Ve stínu zlaté hory

By | October 23, 2018

Ve stínu zlaté hory

Kniha v češtině!Ve stínu zlaté horyBarvitá rodinná sága z 2. poloviny 19. století je příběhem o cestě chudého skotského chlapce za bohatstvím a štěstím, která se naplní v Austrálii, v zemi, kde se hrdina stane jedním z nejmocnějších mužů.
Příběh nemanželského syna chalupníka ze skotské vrchoviny, který touží po vzdělání a nesmířil se s osudem vysmívaného u
božáka bez budoucnosti, není jen vyprávěnm o úniku z chudoby a získání moci, ale i působivým příběhem nevydařených manželských vztahů, poznamenávajících život celé rodiny. Když se hrdina stal díky zlatému dolu v Austrálii mocným mužem, požádal o ruku své mladičké sestřenice. Dívka připlouvá do Austrálie poznamenaná tvrdou výchovou despotického otce a zaslepeného pastora jen s chabou představou o tom, co ji v manželství čeká. Chce být dobrou ženou, manžela ale nemůže milovat a mezi oběma po narození dvou dcer panuje dlouhá léta korektní chlad. Až na prahu zralosti a po mnoha životních zkušenostech potkává žena člověka, kterého miluje, shodou okolností mladého přítele a spolupracovníka svého manžela. Její stárnoucí muž si uvědomuje, že manželství bylo omylem a pro ženu znamenalo léta tichého přežívání. Ve prospěch své ženy a přítele učiní velkorysé tragické gesto, jímž jim umožní svobodný a plnohodnotný život.
…celý textStáhněte si knihu Ve stínu zlaté hory zdarma

:<сenter> Registrace statisíců spokojených členů, kteří strávili hodiny a hodiny hledali multimediální multimediálního obsahu, a nyní se těší nejznámější nové knihy, časopisy a sérií, včetně knihy Ve stínu zlaté hory

Zde je zdarma. Proto se musíte zaregistrovat pomocí odkazu na této stránce:


 • Neomezené knihy, noviny a série, ať jste kdekoli: přímo v prohlížeči v počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů zahrnuje všechny druhy žánrů.

 • Získejte nejlepší kniha Ve stínu zlaté hory, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Klasika, Komedie, Reference, Průvodci, Drama, Cizinci, Horor, Hudba, Romantika, Sci-fi, Fantasy, Sporty a mnoho dalších.

 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.

 • Všechny platformy. Plně optimalizováno.

 • Podívejte se, kde se denně každý den baví tisíce lidí.
  Zaregistrujte se a získejte knihu Ve stínu zlaté hory a zábavu bez omezení!

  Ve stínu zlaté hory

  Podrobnosti o knize Ve stínu zlaté hory

  :  4.558

  Originální název:

  The touch

  Žánr:
  Literatura světová, Romány, Historie
  Vydáno: , Knižní klub

  Hodnocení knihy:

  Komentáře (10)

  Přidat komentář

  Siwan

  26. května

  Krásně zpracované téma plné jak dobových kulis, tak zajímavých osudů hlavních hrdinů. Není to klasická červená knihovna a mě se náhodou moc líbilo, že je tu ukázáno, jak právě s odstupem času dovedeme vidět, jaké chyby jsme napáchali s těmi nejlepšími úmysly.
  Čte se to svižně a mě to příjemně překvapilo.

  Ben Nevis

  22.12.2016

  Líbilo se mi dobové prostředí a popis osídlované Austrálie. Autorka si vyhrála s poměry, technologiemi, průmyslem, takže to není jenom červená knihovna pro dámy. I ústřední charaktery jsou rozmanité a četba jde jako po másle.

  Červená knihovna spíš pokulhává. Ústřední románek je až trapný, protože hrdinové se vidí tak pět minut jednou za deset let a ještě se moc nemusí, takže celoživotní láska je tam jako pěst na oko. Ale jak si vzpomínám na seriál Ptáci v trní, tak to bude něco podobného.

  lapagerie

  03.10.2016

  Byla jsem na knizku docela zvedava, protože Ptaci v trni patri mezi moje top knizky. Ale Ve stinu zlate hory me zdaleka tak nezaujala. Popisne pasaze mi nevadily, podle me hezky dotvari naladu a dobu. Co se pribehu samotneho tyka, mel urcite par zajimavych zvratu, ktere jsem necekala. Na druhou stran se leckdy dalo odhadnout, co se z ceho vyvrbi – treba osud Nell.
  Prijemne me prekvapil zlom v pocatku, kdy si Alexander priveze Elizabeth do domu. Cekala jsem, ze z toho bude obycejna cervena knihovna a ejhle, ona se nekonala. Dost me dostal taky pribeh Anny. Ovsem to je asi tak vsechno.
  Přečetla jsem tedy, ale vracet se ke knize nebudu.

  jluky

  08.02.2016

  Tak, toto bola naozaj sága…, miestami frustrujúca.. Veľmi dobrá kniha, aj keď mi máličko vadil podrobný popis politických pomerov v Austrálii v tých časoch. Určite sa po rokoch k nej vrátim…

  quendery

  27.02.2015

  Autorka opět nezklamala, pěkné čtení.

  alsae

  23.03.2014

  Knížka nebyla špatná, ale mě osobně se moc dobře nečetla, možná i vlivem toho, že mi postavy nebyly sympatické. Ale samotný námět byl zajímavý,

  cace

  22.01.2014

  Román se mi četl velmi dobře. Oddychové, předvídatelné. Přesně , co je potřeba pro relaxaci. Ke konci mě bavil čím dál méně, což by asi mělo být naopak. Doporučuji k přečtení.

  minde

  29.11.2013

  Moc krásný příběh, který bych ráda taky někdy viděla zfilmovaný jako Ptáci v trní.

  Melaanie

  17.05.2013

  Hodně hezká knížka, čte se dobře a je to příjemné oddechové čtení

  triatlet

  11.02.2011

  Autorka zpracovala podobné téma jako v Ptácích v trní. Podařilo se znovu věrohodně vykreslit prostředí, vztahy mezi postavami i jejich charaktery.  TAGS:

  online Ve stínu zlaté hory ebook, kniha Ve stínu zlaté hory fb2, download Ve stínu zlaté hory pdf , download Ve stínu zlaté hory mobi, online Ve stínu zlaté hory kniha, zdarma stažení Ve stínu zlaté hory IPhone, online kniha Ve stínu zlaté hory pdf, zdarma Ve stínu zlaté hory DJVU, zdarma stažení Ve stínu zlaté hory txt, stažení Ve stínu zlaté hory rtf, online Ve stínu zlaté hory fb2 , e-kniha Ve stínu zlaté hory stažení txt, zdarma Ve stínu zlaté hory stažení kniha,

  e-kniha Ve stínu zlaté hory stažení pdf

  , stažení Ve stínu zlaté hory IPad, Číst Ve stínu zlaté hory mobi, Číst Ve stínu zlaté hory docx, zdarma Ve stínu zlaté hory awz, dDownload e-kniha Ve stínu zlaté hory iPad , zdarma Ve stínu zlaté hory DJVU, download Ve stínu zlaté hory e-kniha zdarma, zdarma stažení Ve stínu zlaté hory dvd, Číst Ve stínu zlaté hory txt, book Ve stínu zlaté hory stažení DJVU,

  Ve stínu zlaté hory stažení kniha zdarma

  , Ve stínu zlaté hory stažení kniha pdf zdarma, Ve stínu zlaté hory pdf kniha stažení zdarma, stažení e-kniha Ve stínu zlaté hory pdf zdarma, Ve stínu zlaté hory stažení kniha epub zdarma, Ve stínu zlaté hory ePub kniha stažení zdarma.

  Leave a Reply

  custom footer text left
  custom footer text right
  Iconic One Theme | Powered by Wordpress