Říše snů / Gam

By | October 26, 2018

Říše snů / Gam

Kniha v češtině!Říše snů / GamDvě autorovy rané prózy, které za jeho života zůstaly téměř neznámé.
Říše snů vyšla poprvé v Drážďanech v roce 1920 a sám Remarque ji označil za „umělecký román“. Kroužek mladých přátel seskupených kolem malíře Fritze Schramma žije uměním a vzájemnými city. V malířově podkrovní světničce vedle jeho ateliéru spřá
dá mládež své představy o životě a smrti, o hodnotách, lásce a lidských vztazích.
Gam napsal autor pravděpodobně v letech 1923-24. Je to příběh mladé ženy, která cestuje po světě a v exotických dálkách nachází dostatek podnětů i prostoru pro své úvahy o podstatných i nedůležitých okamžicích existence.
…celý textStáhněte si knihu Říše snů / Gam zdarma

:<сenter> Registrace statisíců spokojených členů, kteří strávili hodiny a hodiny hledali multimediální multimediálního obsahu, a nyní se těší nejznámější nové knihy, časopisy a sérií, včetně knihy Říše snů / Gam

Zde je zdarma. Proto se musíte zaregistrovat pomocí odkazu na této stránce:


 • Neomezené knihy, noviny a série, ať jste kdekoli: přímo v prohlížeči v počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů zahrnuje všechny druhy žánrů.

 • Získejte nejlepší kniha Říše snů / Gam, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Klasika, Komedie, Reference, Průvodci, Drama, Cizinci, Horor, Hudba, Romantika, Sci-fi, Fantasy, Sporty a mnoho dalších.

 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.

 • Všechny platformy. Plně optimalizováno.

 • Podívejte se, kde se denně každý den baví tisíce lidí.
  Zaregistrujte se a získejte knihu Říše snů / Gam a zábavu bez omezení!

  Říše snů / Gam

  Podrobnosti o knize Říše snů / Gam

  :  2.9116

  Originální název:

  Die Traumbude / Gam

  Žánr:
  Literatura světová, Romány
  Vydáno: , Ikar (ČR)

  Hodnocení knihy:

  Komentáře (9)

  Přidat komentář

  Leniik33

  19.09.2017

  Souhlasím s tím, že říše snů se liší od ostatních knih tohoto autora. Knížku jsem přečetla jedním dechem a měla jsem pocit, že i já sama žiju v říši snů. Krásné a milé čtení 🙂

  AnSe

  23.07.2017

  Říše snů – snad nejumělečtější Remarqueovo dílo, přesto mě autor do děje vtáhl více než dostatečně. Nejde porovnávat s ostatními knihami od autora, je prostě jiná (ne v negativním smyslu slova).
  Gam – přečetl jsem prvních pár stran a knihu odložil. Tohle dílo absolutně nesplňuje to, co jsem od autora čekal. Možná někoho zaujme, já ho nechám nedočtené.

  Hodnocení – 5/5 za pro mě kouzelnou Říši snů. Sice je naivní, nereálná a podobně, ale o tom by sny měly být… 1/5 pro Gam, který může pro někoho být poutavý a třeba by mě i zaujal, ale není pro mě dostatečně “Remarque”. Celkově 4/5… Říše snů mě dostala.

  dagmar5477

  04.06.2017

  Jak mám Remarqua ráda, tak tohle mi dalo zabrat. Říše snů mi přišla silně naivní až neskutečná. Pointu Gam jsem vůbec nepobrala. Dočetla jsem jen silou vůle.

  Amalberga

  16.05.2017

  Od odpadu tuhle knížku zachránily jen hezké pokusy o nastínění umělecké atmosféry kroužku mladých “intelektuálů” a popisy pokoje Fritze a jeho ateliéru. Jinak je Říše snů směšně melodramatická, naivně romantická a přihlouplá. I přesto bych ji (možná) přetrpěla, ale sexistické názory Ernsta a Fritze mě natolik “rozbily”, že mě přešla chuť ve čtení pokračovat nebo si přečíst Gam, která mě podle anotace zaujala víc. Od Remarqua jsem předtím četla Na západní frontě klid, který se mi příliš nelíbil a boj o život v zákopech mne spíše nudil, protože mi téma války přijde nudné.

  Langosh

  24.12.2016

  Nic moc. Rise snu byla o neco lepsi. Plno popisu, plno myslenek. Gam se mi necetla dobre, az konec byla napinavy. Nejslabsi od autora.

  Cifoun

  11.03.2014

  Přečetl jsem pouze Říši snů. Kniha mě neoslovila.

  Nostalgik

  26.08.2013

  Hodnotím jen říši snů.

  Pink Martini

  08.06.2013

  Autorovy prvotiny jsou na první pohled odlišné od pozdějších slavných románů. Ať už mírovým, místy až snovým prostředím, nebo básnickým patosem. V Gam je děj místy trochu trhaný a nenavazuje na sebe, řada otázek zůstává nevysvětlena. Ale za vylíčení bohémského bytu Fritze a mně blízké prostředí mladých umělců, vložené básně a lehce naivní patos začínajícího spisovatele jsou to jasné čtyři hvězdičky. Z obou příběhů dýchá chuť mládeže filozofovat a nabízí jejich nezkažený pohled na svět, do něhož už zralí autoři neproniknou. 4/5

  Remarqua

  28.07.2011

  První dvě autorovy prózy, které však zdaleka nepředznamenávají autorovo další psaní. Z “Gam” jsem byla poněkud zmatená.  TAGS:

  online Říše snů / Gam ebook, kniha Říše snů / Gam fb2, download Říše snů / Gam pdf , download Říše snů / Gam mobi, online Říše snů / Gam kniha, zdarma stažení Říše snů / Gam IPhone, online kniha Říše snů / Gam pdf, zdarma Říše snů / Gam DJVU, zdarma stažení Říše snů / Gam txt, stažení Říše snů / Gam rtf, online Říše snů / Gam fb2 , e-kniha Říše snů / Gam stažení txt, zdarma Říše snů / Gam stažení kniha,

  e-kniha Říše snů / Gam stažení pdf

  , stažení Říše snů / Gam IPad, Číst Říše snů / Gam mobi, Číst Říše snů / Gam docx, zdarma Říše snů / Gam awz, dDownload e-kniha Říše snů / Gam iPad , zdarma Říše snů / Gam DJVU, download Říše snů / Gam e-kniha zdarma, zdarma stažení Říše snů / Gam dvd, Číst Říše snů / Gam txt, book Říše snů / Gam stažení DJVU,

  Říše snů / Gam stažení kniha zdarma

  , Říše snů / Gam stažení kniha pdf zdarma, Říše snů / Gam pdf kniha stažení zdarma, stažení e-kniha Říše snů / Gam pdf zdarma, Říše snů / Gam stažení kniha epub zdarma, Říše snů / Gam ePub kniha stažení zdarma.

  Leave a Reply

  custom footer text left
  custom footer text right
  Iconic One Theme | Powered by Wordpress