Zvuk slunečních hodin

By | October 29, 2018

Zvuk slunečních hodin

ekniha

Kniha v češtině!Zvuk slunečních hodinRomán vynalézavým způsobem spojuje několik rovin a časových pásem – Baťův Zlín, Indii třicátých let, poválečnou Ameriku.Stáhněte si knihu Zvuk slunečních hodin zdarma

:<сenter> Registrace statisíců spokojených členů, kteří strávili hodiny a hodiny hledali multimediální multimediálního obsahu, a nyní se těší nejznámější nové knihy, časopisy a sérií, včetně knihy Zvuk slunečních hodin

Zde je zdarma. Proto se musíte zaregistrovat pomocí odkazu na této stránce:


 • Neomezené knihy, noviny a série, ať jste kdekoli: přímo v prohlížeči v počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů zahrnuje všechny druhy žánrů.

 • Získejte nejlepší kniha Zvuk slunečních hodin, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Klasika, Komedie, Reference, Průvodci, Drama, Cizinci, Horor, Hudba, Romantika, Sci-fi, Fantasy, Sporty a mnoho dalších.

 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.

 • Všechny platformy. Plně optimalizováno.

 • Podívejte se, kde se denně každý den baví tisíce lidí.
  Zaregistrujte se a získejte knihu Zvuk slunečních hodin a zábavu bez omezení!

  Zvuk slunečních hodin

  ekniha

  Podrobnosti o knize Zvuk slunečních hodin

  :  4.7589

  Žánr:
  Romány, Válečné, Literatura česká
  Vydáno: Odeon

  Hodnocení knihy:

  Komentáře (136)

  Přidat komentář

  1casper

  včera

  Ze začátku jsem měla problém začíst se a zorientovat se. Styl psaní mi moc nevyhovoval, ta strohost, holé věty…
  Postupně jsem se do příběhu dostávala hloub a nepustil mě.
  Moc hezké čtení. Jen nevím, jestli se Ráchel s Tomášem ještě setkali, nebo ne…

  Citace: “Tělo je vězení, ve kterém si odpykáváme trest za minulé životy.”

  “Když s někým jednáte jak s pitomcem, začne se tak chovat.”

  Knihu doporučuji, ač to není úplně jednoduché čtení.

  wanella

  23. července

  Skvostná kniha. Četla se s neuvěřitelnou lehkostí a velmi zajímavě propojuje mnoho témat.

  Lil30

  30. června

  Kniha byla úžasná, dlouhou dobu jsem něco takového nečetla, i když mi na začátku chvíli trvalo, než jsem se zorientovala v postavách. Líbilo se mi propojení několika časových rovin. Zvláště Indie se mi líbila se všemi zvyky, tradicemi a s popisy cest a všeho, co navštívili. Střídání postav mi nevadilo, díky tomu měl příběh jiný rozměr. Ale musím se přiznat, že jsem rychleji přeletěla pasáže z fronty, chtěla jsem co nejdříve zjistit, jak pokračoval příběh Toma i Ráchel, od kterého jsem se nedokázala odtrhnout. Několikrát jsem si říkala, co by se stalo, kdyby zůstali v Indii, kdyby jí pak nepřevezli a pak následovala další kdyby a kdyby, to by byl zase ale jiný příběh.
  Četla jsem více knih s tématy koncentračních táborů, ale pokaždé mě z toho mrazí v zádech a říkám si, jak se taková zvěrstva mohla stát a doufám, že se nikdy opakovat nebudou.
  Hodně krát jsem žasla nad tím, jak dokonale a uvěřitelně dokázala autorka vše vykreslit, jako kdyby to zažila ona sama.

  giraffepoint

  29. června

  Jedna z nejpoutavějších a nejlépe napsaných knih, kterou jsem kdy četla. Je to neuvěřitelně hluboké dílo: dílo českých dějin a dílo milostné a neuvěřitelně niterné. Autorka studovala velmi pečlivě historická fakta a vnořila je tak jemným způsobem do svého příběhu, že čtenář nepochybuje ani na okamžik, že nebyla přímým svědkem všech událostí, o nichž vypráví. Já nestačím přestat padat v úžas. Neskonale dokonalé!

  Beruska18

  26. června

  Velmi hezky napsaný příběh, emotivní, ale současně tolik poučný. Zajímavé bylo prolínání příběhu z Indie a z doby druhé světové války. Byla to strašná doba a jen těžko si lze představit hrůzy, které se tenkrát děly.

  lenkaBajza

  21. června

  Perfektní. Dlouho jsem nečetla tak perfektně propracovań příběh. Střídání času,míst i postav mi sice z počátku dělalo problémy, ale nakonec se vše mistrovsky propletlo.
  Zaujaly mne problémy Židu, kteří v´alku přežili. S takovou problematikou jsem se v knihách ještě nesetkala a je dechberoucí, že ji přinesla “současná” autorka.

  vendysantos

  19. června

  K hodnocení této knihy opravdu nenacházím slova. Velmi emotivní a propracovaný příběh. Tentokrát mi čtení trvalo poněkud déle kvůli časovým liniím, mezi nimiž jsem se ze začátku ztrácela.

  Andy79

  18. června

  Výborná kniha. Trochu mi ale vadilo skákání v čase a postavách, trvalo mi, než jsem se zorientovala. Zasazení části děje do Indie byl skvělý tah, jednak to knihu ozvláštnilo, jednak vás obohatí i z hlediska cestopisného (popis tržitě s rybami, chrámu apod.). Kniha ve mě doznívá stále.

  Ita

  02. června

  Bravurně napsané. Velice silný zážitek.
  Tato kniha by se dala používat jako zaháněč depresivních stavů. Když si uvědomíme, co se dělo za druhé světové války… Dnešní život je zahalen do růžového závoje.

  kveta1410

  31. května

  Krásná kniha. Zajímavě psaná, autorka je skvělá, odborně napsaná kniha, opět po dlouhé době čtení na úrovni.

  anntine

  09. května

  Zvuk slunečních hodin mě zpočátku moc nenadchl, a to hlavně kvůli jazyku, který mi připadal příliš umělý a nepřirozený. Jakmile jsem se ale začala dostávat hlouběji pod svrchní vrstvy románu, zjistila jsem, že autorka vytvořila komplexní příběh plný emocí, tragédie a pohnutých osudů, zároveň ale stojící na pevných základech historických faktů a zkušeností. Kniha mě překvapila svou mnohovrstevnatostí i zručným propojením dějepisných událostí se soukromými osudy imaginárních hrdinů.

  ErikaJ

  21. dubna

  Moc pěkně psaná knížka. Na konci jsem si i pobrečela.Doporučuji těm, které zajímá téma druhé světové války.

  hasmanka

  16. dubna

  Určitě jedna z nejlepších knih, kterou jsem v poslední době četla. Vedle propracovaných a skvěle propojených dějových linií mě uchvacovala práce s jazykem, obsahová košatost a poetičnost. Slova jsem hltala a nemohla jsem se jich nabažit, ačkoliv jimi byly častěji popisovány tak těžké a smutné životní situace. Na pouhých třech stovkách stránek se ocitlo několik pestrých světů plných velké moudrosti s nadčasovou výpovědí. Kdybych měla jednu hvězdu v hodnocení navíc, dostala by ji tato kniha.

  markettH

  12. dubna

  Krásná kniha, která ve mně po přečtení zanechala rozporuplné pocity. Stojí za to se pustit do čtení tohoto díla a rozhodně si zasloužila ocenění Magnesia litera.

  Danca196

  11. dubna

  Nádhera, další autorka, která mě přesvědčila, že česká próza je kvalitní. Styl, kterým je kniha napsaná může působit trochu těžkopádně, ale po začtení zjistíte, že je kniha napsaná opravdu neotřelým způsobem a její příběh je velmi zajímavý.

  Jitaku

  06. dubna

  Kniha se mi těžce hodnotí. Příběh byl opravdu zajímavý, jako celek se mi líbil. Ale styl psaní byl pro mne hodně náročný, emotivní, až depresivní. Těšila jsem se, až knihu dočtu a odložím. Rozhodně na ni ale nezapomenu a doporučuji přečíst.

  alibaba72

  28. března

  Naprosto úžasná kniha.

  anibeni

  10. března

  Hodně silná a emotivní kniha… příběh vyprávěný z pohledu syna hlavních hrdinů je zajímavý nápad… navíc to propojení několika časových rovin…. povedlo se to..

  petrarka72

  10. března

  Největší cenu, kromě toho, že je skvěle a rafinovaně napsaná, má tato kniha v nenápadné konfrontaci tří časoprostorů (předválečný Zlín, Indie třicátých let a lágry těch čtyřicátých) a vršení konkrétních faktů, které čtenáře soustavně zneklidňují; za náročné považuji zvládnout tohle, nikoli její depresivnost (ono totiž fakt není tak zle). Třeba baťovský kosmopolitismus vedle touhy po vlastním domově a “okrajování” republiky; odpor židovských rodičů ke gojskému nápadníkovi vedle nacistické nenávisti k nižším rasám; indické upalování vdov a evropské pálení knih… Nakonec je z toho laskavá výpověď o lidskosti jako takové, o vzájemnosti a něze, o tom, že “nikdo není ostrov sám pro sebe”. Užila jsem si to.

  Malýmedvěd

  06. března

  Moc pěkná knížka, moc hezky napsaná. Emotivní a zároveň i poučná. Velmi zajímavý příběh. V zásadě smířlivá i přes všechny ty popisované hrůzy.

  cukrovka

  04. března

  Skvěle napsané, nezapomenutelné. Zajímavé prolínání příběhů z Indie a druhé světové války. Strašná doba, která by nás měla poučit. Jak to ale vypadá člověk je nepoučitelný a válčí a zotročuje stále dokola.

  Prateri

  02. března

  Kniha Hany Andronikové je zásah do mysli i do srdce. Šťastný život rodiny Kepplerových krutě zasáhne II. světová válka. Ta válka, která rozpoutala tragédie rodin a celých národů. Konec mnoha rodin znamenal koncentrační tábor Osvětim.
  Starých, mladých i těch malých dětí, které nechápaly, co se s nimi děje. Jejich dušičky předčasně stoupaly k nebi z komínů lágru. Strašná doba.
  Skvěle napsané, ale nikdy už číst znova nebudu, protože nezapomenu.

  Aleh

  25. února

  Autorka vypráví životní osudy rodiny Kepplerových – Tomáše, jeho manželky Židovky Ráchel a jejich syna Daniela z pohledu jejich tehdy malého syna na pozadí historických událostí v Evropě v době před a během 2. světové války. Daniel se narodil ve Zlíně, ale spolu s rodiči trávil první léta svého života v Indii, kde otec pracoval. Návrat do Československa ještě před 2. světovou válkou však rodinu fatálně zasáhne a rozdělí. Kruh života rodiny se uzavře až po dlouhých letech na konci roku 1989 díky náhodnému setkání Daniela Kepplera s Anne Varnierovou v americkém Coloradu. Poutavě napsaný román o velké lásce a životě Tomáše, Ráchel a jejich syna Daniela.

  Chytuš

  21. února

  Musím se přiznat, že tahle kniha je pro mě hodně těžká na hodnocení. Na jednu stranu prostě nemůžu opomenout její nesporné literární kvality, právem oceňované. Místy jsem se ale přistihla, že se mi do dalšího čtení moc nechce a radši vyhledávám jiné činnosti… Z knížky totiž na mě padala obrovská deprese. Zdálo se mi, že tady je skrytá snad i mezi řádky, padá na mě, jen co jsem se ke knížce přiblížila… (Z obavy, že něco podobného mě čeká u knížky Velmi modré oči, je zmíněná, už dlouhodobě půjčená, pořád na čekačce… Ale díky, Ivčo, taky na ní jednou dojde 🙂
  Trochu se tu v komentářích rozhořela diskuze, jestli je lepší Hana nebo Zvuk slunečních hodin. Obě jsou tematicky podobné, zpracování je diametrálně odlišné. Něco jako černá a bílá. Obě jsou barvy, každá je jiná, ale kdo určí, která je lepší? Samozřejmě vkus pozorovatele, potažmo čtenáře. Zkuste obě a uvidíte 🙂

  Katka2382

  06. února

  Tak tuhle knihu mam moc ráda a hodně se k ní vracím.Pro někoho je hůře čitelná protože se odehrává v několika časových rovinách.

  Marekh

  04. února

  Kniha se mi líbila, kvalitně napsaná, náročnější na čtení, ale rozhodně stojí za přečtení.

  Citáty z knihy, které mne oslovily:

  Ti, kteří přikládají vzdělání příliš velkou váhu, si vytvářejí falešný pocit jistoty.

  Pamatuj si, že nikoho z lidí, které doopravdy miluješ, nemůžeš nikdy ztratit.

  Co je svět jiného než kolotoč, který láká k bujaré projížďce?

  S kým se podělíš o radost, ponese s tebou i tvoje starosti. Sdělená radost je dvojnásobná a starost poloviční.

  martinasudová

  29. ledna

  Nezapomenutelná knížka… prosvětlená a probarvená Indií , potemnělá válkou. Na konci jsem plakala, ani jsem nevěděla jak…

  cikáda

  28. ledna

  Nádherná kniha, moc dobře se mi četla – krásný jazyk, emotivní příběh. Ke knížce se budu ještě určitě vracet, takže si ji pořídím do své knihovny.

  Mercatino

  16. ledna

  Na této knize jde jasně vidět, že je prostě skvělá !!! Pokud čekáte něco úžasného, sáhněte po jiné knize. V tomto příběhu najdete pouze prostřenou tabuli smutku, osudu, nevyvratitelnosti a utrpení takového jaké je a občasný závan štěstí a radosti odněkud zdáli…

  hanap

  29.12.2017

  Smutný příběh z doby před a během druhé sv. války. Osud krásné a milované Ráchel. Četla jsem na doporučení, že je tato kniha zajímavější než “Hana” , podle mě není, ale přesto doporučuji si ji přečíst. Je třeba si tu hroznou dobu stále připomínat a poučit se.
  TAGS:

  online Zvuk slunečních hodin ebook, kniha Zvuk slunečních hodin fb2, download Zvuk slunečních hodin pdf , download Zvuk slunečních hodin mobi, online Zvuk slunečních hodin kniha, zdarma stažení Zvuk slunečních hodin IPhone, online kniha Zvuk slunečních hodin pdf, zdarma Zvuk slunečních hodin DJVU, zdarma stažení Zvuk slunečních hodin txt, stažení Zvuk slunečních hodin rtf, online Zvuk slunečních hodin fb2 , e-kniha Zvuk slunečních hodin stažení txt, zdarma Zvuk slunečních hodin stažení kniha,

  e-kniha Zvuk slunečních hodin stažení pdf

  , stažení Zvuk slunečních hodin IPad, Číst Zvuk slunečních hodin mobi, Číst Zvuk slunečních hodin docx, zdarma Zvuk slunečních hodin awz, dDownload e-kniha Zvuk slunečních hodin iPad , zdarma Zvuk slunečních hodin DJVU, download Zvuk slunečních hodin e-kniha zdarma, zdarma stažení Zvuk slunečních hodin dvd, Číst Zvuk slunečních hodin txt, book Zvuk slunečních hodin stažení DJVU,

  Zvuk slunečních hodin stažení kniha zdarma

  , Zvuk slunečních hodin stažení kniha pdf zdarma, Zvuk slunečních hodin pdf kniha stažení zdarma, stažení e-kniha Zvuk slunečních hodin pdf zdarma, Zvuk slunečních hodin stažení kniha epub zdarma, Zvuk slunečních hodin ePub kniha stažení zdarma.

  Leave a Reply

  custom footer text left
  custom footer text right
  Iconic One Theme | Powered by Wordpress