Žoldáci

By | October 29, 2018

Žoldáci

Kniha v češtině!ŽoldáciFascinující příběh Fredericka Forsytha z roku 1974 líčí průběh příprav na převrat ve fiktivním africkém státě Zangaro. Na tomto malém území, kde despoticky vládne sadistický prezident Kimba, jsou nalezena obrovská ložiska platiny. Jistá velká těžební společnost by velice uvítala, kdyby v Zangaru byla u moci vláda, která by co nejdříve a bez problémů podepsala těžební koncesi, a tak se rozhodne politickému vývoji v zemi trochu napomoct.
Obratnost, s níž autor stupňuje děj – od téměř dokumentárně strohého popisu skupiny žoldáků připravujících převrat až po strhující finále korunované naprosto nečekanou pointou – nenechá čtenáře chladným ani více než třicet let od prvního vydání díla.
…celý textStáhněte si knihu Žoldáci zdarma

:<сenter> Registrace statisíců spokojených členů, kteří strávili hodiny a hodiny hledali multimediální multimediálního obsahu, a nyní se těší nejznámější nové knihy, časopisy a sérií, včetně knihy Žoldáci

Zde je zdarma. Proto se musíte zaregistrovat pomocí odkazu na této stránce:


 • Neomezené knihy, noviny a série, ať jste kdekoli: přímo v prohlížeči v počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů zahrnuje všechny druhy žánrů.

 • Získejte nejlepší kniha Žoldáci, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Klasika, Komedie, Reference, Průvodci, Drama, Cizinci, Horor, Hudba, Romantika, Sci-fi, Fantasy, Sporty a mnoho dalších.

 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.

 • Všechny platformy. Plně optimalizováno.

 • Podívejte se, kde se denně každý den baví tisíce lidí.
  Zaregistrujte se a získejte knihu Žoldáci a zábavu bez omezení!

  Žoldáci

  Podrobnosti o knize Žoldáci

  :  4260

  Originální název:

  Dogs of War (1974)

  Žánr:
  Literatura světová, Thrillery
  Vydáno: , Knižní klub

  Hodnocení knihy:

  Komentáře (31)

  Přidat komentář

  Malýmedvěd

  25. července

  Klasika, Forsyth jak ho známe. Děj pěkně běží, je plný detailů a téma je důkladně nastudované a celek budí vyvážený a profesionální dojem. Dobré oddychové čtení na léto k vodě.

  ufi157

  22. července

  Knihu jsem četl znovu po dvaceti letech, díky výzvě, a věkový odstup je znát. První čtení mě místy trochu nudilo, co si tak vzpomínám, ale nyní ne. Víc vím o vývoji Evropy a Afriky po druhý světový, takže na některý části textu koukám jinak. I na to plánování mám jiný pohled, precizní popis nenudí, asi je to tím, že člověk už není mladý plašan co si myslí že bum prásk a je hotovo, a už ví že na detailu záleží.
  A co se týká detailně rozpracované přípravy na převrat, i s nákupy, tak suchopárný to zase není, jsou tam šikovně vkládány střípky různých souběžných příběhů, které udržují napětí a naznačují že všechno může být jinak.

  adrianna0305

  11. července

  Název knihy je značně zavádějící, asi se to mělo jmenovat Speditéři, Nákupčí, Obchodníci a nějak podobně. Podle 10 stran na kterých se bojovalo bych to nepojmenovala Žoldáci. Nic akčního, jen spousta detailního (nebojového) popisování, které nudilo 🙁

  lsisec

  10. ledna

  Moje první kniha od pana Forsytha. Svého času jsem viděl na motivy jeho románu film Šakal. Už tam mně zaujal detailní popis přípravy atentátu na prezidenta. V této knize je to podobné. Až neskutečně precizně vypracovaný postup převratu v nejmenované africké republice. Projektový manažer by z toho měl radost. Neskutečné! Excelentní! A věřím, že i realizovatelné. Nicméně styl vyprávění nic moc. Knížka mně nenudila, ale nestrhla. A veliké mínus za Happy End. Možná, že Happy End není to správné označení, ale ten konec je na rozdíl od toho všeho předchozího – snad “naivní” je správné pojmenování. Nemohu jinak než za 3 hvězdy.

  BlackBlade

  22.08.2017

  F. Forsyth je můj oblíbený autor, ale četl jsem od něj mnohem lepší kousky (Ikona, Mstitel, Boží pěst atd.). Tohle bylo také pro mne dobré čtení, ale v prostřední pasáži mi chyběla akce. Popisy, které mám jinde rád, mi tady přišly až moc natáhlé. Závěr naprosto famózní a nečekaný, takže doporučuji vydržet až do konce!

  WeeWar

  13.08.2017

  Po víc než dvaceti letech jsem to přečetl znovu, perfektní počtení.

  Killingjoke

  29.07.2017

  Má třetí kniha od Fredericka Forsytha a opět velká spokojenost! Příběh skupiny žoldáků, kteří mají ve fiktivní africké zemi Zangaro provést státní převrat. Jak už to tak většinou bývá, aniž by to zainteresovaní nepopírali, důvodem převratu jsou zištné důvody a bohatá ložiska platinové rudy… Forsythovi je často vytýkána přílišná popisnost či neschopnost psát dialogy. Co se týče dialogů, osobně tuto výtku nevnímám a co se týče popisnosti, ta se mi na jeho knihách právě líbí. Nežli jsme vrženi do samotné akční části příběhu, jsme dopodrobna seznámení se všemi detaily. Podle mne to příběhu dost přidává na autentičnosti a to i proto, že jsou tyto fakta podávány neopakovatelně čtivým způsobem… Žoldáci patři mezi mé nejoblíbenější forsythovky, dokonce jsem viděl i film se skvělým Christopherem Walkenem. Ten je však jen slabým odvarem této báječné knihy.

  Kerberos

  30.06.2017

  Slabší Forsyth,zdlouhavé.

  hnusák

  29.06.2017

  Poněkud pomalý děj zabíhající okrajově do nudy, nicméně je to řemeslně provedený detailní popis státního převratu za účelem, jak jinak, nažrat se ještě více. Pobavil konec, když nájemný žoldák Shannon, považovaný chlapíky, co se pyšní absolutoriem z Oxfordu za loutku s poněkud mdlým rozumem, všem vytře zrak.

  heavy66

  31.05.2017

  Tato kniha nabízí detailní projekt provedení státního převratu, včetně logistiky, rizik, time plánu, počtu lidí, zbraní a dalšího nezbytného vybavení. Na větší a rozvinutou demokracii, jako je třeba Kanada, to asi stačit nebude, ale nějakou menší, banánovou republiku proč ne? Stačí jenom aktualizovat cenovou úroveň budgetu z 1974 na 2017 a jdeme na to! Přidá se někdo?

  davaprd

  19.04.2017

  zajímavé téma, trošku odfláknutý závěr

  Jaruš7

  16.02.2017

  Z načtené knihy zážitek perfektní akce, detailní preciznost je obdivuhodná, působivá a uvěřitelná.

  KatkaB77

  09.10.2016

  Autor se vyžívá v detailních popisech. Kniha má zajímavý a pro mě překvapivý konec. Velmi dobře se mi četla. Doporučuji i ženám.

  Adapa

  19.08.2016

  Frederick Forsyth a jeho nejlepší román.
  Dokonalý popis plánu převratu ve fiktivní zemi. Vše téměř do detailů vysvětleno – od koupě zbraní přes financování až po samotný převrat, který nakonec proběhne jinak než bylo naplánováno.
  Ke knize jsem se vrátil cca po 20 letech od doby, kdy jsem ji četl poprvé. A opět na mě dokonale zapůsobila.

  Peleus

  06.07.2016

  Byl jsem zviklán některými komentáři, jež vzbuzovaly dojem poněkud rozvláčného děje a nudných popisů. Protože již mám několik Forsythových knih za sebou, byl jsem ochoten těmto dojmům věřit, neboť sám autorovi častokrát vyčítám přílišné zamotávání se do podrobností a úplně bytostně nesnáším jeho slepé odbočky, které v celkovém kontextu děje nikam nevedou.

  Musím konstatovat, že jsem mile překvapen. Ačkoli uznávám, že rozepisování časového harmonogramu příprav s uváděním cest a výší převáděných částek může působit nezáživně, přesto mě zaujalo, s jakou přesností a logikou autor veškeré přípravy popisuje. Rozdíly mezi finančními zákony v různých zemích, nakupování a systém pašování, zakládání firem s neprůhledným vedením a nakonec potvrzení známé skutečnosti, že není nesplnitelných úkolů, jde pouze o výši financování a zajištění kvalitních vykonavatelů, to vše zanechává pozitivní dojem.

  4* hvězdy bez větších pochyb a kompromisů.

  de_baques

  04.07.2016

  Podle mne výborná kniha – strhující historie jednoho afrického převratu přesně ve Forsythově stylu. Rozporuplná hodnocení knihy pravděpodobně vychází z předpokladu, že kniha obsahuje parádní střílečku někdy v džungli se spoustou zvratů a hrdinským kousků a ono je to o tom, co takovýmto akcím předchází – plánování, shánění a důkladná příprava. Pokud jde o žánr politický thriller, tak za mne jasně 5 hvězdiček.

  Mantikocka

  14.02.2016

  Perfektně zvládnuté vylíčení jak to u žoldnéřů probíhá!!!

  Finskej

  28.04.2015

  Nádhera. Co jiným může se jevit až příliš rozvláčné, je pro čtenáře děl Dumasových, Balzacových a Sienkiewiczových skutečným potěšením – celá kniha je jako Bolero, které zvolna, leč nezadržitelně graduje ke svému krátkému, avšak důraznému konci. Jestli Forsyth někdy povyšuje moderní thriller na vysoké literární umění, je to právě v Žoldácích.

  Dymond

  31.03.2015

  Nějak jsem se nedokázala dostat přes prvních 100 stránek…

  bh69

  04.03.2015

  Kniha má asi 330 stran, z toho asi 290 stran je o tom kdo s kým se sešel, jaký proviant sehnal, koho uplatil .. prostě nuda, nuda, šeď, šeď .. Uznávám, že to autor měl docela do detailu promyšlený, ale to na zajímavosti moc nepřidává. Postupně jsem už ani nečetl, ale přelítával stránky očima a hledal pasáže, které stojí za to číst poctivě. Vůbec je celý román napsaný takovým popisným, odtažitým stylem, jako nějaká úřední zpráva. No a konec mi přišel poněkud odbytý, autor to vzal na pár stránkách z jedný vody na čisto. Pro mně zklamání.

  adam0773

  02.03.2015

  Přestože mám Forsytha rád, tahle kniha se mu opravdu nepovedla. Sáhodlouhé popisy toho jak nakoupit 50 teplákových souprav pro své žoldáky… panebože. 🙁

  To Vážně přehnal, celá kniha je opravdu jen o nakupování až v asbolutním závěru dojde k boji, který je popsán skvěle, ale co naplat, je to až v závěru, jeden útok a tím celý román končí…

  Skripi

  06.06.2013

  Asi jedna z najzdĺhavejšie opisujúcich z tých kníh čo od autora poznám. Kvôli týmto opisom ma to veľmi nebavilo aj keď koniec trošku prekvapil. Ešteže som ju počúval nahovorenú, lebo čítať by sa mi tie opisy nechceli ešte viac… Jeho knihám chýba dej čo by čitateľa bavil. Jednoducho menej opisu a viac deja…

  p248

  10.05.2013

  Trochu jsem se místy nudil, kniha nemá až tak spád.

  kattyV

  14.02.2013

  Tato kniha mne nebavila tolik jako jiné Forsythovy romány. Podrobný popis plánování akce, verbování žoldáků, nákup všech potřebných věcí mne trochu nudil. A taky jsem měla trochu morální problém, k čemu se hlavní hrdina nechal najmout. Nicméně, jako obvykle, poslední stránkou to autor postaví do trochu jiného světla.

  Dera

  23.08.2012

  Forsyth opět dává najevo důraz na detail. Hlavní postava akci pořádně plánuje a to působí profesionálně. Námět knihy mě velmi zaujal a já si čtení užil. Konec mě hodně překvapil a celkově pozitivní dojem z knihy ještě umocnil.

  mutace

  30.04.2012

  Velmi zdlouhavé. Autor se tam patlá v absurdních detailech jak vyzbrojit ilegálně malou armádu, aby si toho nikdo nevšim, a pak bum prásk a je po všem a ke všemu ani žádné překvapení, dopadne to tak, jak již půl knihy tušíte.

  honajz

  25.02.2012

  Nějak mi ten styl Forsythova psaní nesedne. Ne že by nepsal zajímavě, že si člověk dokáže situace představit do všech detailů. Co se popisů a detailů týče, je skvělý. Ale tak nějak těm knihám chybí větší drajv, nějaký příběh, důvody, proč fandit postavám. Prostě chladný a dokonalý popis, ale tak nějak beze stopy vcítění.

  jprst

  01.01.2012

  Aby autor napsal knihu s tímto tématem, pro něj znamenalo sehnat hromadu údajů, fakt a možná i doměnek, ale především odvahy. A výsledek ? Podle mne dosud druhá nejlepší autorova kniha, hned po knize Den pro Šakala.

  HTO

  24.02.2011

  Kniha o převratu, jehož popis zabírá posledních asi 15 stran ze tří set – zbytek je většinou téměř literatura faktu o řemesle nájemného vojáka připravujícího se na akci. A přesto jsem se od ní nemohl odtrhnout. Kromě toho, že je neskutečně čtivá a má fantastickou pointu, přinutí člověka přemýšlet o takových pojmech, jakými jsou morálka a čest.

  „Myslíš si, že ti američtí vojáci ve Vietnamu tam umírali za život, svobodu a štěstí? Ti tam umírali za Dow-Jonesův index ve Wall Streetu, a vždycky to tak bylo.”

  „Téměř celé dva roky jsem se díval, jak asi jeden a půl milionu dětí zemřelo hladem, protože jsou na světě lidé jako vy a Manson. To všechno především proto, abyste vy a lidé vašeho druhu měli větší zisky zajišťované úskočnou a úplně zkorumpovanou diktaturou, to všechno se dělalo ve jménu práva a pořádku, legality a ústavnosti.” (oboje žoldák „Kočka” Shannon)

  Alix

  Zajímavá byla příprava skupiny žoldáků na akci, ale jinak necítím potřebu se ke knize ještě vrátit.
  TAGS:

  online Žoldáci ebook, kniha Žoldáci fb2, download Žoldáci pdf , download Žoldáci mobi, online Žoldáci kniha, zdarma stažení Žoldáci IPhone, online kniha Žoldáci pdf, zdarma Žoldáci DJVU, zdarma stažení Žoldáci txt, stažení Žoldáci rtf, online Žoldáci fb2 , e-kniha Žoldáci stažení txt, zdarma Žoldáci stažení kniha,

  e-kniha Žoldáci stažení pdf

  , stažení Žoldáci IPad, Číst Žoldáci mobi, Číst Žoldáci docx, zdarma Žoldáci awz, dDownload e-kniha Žoldáci iPad , zdarma Žoldáci DJVU, download Žoldáci e-kniha zdarma, zdarma stažení Žoldáci dvd, Číst Žoldáci txt, book Žoldáci stažení DJVU,

  Žoldáci stažení kniha zdarma

  , Žoldáci stažení kniha pdf zdarma, Žoldáci pdf kniha stažení zdarma, stažení e-kniha Žoldáci pdf zdarma, Žoldáci stažení kniha epub zdarma, Žoldáci ePub kniha stažení zdarma.

  Leave a Reply

  custom footer text left
  custom footer text right
  Iconic One Theme | Powered by Wordpress