Valérie a týden divů

By | October 26, 2018

Valérie a týden divů

Kniha v češtině!Valérie a týden divůBásnicky pojatý “černý román”, příběh odehrávající se na pomezí snu a skutečnosti.Stáhněte si knihu Valérie a týden divů zdarma

:<сenter> Registrace statisíců spokojených členů, kteří strávili hodiny a hodiny hledali multimediální multimediálního obsahu, a nyní se těší nejznámější nové knihy, časopisy a sérií, včetně knihy Valérie a týden divů

Zde je zdarma. Proto se musíte zaregistrovat pomocí odkazu na této stránce:


 • Neomezené knihy, noviny a série, ať jste kdekoli: přímo v prohlížeči v počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů zahrnuje všechny druhy žánrů.

 • Získejte nejlepší kniha Valérie a týden divů, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Klasika, Komedie, Reference, Průvodci, Drama, Cizinci, Horor, Hudba, Romantika, Sci-fi, Fantasy, Sporty a mnoho dalších.

 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.

 • Všechny platformy. Plně optimalizováno.

 • Podívejte se, kde se denně každý den baví tisíce lidí.
  Zaregistrujte se a získejte knihu Valérie a týden divů a zábavu bez omezení!

  Valérie a týden divů

  Podrobnosti o knize Valérie a týden divů

  :  4.3131

  Žánr:
  Romány, Literatura česká
  Vydáno: , Odeon

  Hodnocení knihy:

  Komentáře (23)

  Přidat komentář

  Praevka

  25. června

  Při hodnocení si nemůžu nevzpomenout na nedávno přečtený Mlýn na mumie, kde také nebyla nouze o situace, které v běžném životě nezažijete. Je to jiné, příjemně ulítlé a na plný počet hvězd tomu scházel jen jiný konec. Upíři, tchoři a odvážné panny celého světa, spojte se!

  Blondebookdevil

  15. května

  Těžko se mi bude tento počin komentovat, opravdu. Tři hvězdičky si podle mě i přes všechnu tu bizarnost zaslouží. A na filmu jsem byla v kině, takže tím spíš mě zajímalo, jestli i předloha je tak ztřeštěná. Ale celkový dojem pozitivní.))

  J_Ch

  22. února

  Valérie. Snová, utopená v surrealismu a hrající na nitky představivosti. Příběh lehce temný, milý a vtahující do svého proudu.

  AnjaVCL

  19.11.2017

  Poněkud perverzní orgie Nezvalovy obrazivosti. Ne, že bych se místy nezasmála, ale ve výsledku mi to přišlo spíše jen jako schematická braková literatura ozvláštněná surrealistickými vizemi a chlípnými chlápky.

  NinaStikova

  21.10.2017

  Ach, má milá Valérie. Surrealistická, naprosto snová, rozhodně ne pro každého. A přesto ji čtu už poněkolikáté a budu se k ní vracet tak dlouho, dokud ji nebudu znát slovo od slova zpaměti. A i pak ji budu číst.

  Amalberga

  30.09.2017

  Trochu ujetá, ale svým způsobem kouzelná kniha. Její filmové zpracování je esteticky působivé, ale dějově ještě nelogičtější.

  -Pečivo-

  30.01.2017

  Na základce se několik let snažili zhnusit mi špenát. Protože jsem se této fašistické propagandě z kantýny nepoddal, můžu teď v případě potřeby sežrat špenát a nechat si narůst svaly, vlasy nebo menší penis. Ne všem podobným vlivům jsem však odolával se stejným úspěchem. Například se tý macatý pani z Ameriky povedlo díky Twilightu dokonale zhnusit lidstvu cokoli v čem se vyskytuje jen náznak upíra. A i já jsem jen člověk.

  Valerie a týden divů je bohužel příběh, kterej obsahuje upíry. Ne moc, ale stejně tam jsou. A kdybych nejedl špenát a někdo mi ho dal do kafe, tak se toho kafe ani nedotknu! Jelikož se mi ale kniha líbila, tak si teď připadám trochu špinavej. Valerie je sedmnáctiletá čmafinda, která bydlí s babičkou. Babička je ale pěkná svině a místo, aby chodila koukat na slevy do Kauflandu, vymejšlí, jak by z Valerie vysála mládí. Pak je tam taky mluvící tchoř a mladej Orlík a všichni se pohybujou mezi náměstím, sklepem, kurníkem a barákem.

  Valerie a týden divů je Nezvalova klasika s prvky lysohlávků, menstruace a magickýho realismu. Jak sám v předmluvě píše “napsal tuto knihu z lásky k tajemství starých vypravovánek, pověr a romantických knih, psaných švabachem, jež se kdysi mihly před mýma očima a jež mi nedopřály svěřit svůj obsah.” Protože byl Nezval starej prasák, obsahuje kniha několik full frontálů, kdy sedmnáctiletá Valerie ukáže nejen pepíci, ale i švabacha.

  Dávám plnou palbu, protože to je čtení jak pro děti a jelikož jsem to čet souběžně s Obratníkem Kozoroha od Millera, četlo se to jako máslová hruška.

  invocation11

  01.08.2016

  Metaforické, pohádkové, snové… Stejně tak jako mnozí níže doporučuji Jirešovu filmovou podobu s mladinkou a překrásnou Jaroslavou Schallerovou.

  timelady

  11.06.2016

  No já nevím… Nemohu říct, že by se mi kniha nelíbila, nicméně mi to místy přišlo až moc přitažené za vlasy a k nějakým pasážím jsem se musela vracet.

  vlkcz

  30.04.2016

  Kdo, tak jako já, viděl nejprve Jirešův film (i když mám takový dojem, že jeho výslednou podobu ovlivnila víc Ester Krumbachová než režisér), bude asi trochu zklamán. Tím nechci říci, že kniha je špatná. Nemůže být, už jenom proto, že film je vcelku věrným přepisem novely. Ale přes nádherný jazyk a nezvyklý příběh prostě nemůže konkurovat vizuální dokonalosti filmu a neskutečné hudbě Luboše Fišera.

  Jass

  06.03.2016

  Knížku jsem bohužel četla nadvakrát, a to s dost velkým odstupem. Nemůžu říct, že byla špatná, ale spoustu věcí mi tam tak nějak… vadilo. Většina věcí mi asi pravděpodobně nedocvakla kvůli té -asi půlroční- mezeře mezi první a druhou částí… Asi si to někdy budu muset přečíst znovu, a tentokrát najednou.

  Palivo

  11.02.2016

  Vítězslav Nezval je nejlepší český spisovatel, pokud tedy nepočítám Halinu Pawlovskou – o tý mi mamka říkala, že prej taky píše dobře. To, že jsem nikdy nečetl Valerii jsem si tedy patřičně vyčítal a tak jsem se tuto chybu rozhodl napravit. Zakoupil jsem tedy jako správný hipster první vydání z roku 1946 a v přítmí mého kníru začal číst.

  Jelikož o Valerii nikdy nic nepsali na Pornhubu nebo na fotbalových serverech, neměl jsem vůbec ponětí o čem to bude. Věděl jsem jen, že je to tak stará knížka, že je dokonce černobílá. Ve třicátých letech totiž ještě nebyly barvy (zdroj: Ottův slovník naučný). Byl jsem tedy velice zaskočen, když jsem zjistil, že Nezval v této knize vytvořil halucinogenní verzi Twilight, která se odehrává vokolo kurníku a hlavní hrdinka menstruuje jako o život. Takže krve je tam teda docela dost.

  Nezvalova variace na gotickou hororovou pohádku je natolik ujetá, že jsem měl kolikrát pocit, že jsem na heroinu a nikoliv na záchodě, i když mnohdy jsou to velmi zaměnitelné pocity. Vše navíc šlape jako hodinky, protože Nezval (přesně podle mého gusta) neztrácí čas s popisováním toho, kdo má jaký kalhoty a kde si koupil boty a proč sedí a nestojí a kdy si naposled sedl a proč má rád jazz a jak to že ten tchoř mluví, jako debilové typu Murakami, a švihá jen to důležité. Dialogy jsou dosti strohé, rázné a tak akorát přitroublé. Jde vidět, že už tehdy myslel Nezval na moji mamku, aby s tím neměla větší problémy. Díky Slávku.

  Celkově hodnotím knihu čtyřmi bludišťáky z pěti, protože na můj vkus skončila až moc pozitivně a také jsem se nikdy nedozvěděl, jak dopadla ta menstruace.

  Bonusový bod získává vynikající hláška, kterou by měla končit každá romantická předehra: “A teď tě naučím hekat.”

  eraserhead

  18.10.2015

  S touhle knihou mám jeden jediný problém. Mrzí mě, že jsem jako první viděl filmovou adaptaci. Při čtení, které je sice i tak silné, to trošku ztrácí to kouzlo odhalování směřování příběhu. Protože je až neskutečné, kolik toho Nezval do útlé knížečky, psané velmis strohým stylem, dokázal nacpat. Tolik alegorie, tajemna, atmosféry, odkazů. Nádherně temný příběh o ztrátě dětských iluzí a přeměny dítěte v dospělého člověka. Jeden z nejlepších českých upírských příběhů.

  IvaJakl

  01.05.2015

  Nezval mě velice překvapil a knížku jsem četla jedním dechem.

  anthraxCZ

  01.04.2015

  Po přečtení celého básnického díla Vítězslava Nezvala zdá se mi jeho surrealistická tou nejsilnější. Praha s prsty deště, Absolutní hrobař a Žena v množném čísle jsou vrcholem poetické tvorby, Valérie a týden divů zase nádhernou prozaickou variací na surrealistické motivy a témata zmiňovaných sbírek. Za zhlédnutí stojí i nadčasový film Jaromila Jireše, jehož vizionářské, někdy hravé a lehce erotické scény stále vidím před očima.

  asineDenisa

  13.01.2015

  Příběh, který neuchvátí, ale zároveň se neřadí k nejhorším. Vcelku čtivý příběh, znovu po knize však nesáhnu.
  Zařadila bych ji k průměru, na který si po pár knihách zřejmě ani nevzpomenu.

  Janek

  27.09.2014

  Takový pěkně rozdováděný Nezval. Jsem zvědavá na film.

  Šárka_D

  08.02.2014

  Velmi zajímavé, poetické, fantaskní, stejně jako skvělý film.

  Malefisto

  06.02.2014

  Skvělé, temné, mystické a snové :)…stejně jako film!

  o-hara

  17.11.2012

  Krásná je také hudba z filmu od skladatele Luboše Fišera

  honajz

  06.07.2012

  Ano, je to snové, ale taky až nepříjemně… úchylné.

  Litta

  25.05.2011

  sNové
  + doporučuji film Jaromila Jireše (1970)

  MarkétaS

  17.03.2011

  Perfektní variace na gotický román, je skvělé vidět, že v české literatuře je kvalitní a zároveň čtivá kniha.  TAGS:

  online Valérie a týden divů ebook, kniha Valérie a týden divů fb2, download Valérie a týden divů pdf , download Valérie a týden divů mobi, online Valérie a týden divů kniha, zdarma stažení Valérie a týden divů IPhone, online kniha Valérie a týden divů pdf, zdarma Valérie a týden divů DJVU, zdarma stažení Valérie a týden divů txt, stažení Valérie a týden divů rtf, online Valérie a týden divů fb2 , e-kniha Valérie a týden divů stažení txt, zdarma Valérie a týden divů stažení kniha,

  e-kniha Valérie a týden divů stažení pdf

  , stažení Valérie a týden divů IPad, Číst Valérie a týden divů mobi, Číst Valérie a týden divů docx, zdarma Valérie a týden divů awz, dDownload e-kniha Valérie a týden divů iPad , zdarma Valérie a týden divů DJVU, download Valérie a týden divů e-kniha zdarma, zdarma stažení Valérie a týden divů dvd, Číst Valérie a týden divů txt, book Valérie a týden divů stažení DJVU,

  Valérie a týden divů stažení kniha zdarma

  , Valérie a týden divů stažení kniha pdf zdarma, Valérie a týden divů pdf kniha stažení zdarma, stažení e-kniha Valérie a týden divů pdf zdarma, Valérie a týden divů stažení kniha epub zdarma, Valérie a týden divů ePub kniha stažení zdarma.

  Leave a Reply

  custom footer text left
  custom footer text right
  Iconic One Theme | Powered by Wordpress