Zahradníkův rok / Měl jsem psa a kočku / Kalendář

By | October 25, 2018

Zahradníkův rok / Měl jsem psa a kočku / Kalendář

Kniha v češtině!Zahradníkův rok / Měl jsem psa a kočku / KalendářSoubor drobnějších prací Karla Čapka v uceleném vydání tvorby pro noviny.
Předkládaný soubor drobnějších prací Karla Čapka představuje poprvé v takto uceleném vydání čtenářsky oblíbenou a stále živou autorovu tvorbu pro noviny. Drobné a zábavné články dokumentují v Čapkově tvorbě novinářský protipól k beletristickým díl
ům světového ohlasu, nicméně jejich popularita a trvalá hodnota v českém prostředí dokládá všestrannost i specificky české zabarvení autorova pohledu na svět. Tak jako ve svých dílech světově proslulých, i zde Karel Čapek vidí a interpretuje skutečnost především v jejím lidském, tvořivě humánním aspektu. Zahrada, zvířata, přírodní děje se tak stávají pro autora nejen materiálem, který příznačným čapkovským uhnětením získává tvar, v němž se zrcadlí hodnota a krása vnímaného a poznávajícího lidského ducha, ale především předmětem vroucího osobního zájmu, odbornického zaujetí i prosté lidské potřeby.…celý textStáhněte si knihu Zahradníkův rok / Měl jsem psa a kočku / Kalendář zdarma

:<сenter> Registrace statisíců spokojených členů, kteří strávili hodiny a hodiny hledali multimediální multimediálního obsahu, a nyní se těší nejznámější nové knihy, časopisy a sérií, včetně knihy Zahradníkův rok / Měl jsem psa a kočku / Kalendář

Zde je zdarma. Proto se musíte zaregistrovat pomocí odkazu na této stránce:


 • Neomezené knihy, noviny a série, ať jste kdekoli: přímo v prohlížeči v počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů zahrnuje všechny druhy žánrů.

 • Získejte nejlepší kniha Zahradníkův rok / Měl jsem psa a kočku / Kalendář, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Klasika, Komedie, Reference, Průvodci, Drama, Cizinci, Horor, Hudba, Romantika, Sci-fi, Fantasy, Sporty a mnoho dalších.

 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.

 • Všechny platformy. Plně optimalizováno.

 • Podívejte se, kde se denně každý den baví tisíce lidí.
  Zaregistrujte se a získejte knihu Zahradníkův rok / Měl jsem psa a kočku / Kalendář a zábavu bez omezení!

  Zahradníkův rok / Měl jsem psa a kočku / Kalendář

  Podrobnosti o knize Zahradníkův rok / Měl jsem psa a kočku / Kalendář

  :  4.418

  Žánr:
  Literatura česká
  Vydáno: , Československý spisovatel

  Hodnocení knihy:

  Komentáře (5)

  Přidat komentář

  Hospodyňka

  15. února

  Jednoduše srdeční záležitost.

  Kloren

  06.09.2016

  Více o knihách tohoto typu nebo přímo takových od Čapka říkají že jsou pro dospělé a hůř se rozumí textu… Já tuhle knihu četla v 11.

  Plútarchos

  03.06.2016

  Myslím, že k úvodní anotaci ke knize je zbytečné cokoli dodávat. Kam se hrabe Chesterton! Je to opravdu skvělé počteníčko, takové hrdo-národně povzbudivé, napadá mě skoro švejkovsky české… Čtenář v těch krátkých fejetoncích prostě nemůže neslyšet tu českou hrdost na jedné straně i satirickou kritiku české malosti na straně druhé (kdybychom my Slované měli mít své psí plemeno “vypěstili bychom jakési pomenší a zavalité voříšky, kteří by leželi za pecí a hodně štěkali”). Čapek kultivuje, pozvedává, rozesmívá i dojímá, nastavuje zrcadlo, nutí k zamyšlení, povzbuzuje a burcuje, popichuje, vzdělává. Takovým knihám já dávám všech pět hvězdiček!
  Zahradníkův rok je lidsky laskavé, veselé, optimistické pojednání o životě lidského druhu zvaném zahradník. Humorná nadsázka o každodenních strastech a radostech drobného zahradničení. Práce na zahrádce postupně od ledna do prosince, po celý rok – protože na zahrádce je pořád něco potřeba udělat. Optimismus, oslava obyčejné lidské práce a prostého života, který je zdrojem radosti, dýchá z každé věty.
  Měl jsem psa a kočku věrně a humorně vykresluje vzájemný vztah mezi člověkem a domácím mazlíčkem (a to prosím nezaujatě z obou stran). Ukazuje, na dojemných popisech obyčejných každodenních starostí, jak se nám naše péče a láska k té němé tváři vrací několikanásobně zpět a jak tento vztah člověka polidšťuje – příběh Dášeňky, myslím, může být toho překrásným příkladem.
  Kalendář je souborem kratičkých novinových sloupečků s “tématy blízkými srdci milovníka přírody, všeho živého a živoucího v nejširším slova smyslu”. Pozorný čtenář v nich však cítí hlubší myšlenky a ostny kritiky společenských poměrů, ale i naději, optimismus a “Útěchu” v “Tyto šedivé dny”.

  Jak se zakládají zahrádky: “Člověk by si myslel, že kropení zahrádky je zcela jednoduchá věc, zvláště má-li na to hadici. Záhy se ukáže, že hadice je neobyčejně úskočný a nebezpečný tvor, pokud není zdomestikována; svíjí se, skáče, vymršťuje se, dělá pod sebe spoustu vody a s rozkoší se hrouží do bahna, jež si takto vytvořila; načež se vrhne na člověka…”

  “Nevím, jak to přijde, ale za mých mladších let byl den jaksi delší. Není o tom pochyby. (…) Kdybych teď znovu zkoušel střílet z luku, vím, že by mne přepadlo poledne, dříve než bych pořádně začal; ale tehdy jsem měl mezi snídaní a obědem pokdy, abych rozbil šípem tabulku v okně, přejedl se na švestkách, svedl několik šarvátek s nepřátelskými kmeny, četl sedě v koruně stromu Tajemný ostrov, vykouřil v kůlně dýmku míru, dostal někde zasloužený pohlavek, chytal cvrčky do škatulek od sirek, koupal se na zakázaném místě, lezl přes ploty,(…) Ne, není pochyby: tehdy byl čas aspoň desetkrát tak dlouhý jako dnes.”

  HTO

  08.01.2014

  Nádherná knížka. Už jenom Dášeňka!

  Výpisek (s myšlenkou Tak už i tehdy?!): „To tedy je to nejhorší na houbařích: že jdou do lesa, který není jejich a není jen pro ně, a že s ním zacházejí s takovou hloupou nenávistí. Vidět v letošním na houby požehnaném roce lesy, — nebylo by se co divit, kdyby v dohledné době byl vstup do všech lesů lidem zakázán. Copak víme vše o tajemné symbióze lesa, copak víme, jak spolu souvisí život hub a život stromů? Ale i kdyby toho nebylo: je hřích brát lesu skřítkovitý život hub, tak jako brát loukám a mezím elfí život květů; a lidé, kteří nedovolí, aby tam, kudy prošli, zůstal kousek nedotčené přírodní poezie, nenáleží do lesa a zaslouží si, aby z něho byli honěni hajnými s jazyky plamennými a holí sukovitou. Snad by v tom směru trochu pomohlo kázání ve škole; a hlavně — i to je, řekl bych, věc demokratického citu: co nejmíň upírat právo na život čemukoliv, co je mimo nás, i když jsou to jenom skřítkové lesa.“

  Stilico

  17.02.2012

  Čapek dokáže i z malých a všedních věcí udělat nevšední počtení.  TAGS:

  online Zahradníkův rok / Měl jsem psa a kočku / Kalendář ebook, kniha Zahradníkův rok / Měl jsem psa a kočku / Kalendář fb2, download Zahradníkův rok / Měl jsem psa a kočku / Kalendář pdf , download Zahradníkův rok / Měl jsem psa a kočku / Kalendář mobi, online Zahradníkův rok / Měl jsem psa a kočku / Kalendář kniha, zdarma stažení Zahradníkův rok / Měl jsem psa a kočku / Kalendář IPhone, online kniha Zahradníkův rok / Měl jsem psa a kočku / Kalendář pdf, zdarma Zahradníkův rok / Měl jsem psa a kočku / Kalendář DJVU, zdarma stažení Zahradníkův rok / Měl jsem psa a kočku / Kalendář txt, stažení Zahradníkův rok / Měl jsem psa a kočku / Kalendář rtf, online Zahradníkův rok / Měl jsem psa a kočku / Kalendář fb2 , e-kniha Zahradníkův rok / Měl jsem psa a kočku / Kalendář stažení txt, zdarma Zahradníkův rok / Měl jsem psa a kočku / Kalendář stažení kniha,

  e-kniha Zahradníkův rok / Měl jsem psa a kočku / Kalendář stažení pdf

  , stažení Zahradníkův rok / Měl jsem psa a kočku / Kalendář IPad, Číst Zahradníkův rok / Měl jsem psa a kočku / Kalendář mobi, Číst Zahradníkův rok / Měl jsem psa a kočku / Kalendář docx, zdarma Zahradníkův rok / Měl jsem psa a kočku / Kalendář awz, dDownload e-kniha Zahradníkův rok / Měl jsem psa a kočku / Kalendář iPad , zdarma Zahradníkův rok / Měl jsem psa a kočku / Kalendář DJVU, download Zahradníkův rok / Měl jsem psa a kočku / Kalendář e-kniha zdarma, zdarma stažení Zahradníkův rok / Měl jsem psa a kočku / Kalendář dvd, Číst Zahradníkův rok / Měl jsem psa a kočku / Kalendář txt, book Zahradníkův rok / Měl jsem psa a kočku / Kalendář stažení DJVU,

  Zahradníkův rok / Měl jsem psa a kočku / Kalendář stažení kniha zdarma

  , Zahradníkův rok / Měl jsem psa a kočku / Kalendář stažení kniha pdf zdarma, Zahradníkův rok / Měl jsem psa a kočku / Kalendář pdf kniha stažení zdarma, stažení e-kniha Zahradníkův rok / Měl jsem psa a kočku / Kalendář pdf zdarma, Zahradníkův rok / Měl jsem psa a kočku / Kalendář stažení kniha epub zdarma, Zahradníkův rok / Měl jsem psa a kočku / Kalendář ePub kniha stažení zdarma.

  Leave a Reply

  custom footer text left
  custom footer text right
  Iconic One Theme | Powered by Wordpress