Tibetská léčebná relaxace Kum Nye

By | October 26, 2018

Tibetská léčebná relaxace Kum Nye

Kniha v češtině!Tibetská léčebná relaxace Kum NyeNa rozdíl od jógy, tchaj-ťi-čchuanu a celé řady dalších cvičení a léčebných systémů je Kum Nye u nás má,o známé a praktikované. Vyšel sice překlad knihy tibetského autora Tarthang Tulku (Alternativa 1995), avšak k většímu rozšíření Kum Nye nedošlo. Zřejmě proto, že širší veřejnost o této léčebné a relaxační technice nemá povědomí, a jednak proto, že chybějí zkušení instruktoři. Kniha obsahuje praktické návody ke cvičení i s vysvětlením, jak začít, ale charakter cvičení je způsobuje, že začátečník neví, jak do toho. Vychází to ze specifiky samotného cvičení. Jednotlivé pohyby se provádějí velmi pomalu. Je tedy nejlépe začít s někým, kdo již nejméně úvodem prošel. Navíc se díky působnosti cvičení dostavují často navenek nepříjemné pocity, emoce nebo i bolesti. To vše je ale způsobeno tím, že se změnou energie rozpouštějí různé fyzické či psychické bloky.

Jsme zvyklí obracet svou energii ven a zaměřovat ji k nějakému cíli. Při cvičení Kum Nye se však energie začne obracet dovnitř a není zaměřena k nějakému cíli. Z toho mohou na počátku cvičení pramenit různé projevy nevolnosti, bolesti a emočního rozrušení. Jsou to však jen průvodní jevy rozpouštění bloků. Správně voleným dalším cvičením se bloky rozpustí bolesti, nevolnost a emoční rozrušení zmizí a tělo se začně naplňovat energií. Výsledkem je pak příjemný, lehký pocit plnosti života.

Je tedy lepší začít cvičit ve skupině pod odborným vedením. Takový začátek by měl trvat alespoň několik dní (víkend), protože jen takto lze proniknout do pocitů při cvičení. Začátečník také bezu podpory skupiny většinou nedokáže cvičit dostatečně dlouho. Na několikadenním semináři lze nejlépe vidět správný způsob provádění cviků, ale také projít si energetickou přeměnou, poznat své bloky a rozpustit je. Atmosféra skupiny a společná energie napomáhá vytrvat v pomalých pohybech, které by se jinak naší netrpělivé mysli jevily jako obtížně nudné.

Kum Nye představuje účinný a nenásilný léčebně-relaxační systém, jehož pomocí lze uvolňovat stres, měnit negativní návyky, vzorce a postoje. Pomáhá dosáhnout hlubší vyrovnanosti, vážit si a radostně prožívat život. Otevírá smysly a srdce a pomáhá znovu nalézt spokojenost a naplnění.

Kum Nye je ojedinělým systémem, který spojuje dva přístupy – tělesný a psychologický. Působí na tělo i mysl a propojuje energie obou. Často se setkáváme s lidmi, kteří, ač duchovně na výši, nezvládají tělo, zatímco jiní fyzicky zdatní jedinci nezvládají psychickou zátěž vyvolanou vnějšími vlivy nebo vnitřními emocemi. Právě cvičení Kum Nye vede k účinné integraci těla a mysli a to nejen v průběhu cvičení, ale i při dalších každodenních činnostech.

Soubor cvičení Kum Nye zahrnuje dechová cvičení, používání manter, masáže a využívání tlakových bodů na rukou, obličeji, hlavě, krku, hrudi, břichu, na pažích, zádech, kyčlích, nohou a chodidlech. V současné verzi Kum Nye používá celkem 115 pohybových forem. Celé cvičení je rozdělenou na přípravnou část (meditační, masážní, dechovou a pohybovou) a na celou řadu pohybových forem, rozdělených do dvou částí – na samotná pohybová cvičení a na pohybová cvičení pro stimulaci a transformaci energie. Toto rozdělení vychází spíše z praktických potřeb a nikoli z toho, že by se cvičící dělili na začátečníky a pokročilé. Nejde o zvládnutí nějakých cviků a tedy o dosahování nějakých cílů, ale o harmonické a soustředěné provádění několika málo cviků.

…celý textStáhněte si knihu Tibetská léčebná relaxace Kum Nye zdarma

:<сenter> Registrace statisíců spokojených členů, kteří strávili hodiny a hodiny hledali multimediální multimediálního obsahu, a nyní se těší nejznámější nové knihy, časopisy a sérií, včetně knihy Tibetská léčebná relaxace Kum Nye

Zde je zdarma. Proto se musíte zaregistrovat pomocí odkazu na této stránce:


 • Neomezené knihy, noviny a série, ať jste kdekoli: přímo v prohlížeči v počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů zahrnuje všechny druhy žánrů.

 • Získejte nejlepší kniha Tibetská léčebná relaxace Kum Nye, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Klasika, Komedie, Reference, Průvodci, Drama, Cizinci, Horor, Hudba, Romantika, Sci-fi, Fantasy, Sporty a mnoho dalších.

 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.

 • Všechny platformy. Plně optimalizováno.

 • Podívejte se, kde se denně každý den baví tisíce lidí.
  Zaregistrujte se a získejte knihu Tibetská léčebná relaxace Kum Nye a zábavu bez omezení!

  Tibetská léčebná relaxace Kum Nye

  Podrobnosti o knize Tibetská léčebná relaxace Kum Nye

  :  42

  Originální název:

  Kum Nye Relaxation (1978)

  Žánr:
  Literatura naučná, Osobní rozvoj a styl
  Vydáno: , Alternativa

  Hodnocení knihy:

  Komentáře (1)

  vesirena

  02.03.2012

  Cvičení jsou dobrá, pomalá, řekla bych jen pro představu, že je to spojení jógy a meditace, ale skutečně jen pro představu- není to tak.
  Ale asi Kum Nye bude spíše vyhovovat lidem, kteří jógu nebo meditovat už umí a nebo se potřebjí zklidnit uvnitř a trochu dobít baterky…s jeho pomocí je možné harmonizovat tělo-mysl-emocionální stránku a smysly a zároveň vyrovnat, stimulovat a transformovat tělesné a psychické energie.  TAGS:

  online Tibetská léčebná relaxace Kum Nye ebook, kniha Tibetská léčebná relaxace Kum Nye fb2, download Tibetská léčebná relaxace Kum Nye pdf , download Tibetská léčebná relaxace Kum Nye mobi, online Tibetská léčebná relaxace Kum Nye kniha, zdarma stažení Tibetská léčebná relaxace Kum Nye IPhone, online kniha Tibetská léčebná relaxace Kum Nye pdf, zdarma Tibetská léčebná relaxace Kum Nye DJVU, zdarma stažení Tibetská léčebná relaxace Kum Nye txt, stažení Tibetská léčebná relaxace Kum Nye rtf, online Tibetská léčebná relaxace Kum Nye fb2 , e-kniha Tibetská léčebná relaxace Kum Nye stažení txt, zdarma Tibetská léčebná relaxace Kum Nye stažení kniha,

  e-kniha Tibetská léčebná relaxace Kum Nye stažení pdf

  , stažení Tibetská léčebná relaxace Kum Nye IPad, Číst Tibetská léčebná relaxace Kum Nye mobi, Číst Tibetská léčebná relaxace Kum Nye docx, zdarma Tibetská léčebná relaxace Kum Nye awz, dDownload e-kniha Tibetská léčebná relaxace Kum Nye iPad , zdarma Tibetská léčebná relaxace Kum Nye DJVU, download Tibetská léčebná relaxace Kum Nye e-kniha zdarma, zdarma stažení Tibetská léčebná relaxace Kum Nye dvd, Číst Tibetská léčebná relaxace Kum Nye txt, book Tibetská léčebná relaxace Kum Nye stažení DJVU,

  Tibetská léčebná relaxace Kum Nye stažení kniha zdarma

  , Tibetská léčebná relaxace Kum Nye stažení kniha pdf zdarma, Tibetská léčebná relaxace Kum Nye pdf kniha stažení zdarma, stažení e-kniha Tibetská léčebná relaxace Kum Nye pdf zdarma, Tibetská léčebná relaxace Kum Nye stažení kniha epub zdarma, Tibetská léčebná relaxace Kum Nye ePub kniha stažení zdarma.

  Leave a Reply

  custom footer text left
  custom footer text right
  Iconic One Theme | Powered by Wordpress