jde spíše o tu podanou formu než o podstatu knihy, a tak úplně nemám pocit, že by byl Poutník v něčem o hodně horší než jiné Coelhovo knihy. Jen ho chci jednoduše nějak odlišit od knih, které mi daly něco víc – Poutník mezi ně totiž nepatří.

  IvaSporcrova

  07.07.2015

  Není špatná, ale od Coelha mám radši jiná díla :). Musela jsem ji číst na dvakrát, chce to čas na vstřebání.

  KetrinZel

  03.06.2015

  Báječná kniha, plná inspirace a praktických rad.

  Elbereth13

  19.04.2015

  Kniha byla sice méně čtivá než Paulova ostatní díla, ale děj mě naprosto pohltil. Stala jsem se dalším účastníkem poutě, žila jsem příběh poutníka a šla tuto pouť s hlavním hrdinou 🙂

  ivana5609

  08.02.2015

  Přečetla jsem již několik knih od tohoto autora a musím uznat, že se mi Poutník líbil prozatím nejméně. I přesto, že tam bylo opět spousta zajímavých myšlenek se mi nepodařilo přečíst knihu “jedním dechem” jak jsem u něj zvyklá. Na druhou stranu si myslím, že velký vliv na to má můj pohled na náboženství. Že děj nedokáži tak hluboce procítit jako lidé silně věřící. Nicméně kdo ví. 🙂

  tlllk

  10.09.2014

  Prišlo mi to ako ako myšlienkový vypredaj z kníh Carlosa Castanedy, komprimovaný do jednej knihy. Umelá mystická komerčná zlátanina ako Banášov KOD9. Aj majster tesár sa utne, ešte že Paulo ma aj ďaleko lepšie knihy.

  Esie

  10.09.2014

  Ze začátku velmi čtivé a řekla bych, že i dost jsem se zamýšlala nad tou knihou, ale později pro mě jen utrpení knihu dočíst. Nudné, nečtivé a hlavně mi přišlo něco až absurdní. No nevím jestli budu od autora ještě něco číst nebo mě takhle kniha absolutně odrabila

  TheCiko5

  09.06.2014

  Jedna z nejnečtivějších knih,co jsem přečetl. Po jejím přečtení jsem nebyl schopen si uvědomit,o čem kniha byla. Vybral jsem si ji jako první věc od Coehla a dodnes nevím,co si myslet. Prosím přítomné,aby mi poslali nějaký motivační dopis,který změní můj dosavadní názor,totiž,že Coehlo je z čtenářského hlediska nezajímavý spisovatel.

  bookgover

  19.03.2014

  Naprosto výborná záležitost. Chvílema jsem měl pocit, že to já jdu v knize vlastní poutí … sugestivní, pravdivé, nesmrtelné

  Sayuri

  27.02.2014

  Mágův deník podporuje čtenáře ve víru a naději, v sílu a vytrvalost. Mám moc ráda Paulovi knížky a tahle je pro mě jedna z nejlepších!
  TAGS:

  online Poutník ebook, kniha Poutník fb2, download Poutník pdf , download Poutník mobi, online Poutník kniha, zdarma stažení Poutník IPhone, online kniha Poutník pdf, zdarma Poutník DJVU, zdarma stažení Poutník txt, stažení Poutník rtf, online Poutník fb2 , e-kniha Poutník stažení txt, zdarma Poutník stažení kniha,

  e-kniha Poutník stažení pdf

  , stažení Poutník IPad, Číst Poutník mobi, Číst Poutník docx, zdarma Poutník awz, dDownload e-kniha Poutník iPad , zdarma Poutník DJVU, download Poutník e-kniha zdarma, zdarma stažení Poutník dvd, Číst Poutník txt, book Poutník stažení DJVU,

  Poutník stažení kniha zdarma

  , Poutník stažení kniha pdf zdarma, Poutník pdf kniha stažení zdarma, stažení e-kniha Poutník pdf zdarma, Poutník stažení kniha epub zdarma, Poutník ePub kniha stažení zdarma.

  Leave a Reply

  custom footer text left
  custom footer text right
  Iconic One Theme | Powered by Wordpress